Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Настройка на фар с лупа от RHD към LHD за Октавия2 ?


sergio

Recommended Posts

Здравейте колеги

 

Имам едно питане към Вас и по точно към колегите които карат Октавия 2 с лупа или фабричен ксенон.

 

Може ли да се настройват фаровете с лупа спрямо лява (LHD) и дясна(Англия RHD) дирекция. Има ли някакъв механизъм на фара това да се случи с някакъв лост или бутон.

Намерил съм едни фарове с лупа от ОК2 оригинални , но колата е с дясна дирекция (англичанка) и светят по този начин

\__ , а аз искам да станат __/ .

 

Също така дали буксата която ми влиза сега във фара с рефлектор ще съвпадне с тази за фара с лупа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вътре във фара погледни през гнездото на крушката и ще видиш кое да бутнеш за да стане за лява дирекция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вътре във фара погледни през гнездото на крушката и ще видиш кое да бутнеш за да стане за лява дирекция

 

Значи е възможно това да стане. Това е много добра новина :) Само дето не знам какво точно да търся. Може ли ми пратиш някаква снимка точно кое трябва да се пипне?

 

Също така дали буксата която ми влиза сега във фара с рефлектор ще съвпадне с тази за фара с лупа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При О2 на обикновени фарове няма да станат фарове с лупи за ксенон. Стават фарове с лупи, но за обикновена халогенова крушка, каквито са на скаута. Ксенона е с друг куплунг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с един въпрос. До колкото разбирам, ако си намеря примерно RHD фарове с лупи от ебай могат да се обърнат? Поздрави! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с един въпрос. До колкото разбирам, ако си намеря примерно RHD фарове с лупи от ебай могат да се обърнат? Поздрави! smile027

да

 

Само дето не знам какво точно да търся. Може ли ми пратиш някаква снимка точно кое трябва да се пипне?
Еее,нямам снимка.Няма да си разглобявам фара сега :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време и аз се оглеждам за лупи, имам пръскачки на фаровете и съм идеално подготвен за хубав ксенон, и след доста ровичкане из ибей uk и de, намерих на сносна цена и в българия такива фарове с лупа. Ясно е, че не са като от ЕТ, но там са 350-400лв. за брой по информация от преди 2 месеца.

http://www.avtosklad.bg/Farove-za-SKODA ... cat15.html

http://www.intercar3000.com/?q=EG7hXnQ9 ... lL5IRAw%3D

http://www.avto.bim.bg/p10266/m562/SKOD ... s-lupa-el/

Цените изглеждат приемливи, но никъде не виждам производител и все повече се чудя дали да си поръчвам от ибай или направо някой от изброените линкове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е ясно защо не си ползвате старите фарове ! :-k

Продават се ксенон комплекти с лампа + лупа , даже + ангелски очи , които могат да се вградят в оригиналния фар . Ако имах мерак за ксенон щях да си бодна такива . Отваряш фара , закрепваш и затваряш .

 

примерно:

http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=1957

 

Не си струва заради лупата да се дават грешни пари като може да се постави такава във фара. Пък и после чуденка какво да се прави със старите фарове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ elmo За тези цени фаровете май са Депо.

 

Димо, обикновен фар с бодната лупа вътре не изглежда добре според мен. Това има смисъл само ако няма ОЕМ фар с лупа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам и аз, че са Депо, но не съм се звънял да се уверя на 100%. Не съм сигурен обаче дали ще можеш външно да ги различиш от оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си един десен Депо, аз имам ляв чистак нов ще се разберем за ценичка smile021

Толкова ли е зле, че искаш да се отървеш от него? :-k

Странното е, че намерих "OEM" предни фарове с лупи за малко над 300 лв в ибей UK, а тук цените са просто smile150...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не просто застрахователите заради счупено краче на моя ми дадоха чисто нов депо с лупа за халогенна крушка, а аз съм с оригинален ксенон и просто задържах и стария фар и си залепих крачето и този само го извадих от кашона да го снимам smile021 Аз само предлагам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sergio само да ти напомня, че при интервенцията с пластината на фара ще постигнеш това: от \___ ще го направиш такова ______ Няма вариант да го обърнеш така ___/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sergio само да ти напомня, че при интервенцията с пластината на фара ще постигнеш това: от \___ ще го направиш такова ______ Няма вариант да го обърнеш така ___/

Т.е. английските фарове неможе да ги направим на 100% като тези за в БГ и пак няма да постигмем желаното по-добро осветяване на пътя... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Просто пластината е направена с цел като сменяваш държавите ВРЕМЕННО да не заслепяваш насрещните. НО!!! Самите пластини правят снопа РАВЕН. Не го обръщат изцяло. Просто отрязват кривката в горния край. И пак казвам: това е направено с цел когато си "турист" в държава с обратна дирекция ВРЕМЕННО да имаш решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не знам дали е истина, но дочух, че щели да забранят ксеноните. Разрешени щели да бъдат единствено фабрично сложените такива. Така ли е наистина или са просто гадни слухове.

Защото и аз искам да си монтирам, но ако ги забранят, ще си е едно набиване на пари. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не знам дали е истина, но дочух, че щели да забранят ксеноните

 

Те ксеноните по принцип са си незаконни. Просто сега наистина обръщат внимание на това и не пускат на преглед, например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не знам дали е истина, но дочух, че щели да забранят ксеноните

 

Те ксеноните по принцип са си незаконни. Просто сега наистина обръщат внимание на това и не пускат на преглед, например.

Аз съм съгласен, че това с афтермаркет ксенона е доста неприятно за насрещно движещите се, но точно за това аз искам да си сложа лупи и си имам оригинални пръскалки на фаровете. По този начин разликата с оригиналният ксенон на Октавия ще са само кантарите, то това се компенсира с ръчната настройка на фаровете от купето \:D/ . Просто трябва да избера от къде точно да ги взема тези фарове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.