Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Супърб 3.6FSI или 2.0TSI

Quatarzo

Recommended Posts

Здравейте,

Регистрирах се тук, понеже ми предстои покупка на нов или 1-2годишен употребяван автомобил. Дълго се колебах какъв да е и накрая се спрях на Шкода. Нагледах се на много Супърби по автомагистралите, като на ден ме изпреварват поне 4-5 и то само докато пътувам по една отсечка от 35км. Стават все по-популярни тук в Германия. Дневният ми пробег е минимум 70км, като седмично изминавам около 1000-1200км. Спрях се на бензина, понеже един дизел за да върви му трябват поне 200к.с., а толкова мощен дизел при Супърб не се предлага. Колата ми допадна както по интериор, така и по екстериор и предлагани екстри. Цената също ме устройва, защото толкова богато оборудвана кола, с такива екстри, на тази цена е почти невъзможно да се намери. Като задвижване малко повече клоня към шест-цилиндровата версия, защото като фен и на Субару ценя предимствата на задвижването на всички колела.

Имам няколко въпроса, на които съм сигурен, че тук ще намеря отговор.

1. DSG-тата надеждни ли са, защото имам колеги с фолксвагени, които берат ядове с тях, особено при 1.8-литровите варианти.

2. Тези два двигателя имат ли детски болежки и развалят ли се често?

3. Разхода на гориво как е? До 10л/100км при извън градско шофиране до 150км/ч постижим ли е?

4. Поддръжката как е? - Дали ще е по-скъпа от на Субару-то?

5. Струва ли си покупката на нов автомобил, като при официалните представители има 1-2 годишни екземпляри, които са до 60к км и са почти на половина по евтини.

Засега това, а ако се сетя нещо още, ще пиша по късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

На някои от въпросите мога да ти отговоря, като се позовавам на факти от други хора:

По 1-ва точка, имаме тема, която има доста отговори и въпроси: Всичко за DSG..

По 3-та точка има много хубави примерни бележки тук:

Skoda - Superb - 3,6 4x4:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/428682.html

Skoda - Superb - 3T 3,6 V6 4x 4 Elegance

http://www.spritmonitor.de/en/detail/328638.html

Skoda - Superb - Superb Combi 2.0 TSI DSG

http://www.spritmonitor.de/en/detail/491980.html

Skoda - Superb - 2.0 TSI DSG Elegance

http://www.spritmonitor.de/en/detail/419552.html

По 5-та точка: Ако искаш да си имаш чисто нов автомобил и да си го "разходиш" от самото начало, имаш ресурсите и можеш да се справиш - струва си кефа, но не и инвестицията (инвестираш в ламарина и малко кеф). Ако просто искаш да ти свърши работа - по-добре на 1-2 години, по-изгодно е, стига да е запазен, а не да е каран "като за последно" - в подобни машини има живот за много километри... Тук във форума се продаваха една-две, но не си спомням какви бяха двигателите...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.8 tsi и разхода при 150 е 10-11 в зависимост от условията.

И аз имах проблеми с DSG-to.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не 2.0 TDI-CR - 170p.s. - 4x4 ????? Според мен 170к.с. за това купе са си чудесни - все пак да не забравяме и въртящия момент. Карам такъв (не е 4х4 обаче) и не ми е липсвала мощност...Разхода е коренно различен. Да не говорим че ти ще въртиш едни 60-70 хил.км на година - което не е малко.

Този 3.6 няма нахранване - ще гори ужасно много.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като писах за разхода от 10/100 си знаех че е доста оптимистичен, особено като знам че моето Субару, което е 245 коня, ми гори 15/100 при такова каране. Разхода не е чак такъв проблем, защото колата ще се води на фирмата на баща ми, а както ми обясни дилъра и хечбека може да се регистрира като N1, и хем ще си дръпна ддс-то, хем разхода на гориво ще се води като фирмен разход. 2.0TSI въобще не знам защо го включих, а и по данните за разхода на гориво смятам че горят почти еднакво. Карах тестов автомобил с 3.6 и мога да кажа че този двигател ме обсеби, аз по принцип харесвам атмосферните бензинови агрегати, та и този, както четох в BriSkoda, само с чип тунинг ставал 280-290к.с., понеже е дефорсиран от R36.

Ако намеря втора ръка на изгодна цена, с екстрите, които искам, до месец, ще я купя, иначе ще поръчвам нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.6 4х4 харчи и до 18 градско при настъпване, извънградско при равна газ може и някъде около 10 :mrgreen: . Мотора е перфектен, без никакви турбини 6 цилиндров много дълготраен с мазно, постоянно и бързо ускорение - 160 дига преди да се усетиш и е направо прекрасен за дълго, за безпроблемни изпреварвания и.тн. При него дсг-то е 6 степенно и не дава ядове. Страшно стабилен! Ако смяташ, че можеш да си го позволиш от гледна точка на разход, данък и.тн. това е колата.

Другия двигател също ще е много добър /точно с него не съм го карал, а с 1.8/, на вървеж върви реално доста добре, по-икономичен е, но е по изцеден и ще дава повече ядове според мен въпреки, че е доказан уж.

Супърб е нереално евтина кола за качеството което предлага, а пък 3.6 да не говорим. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.6 3.6 3.6 3.6 3.6 колкото ще да харчи... Ако можеш да си го позволиш, да не ти пука! Уникална е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Регистрирах се тук, понеже ми предстои покупка на нов или 1-2годишен употребяван автомобил. Дълго се колебах какъв да е и накрая се спрях на Шкода. Нагледах се на много Супърби по автомагистралите, като на ден ме изпреварват поне 4-5 и то само докато пътувам по една отсечка от 35км. Стават все по-популярни тук в Германия. Дневният ми пробег е минимум 70км, като седмично изминавам около 1000-1200км. Спрях се на бензина, понеже един дизел за да върви му трябват поне 200к.с., а толкова мощен дизел при Супърб не се предлага. Колата ми допадна както по интериор, така и по екстериор и предлагани екстри. Цената също ме устройва, защото толкова богато оборудвана кола, с такива екстри, на тази цена е почти невъзможно да се намери. Като задвижване малко повече клоня към шест-цилиндровата версия, защото като фен и на Субару ценя предимствата на задвижването на всички колела.

Имам няколко въпроса, на които съм сигурен, че тук ще намеря отговор.

1. DSG-тата надеждни ли са, защото имам колеги с фолксвагени, които берат ядове с тях, особено при 1.8-литровите варианти.

2. Тези два двигателя имат ли детски болежки и развалят ли се често?

3. Разхода на гориво как е? До 10л/100км при извън градско шофиране до 150км/ч постижим ли е?

4. Поддръжката как е? - Дали ще е по-скъпа от на Субару-то?

5. Струва ли си покупката на нов автомобил, като при официалните представители има 1-2 годишни екземпляри, които са до 60к км и са почти на половина по евтини.

Засега това, а ако се сетя нещо още, ще пиша по късно.

Погледни все пак какво можеш да направиш без голяма инвестиция при 2.0 TSI като запазиш гаранцията - http://mtm-online.de/en/Skoda/Superb-II ... p2200245fc

Ако караш предимно извънградско разликата в разхода м/у 3.6 и 2.0 не е толкова голяма - до литър и 1/2-на. Зависи колко агресивно шофираш разбира се. Аз съм с 1.8/МТ и не ме изпреварват често други шкоди :)

Ако не те тревожи разхода няма какво да го мислиш - 3.6 с 4x4 е за теб. За DSG чета за проблеми само със 7 скоростната кутия и до колкото знам подлежат на корекция нещата.

Аз предпочетох нов автомобил с удължена гаранция, за да не го мисля. Не съм имал никакви сериозни проблеми дотук - след близо 3 г експлоатация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.6 3.6 3.6 3.6 3.6 колкото ще да харчи... Ако можеш да си го позволиш, да не ти пука! Уникална е.

+1

Имам ли парите нищо повече не ме интересува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука на този Супърб от клипа е уникален! Даже се доближава до AMG V8.

Иначе, твърдо реших, че ще е 3.6, само ще изчакам около месец, ако излезе някой върнат от лизинг при официалния дилър, ако не се появи такъв, който да ми хареса, ще поръчвам нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука на този Супърб от клипа е уникален! Даже се доближава до AMG V8.

Тя заводски не звучи така ;) сменя се генерацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама къде?

До бензиноколонката ли? ГоУем кеф ще е там! Само за снимка!

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата изрично подчерта, че разхода на гориво не му е критерий при покупката тъй, че кефа ще е и след бензиноколонката. :idea: Иначе ако колонката е основното мерило трябва да минем на скутери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама къде?

До бензиноколонката ли? ГоУем кеф ще е там! Само за снимка!

s_flag

:) Всеки случай за 1ви път чувам за човек фен на марката, който не го тревожи разход. Ако живеехме във Венецуела където 1l 95 е USD $0.023 ок, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как върви 3.6 ама имам един приятел има бмв 7 серия и като излезе новия суперб на път към софето на магистралата каза че единственното нещо което е видял от такъв суперб е това че е 3.6 и имал отзад четири ауспуха демек със седмицата му е дишал праха изодзадзе както се казва за това няма какво да му мисли колегата а да грабва един такъв и да се кефи а дай боже и на мен някога.То че следващата ще е суперб и никоя друга е ясно ама дано да е този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста четох за автомобила по разни форуми и списания, но едно не ми стана ясно - нали тази нова кутия - DSG е с два съединителя, е сменят ли се? Ако -да, то на колко километра?

Иначе, продължавам с търсенето и гледането на Супърби и се надявам да си намеря до седмица-две. Но със моите критерии за опциите, май ще трябва да си поръчам нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много рядко пиша,но този път ми стана интересно! Моята сигурно сте я виждали пред ЛУКОЙЛ и ви казвам МНОГО ХАРЧИ!!! Щом на нас ни направи впечатление не знам на частно лице? s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптимист съм относно разхода, а и не вярвам да е по-висок от на сегашната ми кола - Субару с 6-цилиндров боксер, а се знае че боксерите не се славят с икономичност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много рядко пиша,но този път ми стана интересно! Моята сигурно сте я виждали пред ЛУКОЙЛ и ви казвам МНОГО ХАРЧИ!!! Щом на нас ни направи впечатление не знам на частно лице? s_flag

Аз съм го виждал, даже преди около 10-15 дена бях паркирал моя супърб на 10-15 метра от твоя. Тея черни джанти добре му стоят, но ако имаше и нещо по лъскаво по тях щеше да е още по-добре.

Имайки впредвид, че аудито ми с 5 цилиндров 2.3 бензин без турбо харчи градско около 10-12/100, твоя 6 цилиндров 3.6 вероятно не пада под 15/100 градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.