Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

20 на 100 газ ?


Vladi-s-felicia

Recommended Posts

Здравейте приятели !

Моята така любима шкода фелиция карбуратор 1.3 се е "пропила". Пие на 100 км по 20 литра газ. Това е абсурдно не, ами просто невероятно ! Сменени са : въздушен филтър, изпарител (нов).... не съм сменял свещи. Това проблем ли е ? От какво друго може да е ? Моля помогнете ми, защото ако не я оправя ще ходи на гробището... s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали испарителя е затоплен и провери за течове на газ.След това отиди на газ-анализатор да я регулират.Обърни също внимание на центровката на запалване. Ако въпреки това продължава да арчи като ламя,сменяш газостанцията.

Аз съм го ял това дърво веднъж със ментелива газостанция. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали колегата казва, че е нов изпарителя.

 

Влади при 20/100 трябва да те трови миризмата като си около колата или да мирише на прясна газ. Това е 2 пъти повече от нормалното.

1. на правилната газостанция ли зареждаш

2. смърди ли на газ около колата, било то изгоряла или не изгоряла. Ако мирише на прясна газ - ясно, търсиш теч. Ако мирише като на не изгоряла (една особена миризма, която я има когато караш на газ и на смукач) при загрял мотор - много богата горивна смес (много гориво, малко въздух) и следва реглаж, но по-добре е това действие да го направят на стенд

3. термостатът в ред ли е и ако е в ред когато колата загрее изпарителя и той ли е топъл

4. мембраните правилно ли сте ги монтирали

 

И тия 4 неща ако са кат хората........ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак кажи как точно караш колата и в какви условия ти гори 20/100 и евентуално чак след това може да се прецени грубо дали този разход е нормален или не.Ако мислиш,че 10/100 градско ще постигнеш,малко ме съмнява.11-12/100 може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали колегата казва, че е нов изпарителя....

Да smile049

 

И аз да попитам нещо

- Преди да се повиши разхода, пипани ли са настройките на газ и изобщо нещо по двигателя?

- Усеща ли се неравномерна работа на двигателя или тресене?

 

Колегата не споменава такива подробности, значи е станало ей така от нищото.

Или теч на газ, ама трябва да нямаш обоняние, за да не го усетиш.

Затова смятам, че е изпарител. Настройките на газ не могат да се променят от самосебе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мирише нито на изгорена, нито на прясна газ. Няма теч ! Пипана е релулировката на изпарителя - ДА ! Но защото преди, когато беше намалено подаването на газ, светеше лампичката на акумулатора по сфетофарите и ѝ падаха оборотите на колата и гаснеше...

Да сменя ли свещите ? Не съм я водил на диагностика при газаджия. Да ида ли да я анализират ? Уча дентална медицина и съм на светлинни години от колите и двигателите. Аз не мога да намеря 1 свестен майстор в тая Варна да ми погледне колата като ЦЯЛО и да ми каже какво да ѝ сменя, че всичко да работи добре. А ако ида при някой - той ще ме пръсне от пари...

Ако има някой колега от форума, който е от Варна - моля да ми помогне - ще купя всичко, че и ще има черпене ако стане работата, защото за жалост знам само да карам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин колко харчи ?

Питам , защото двете неща са свързани и ако не е в ред на бензин няма как да е в ред и на газ ... карбуратора е такъв , че като не е в ред гориво-въздушната смес на бензин , не е в ред и на газ , а нарушението може да се получи от спукани мембрани , изгорял тампон запушен въздушен жигльор (средния от трите на капака на карбуратора) .

Клапаните ако не са добре регулирани и не затварят води до липса на мощност и от там подаване на повече газ за една и съща скорост.

Аванса ако не е в правилните граници води до късно запалване и не пълно изгаряне от там пак по-малка мощност.

Клапана за газ затваря ли добре ?

Засичането на пробега от пълна до пълна бутилка ли правиш или сипваш за Х пари Y литри и като свърши смяташ?

 

П.П. За Варна ако не можеш да намериш добър сервиз за Шкода , значи никога не си отварял "Белия списък" smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз ако отида в сервиз за шкода, направо колата ще оставя :D Тя струва 700 лв, а те сигурно заем ще ме карат да тегля smile049

 

 

На бензин не съм я засичал(студент съм...) Колегата отгоре добре ми задава въпроси, но за жалост няма как да му отговоря, защото не знам немски (не разбирам нищо от коли).

Най- добре е да ида при някой майстор май и да му кажа - давам 300 лв. смени каквото е необходимо, вземи си и за тебе, но да харчи малко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- добре е да ида при някой майстор май и да му кажа - давам 300 лв. смени каквото е необходимо, вземи си и за тебе, но да харчи малко...

Просто е задължително да отидеш на майстор. С писане на мнения, няма да се оправи колата.

300лв. са много. А и подхода ти е грешен.

Не ти трябва Шкода сервиз, а свестен газаджия, като за начало. Не може да няма във Варна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега късно ти видях темата!

Отивай във "Каисйева градина" до магазин "Дом на камиона",на гърба на магазина от другата страна на улицата има сервиз за авто газови уредби.Там ще ти оправят колата,имат газ -анализатор и всичко свързано с сервиз ,монтаж и др. Цените са поносими!

Аз само там ходя и съм доволен.

Успех!

 

 

п.п ...и да пишеш какво и е било на колата и как са я оправили. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде да го намеря този БАТ САМИ ???

Ето ти линк към темата за неговия сервиз, направо с неговия телефон. Никнейма тук му е bega4kata:

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?p=257954#p257954

Прочети цялата тема и ще разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти сигурно - пукнати поне 2 броя вакуум-регулатори - единия на делкото,другия на автоматичния смукач

Първия струва около 40лв и се сменя лесно(е,има малко играчка докато се закачи краченцето,но все пак е лесно)

Втория струва около 25лв и дори може без него ....изолира се като му се откачи маркучето и се затапи самото маркуче.Усложненията са,че може зимата да припомпваш и форсираш на място докато стопли поне леко ...иначе ще гасне.

 

Един пукнат вакуум вдига разхода с 1,5-2 литра,2 пукнати с около 5 литра,3 пукнати .....става ламя smile048 ,в комбинация за опит за настройка на изпарителя при пукнати вакуумчета ....и става страшно.

Все требе да имаш някой приятел,който да не е толкова на Вие с колите ... просто го помоли да провери тези две вакуумчета и ако са те купувай,обещай му почерпка и го помоли да ги смени.После при газаджиите и си пушка smile035

 

 

Успех

п.с Тази кола е толкова непрентециозна,че дори и с настрйки "на ухо" само може разхода да не прехвърля 11-12 газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма смисъл да изказваме мнения. Колегата Влади каза, че грам не отбира от коли. Най-добре е наистина да се разходи до батко Сами - bega4kata във Варна (дал съм му линкче с неговия телефон) и да му се реши проблема. Чак тогава ще разбере, че колата е наистина непретенциозна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна активност, колеги ! Поклон пред вас ! Проблема беше : Спукан тампон под карбуратора и НЕ настроени обороти (мнооого високи). 9 лв. тампон + 20 лв. ремонта - 30лв разход. Отидох при 1 газаджия в цветния квартал. В съседство има автосервиз на шкода (по късмет). 1 от майсторите в газаджийницата като истински експерт - лисица надникна под карбуратора и влезе за момент до гаража. След минута излезе с 1 флакон, пълен с гориво. Накара ме да запаля колата на бензин. Каза , че не работи добре и от там идва и проблема при газта. пръсна с флакона през спукатия маншон и за секунди оборотите се оправят, след което пак падат. Оправих тоя проблем, регулираха ми оборотите (сега колата не се чува-наистина) и ще я засичам :) Много съм доволен за добре свършената работа - майстора си е майстор... Преди това ходих при 1 друг газаджия - ужас. Онзи или нищо не разбираше, или го мързеше адски много. Намира се по улицата от терапията надолу (има всякакви сервизи по тази улица).

 

 

Това е от мен :))))) И пак благодаря за множеството отговори по проблема ! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,важно е че си решил проблема!

Само за сведение,тези гаражи до газаджията са на шкодаджии и може да разчиташ на тяхна помощ s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе,не разбирал от коли ....ами ще те научим бре :lol: .Гледай само заради един скъсан тампон колко работи научи за колата си.За другият път си готов монтьор s_flag ,сам виждаш че не е страшно,дори е забавно smile004

 

Успех и да си караш безаварийно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Когато карах на тати колата само сменях скоростите и светках фаровете...Сега освен, че трябва са сипвам, трябва и да ремонтирам smile049 :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.