Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със съединител за Октавия vRS


LACHO

Recommended Posts

Здравейте колеги!Мисля че имам проблем със съединителя.Много четох други мнения но не намерих отговора за моя!Вчера се прибирах от Сливен и на няколко пъти не всеки път при ускорение при изпреварване на 4-та и 5-та предавка между 2500 и 3000 оборота ми приплъзваше!Иначе при тръгване или включване на предавки нямам проблеми!Според вас дали е за смяна и има ли разлика от съединителя на обикновената октавия от RS-а!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно!Вчера се върнах от Троян!Бях натоварен с 5 човека и нарочно и на отиване и особено на връщане на качване на Витиня я пробвах и нямах никакъв проблем със съединителя!Странна работа,но за сега ще задържа със смяната пък да видим какво ще покаже!Все пак благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

колега на колко километра е колата че,и аз имам съмнения за мояПС опа не видях колко е стара темата,колега какво стана сменилиго или си караш така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакъв е съединитела на рс-а и 2.0тди 140

 

Дали ???? Аз намирам огромна разлика м/у двете...

 

Той самия съединител не пречи да е еднакъв и разликата да идва от останалите компоненти които влияят на усещането ни на педала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакъв е съединитела на рс-а и 2.0тди 140

 

Дали ???? Аз намирам огромна разлика м/у двете...

Разлика има само в окомплектовката дали е с лук или закс.Усещането при закса е за по-гумен съединител,а при лука е даста по-приятно натискането.Закса е пружинен до-края,а лука се усеща кантара-най долу омеква.Но няма значение рс-ка ли е или 140

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че нали питането е за съединител, защо намесваш предавателни числа?

 

Съединителя е еднакъв на 2.0 помпа дюза (140 и 170 коня). Скоростната кутия...е друга бира :)

 

post-6105-138453407524_thumb.jpg

 

Иначе нещо ме гложди, че някъде из нета срещнах, че на RS (BMN) се слага само LUK. Ама колко е вярно - незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно от тогава го нямам този проблем!Не съм го пипал сега ще пътувам за Чехия другата седмица и ако има нещо смятам че ще покаже!Иначе от тогава имам 10000 км и нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

колеги а какви са симптомите на проблем със съединителя,за какво трябва да се оглеждам най вече шумове,вибрации и какъв е този лагер на съединителя от него ли идват проблемите,благодаря предварително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вибрации при ускорение може да са както от самия феродов диск,така и от маховика,също и от повреден притискатер но по-рядко

трудно превключване-от притискатела и феродовия

приплъзване-от феродовия и по-рядко от притискатела ако има счупен ламел-пружина

това са проблемите на които да обърнеш внимание

лагера си е лагер-помпа-рядко прави проблеми-протича най често или свири на място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега мерси много за отговора smile126 ,за сега няма нито един от симптомите колата е на 70000км кога мага да очаквам тези неща,имам само едно много тихо като шшшшшш когато е на място натисна педала до средата само тогава в най долно положение няма,сериозни вибрации нямам,предавките се включват перфектно няма преплъзване,придърпване,а те питам кога ще направи проблем защото на брачеда Аудито пак 2.0тди КР 2008г на 130000км разби някакъв лагера и от там надра съединителя и сега всичко ново,само че,при него скоростите с включваха много трудно не знам това имали връзка,още един път големи благодарности на колегата bega4kata smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте, карам Октавия vRS TDI PD 2008г. И от седмица има следният проблем, моля който има опит да сподели. При изключване от скорост (най-често при първа) в момента когато колата е на полусъединител се чува тракане (стържене) от колата. Колата е на 125000км и не съм сменявал съединител до сега. В Еуратек споделиха, че може да е или маховик или кожух на скорости. Записъл съм си час за оглед, като ще разглобяват, но ми се ще да получа повечко мнения от колеги, които са имали подобен проблем. Скоростите си влизат идеално.

преварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Проблемът отстранен! Оказа че маховикът дефекирал, направо смених комплекта като взех комплект от LUK (съединител, маховик, лагер и помпа). Благодарности на екипът от сервиз Alkom. Имам и гаранция 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът отстранен! Оказа че маховикът дефекирал, направо смених комплекта като взех комплект от LUK (съединител, маховик, лагер и помпа). Благодарности на екипът от сервиз Alkom. Имам и гаранция 2 години.

 

И колко лева излезе комплекта + сладоледа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.