Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стоп Октавия 2-от къде?


sashoskiora

Recommended Posts

Днес имах лош късмет и ми счупиха левия стоп. Да не влизам в подробности с каско в Армеец съм и гражданска и повиках мобилна група за завеждане на щета. Лошото е, че едва ли ще ми покрият оригинален стоп, колата ми е 2006-та, както и че ще ме изнудят да си платя цялото каско. Развали ми се настроението, но какво да правя, като дават на сульо и пульо книжки. От къде да си взема стоп на прилична цена, която каското ще покрие на 100%, така, че и да не се различава с оригиналния? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От "Евро 07" турски стоп "Депо" ще ти излезне най-тънко. И каското ще покрие цената на такъв стоп.

 

Поздрави и без повече неприятни моменти като този. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре първо звъниш в официалния вносител - дават ти цена от там - за да имаш някаква отправна точка и после започваш да търсиш по-ниски оферти. Друг, не лош вариант е да потърсиш оригинален втора употреба, както те е насочил в предния пост колегата lubomirov1985. Колега, не си описал каква е точно колата - комби или седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за 2-ра употреба в случая според мен е най-добра, с оглед на това, че колата е 2006 год. и не ти се дават пари, а ако сложи само 1 чисто нов стоп 100% ще има дразнеща разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако сложи само 1 чисто нов стоп 100% ще има дразнеща разлика.

 

:smt017 още повече ако е реплика(неоригинален). :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца и аз търсих в София ляв стоп втора употреба за Октавия 2 хечбек 2005 г. Много е трудно да се намери, да не кажа, че е почти невъзможно. След дълго търсене успях да намеря от един човек, който има магазин за части втора употреба на ул.Средна гора (пресечка на ул.Симеон). Той ми го намери от някаква автоморга, с която работел. На мен ми излезе (по спомен) 110 лв, при положение, че оригинален от Еуратек беше май над 200 лв. Човекът се казва Мето, тел. 0887497070.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца и аз търсих в София ляв стоп втора употреба за Октавия 2 хечбек 2005 г. Много е трудно да се намери, да не кажа, че е почти невъзможно. След дълго търсене успях да намеря от един човек, който има магазин за части втора употреба на ул.Средна гора (пресечка на ул.Симеон). Той ми го намери от някаква автоморга, с която работел. На мен ми излезе (по спомен) 110 лв, при положение, че оригинален от Еуратек беше май над 200 лв. Човекът се казва Мето, тел. 0887497070.

Не разбирам кое е чак толкова трудно, че почти невъзможно. Само в mobile.bg има 6 обяви за Октавия 2 Лифтбек на части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам кое е чак толкова трудно, че почти невъзможно. Само в mobile.bg има 6 обяви за Октавия 2 Лифтбек на части.

Радвам се колега, че за Вас всичко е елементарно и лесно. Дано, само че, като се обадите на тези обяви, да не се окаже, че стоповете вече ги няма, тъй като фарове, стопове, огледала и кори под двигателите няма, тъй като много се търсят и отдавна вече са продадени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоп взех от Марти на Ботевградско на излизане от София, близо 70 лв излезе. Цената варира и стига до 85лв, мисля за комби са по скъпи. В Еуратек е 175лв. и естествено застрахователя няма да го покрие. Интересно в такъв случай е какво да се пише като желание: по експертна оценка, в сервиз на застрахователя или по фактура. Аз писах по фактура с надеждата да си купя оригинален от Еуратек да ама в последствие разбрах, че едва ли и на половина ще ми го покрият. Стопа не се различава много и не е дразнещо. Не мисля повече да се ядосвам така или иначе няма смисъл. Смених го вече а стария счупен го искат в Армеец. Има и една друга изненада, че ако каското ти е на вноски искат да се плати цялото. Ще се оправиме тогава когато гражданската и каското станат поименни на човек, а не на автомобил и тогава ако имаш ПТП плащаш двойно. Е тогава въпросните индивиди ще почнат да внимават какво правят като сядат зад волана. Стопа е марка DEPO Тайвански, то други на пазара няма. Втора употреба можеше ако е по експертна оценка и си взема парите на каса, но никой не знае каква сума ще ми възстановят в случая, може и за DEPO да не стигат. Въобще епопеята със застрахователите е страшна, всеки гледа как да те метне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам кое е чак толкова трудно, че почти невъзможно. Само в mobile.bg има 6 обяви за Октавия 2 Лифтбек на части.

Радвам се колега, че за Вас всичко е елементарно и лесно. Дано, само че, като се обадите на тези обяви, да не се окаже, че стоповете вече ги няма, тъй като фарове, стопове, огледала и кори под двигателите няма, тъй като много се търсят и отдавна вече са продадени.

Никъде не съм казал, че е лесно и елементарно - но човек има ли желание, намира начини. А и ето, че думите ми се оправдаха. Който търси - намира. Да не говорим,че съществува и "Еконт" с опция провери преди да платиш и т.н. Да му е честит на колегата и дано няма повече ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и ето, че думите ми се оправдаха. Който търси - намира.

Радвам се, че човекът си е решил проблема. Това, обаче, не е доказателство в подкрепа на Вашите думи, тъй като човекът не е купил оригинален стоп втора употреба, а е купил нов неоригинален тайвански стоп (какъвто, да, съгласен съм, не е трудно да се намери на много прилична цена).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е как да се постъпва, когато си плащаш всичко-каско, гражданска, данък, винетка, автомобила ти е в прилично състояние-измит, потдържан, с нови гуми, спазваш си правилата за движение до колкото е възможно, паркираш на обозначените места в рамките на паркомястото и около теб е пълно с кретени. Очевидно няма как да се превъзпитат, без държавата да се намеси. Но ето в случая какво да направя, загубих доста време и разправии и в крайна сметка си закупих неоригинален стоп, който смених сам, без гаранция, че ще ми възстановят сумата. Ако се върна назад във времето, може би бих взел 50-те евро и избегнал всички разправии. Каква е рецептата-това е въпроса. Има и отговор и той е застраховките да са поименни и да зависят от това имаш ли ПТП-та и нарушения на закона, тогава ако не друго всеки ще внимава малко повече. А как се взимат книжки и категории, особено в провинцията е друга тема на разговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и ето, че думите ми се оправдаха. Който търси - намира.

Радвам се, че човекът си е решил проблема. Това, обаче, не е доказателство в подкрепа на Вашите думи, тъй като човекът не е купил оригинален стоп втора употреба, а е купил нов неоригинален тайвански стоп (какъвто, да, съгласен съм, не е трудно да се намери на много прилична цена).

Колега, извинявам се. Четейки, че го е взел от "Марти" останах с впечатление, че е някоя морга. Грешката е моя.

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.