Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зависимост между показанията на дневния брояч и гумите?


plovdiv123

Recommended Posts

Здравейте!

Попаднах на този много интересен калкулатор, понеже гумите ми са от тази марка:

http://www.raychev-tyres.com/calc.html

Та от него излиза, че когато автомобилът се движи със 100 км/ч, на мен ми показва 97 км/ч, съгласно ползвания размер на гумите- 155/80/R13. Въпросът ми е- би ли следвало да има неточност и в показанията на брояча на изминатите дневни километри или той е свързан другаде, т.е., когато съм изминал 100 км, то в действителност да съм изминал по- малко? Питам, защото искам да направя сметка за разхода на горивото на 100 км и се чудя дали не се губят тук- таме няколко километра :) ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че ще има същата неточност и при брояча на изминатите километри.Ако караш 1 час при показание на таблото 100км./ч. реално ще минеш 97км.Брояча на изминатите километри е свързан редукторно със жилото на скоростомера.Но трябва да имаш в предвид,че и скоростомера дори нов,има неточност,която варира между 2-5% при ниски скорости и вече достига 10% при по-високи скорости.Така че методиката ти за засичане на разход,вземайки предвид показанието на брояча за изминатите километри не е точна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше добър отговор! С риск да се отклоним от темата- дай някакъв точен метод за засичане на разхода? =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С помощта на GPS сравнително най-точно може да се измерят времето,скоростта и изминатия път.Обаче трябва да знаеш колко точно гориво е изразходил автомобила,което пак е свързано с доста неточности.Така че - няма абсолютно точен метод за измеване на разход - още повече,че резултата лесно може да бъде повлиян от други фактори,които да наклонят везните в една или друга посока. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам два първобитни метода:

Ако имаш пари, пълниш до горе и пак до горе. Друг вариант е, караш докато ти свърши бензина, наливаш от туба 5л. , зареждаш в тубата и тръгваш, докато пак ти угасне. Така ще разбереш точно колко минаваш с 5л.

Разстоянието при теста трябва да е отиване и връщане, за да се компенсира наклона на пътя и вятъра, фактори, които влияят на разхода. Примерно- Отиваш до Пазарджик и се връщаш.

За градско не ми говори. smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че градското ми се вижда много, та затова се сетих за брояча, километража и размера на гумите, дали не дават и те някакви отклонения. Благодаря за добрите отговори, колеги! smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.