Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

лампа за маслото


v_savov67

Recommended Posts

От онези дни ходих до Велинград и какво ми се случи. Както си карам по магистралата със 100км/ч след Троянови врата е леко нанадолнище и ускорих до 130км/ч. и така около +,- 10-15км. след което както съм на 5 предавка с 120-130км/ч ми светва лампата за маслото, което съм сленил преди има няма 1500км. Отбих в дясно изгасих двигателя и погледнах на пръчката до къде е маслото , беше до там до където го бях оставил при смяната , водата беше на същото ниво до където го бях погледнал последния път. Зачаках малко колкото за една пиш пауза и запалих колата, лампата си изгасна и си продължих пътя но вече с по-малка скорост. После пак ми го направи този номер до Велинград. На връщане забелязах, че като изгася двигателя и после го запаля лампата за маслото не изгасва почти веднага а след мъничко. преди това не ми го е правила този номер. На какво може да се дължи и може ли нещо да се направи. Маслото е 10W-40 mitsubishi и ми казаха че е добро. Блягодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на маслото или ел. връзката към него.

Това са добрите варианти, другия е маслена помпа и най лошия

луфт в лагерите на коляновия вал.

Щом не работи шумно двигателя /не чука/ вероятно са първите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е това "там" дето си го оставил при смяната? Ако е около и под средата го долей до макс. Продължи ли да светка смени маслото с ендо мобилче примерно. Също маслен филтър!? сменени ли е, хубав ли е?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото с по - гъсто 15W-40 за сега нямам проблем. Налягането на маслото се качи от 1.5 бар при 2000 об/мин при температура 80 гр. на 2-2.5бар при същите условия но с 15-40. Следва смяна на маслената помпата и основни и биелни лагери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.