Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прозорците се смъкват и колата се отключва сама


mitko_pop

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Та проблема ми е следния, когато е мокро се случва най често, вече не помня дали го прави и на сухо. Тая зима го прави за сефте. Колата я оставям пред блок,а на вън вали сняг, на другия ден вътре е Аляска. Сега като е киша до като карам чувам как вътре цъка централното се едно се отключва. Изгася ли колата и извадя ключ, сваля прозорците. Ако пробвам да вдигна прозорците с ключа, не става. Също и да ги сваля. Държа ключа на затворено и не ги вдига. Ако заключвам с алармата, която е фабрична, си ги вдига прозорците без проблем.

Карах я на сервиз 100 пъти, нищо. Сменяха микро ключа в шоф. врата. В общи линии е това.

Ако може да ме насочите де да търся ще съм благодарен. Се си мисля че е нещо електрика, вътре във вратата и като се намокри окъсява.

Ще се радвам да споделите мнение.

Благодаря предварително. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с децентрализирано управление и имаш процесорни платки по вратите, с времето пътечките им корозират от проникналата влага и конденз и почват неприятно да смесват сигнали, което води и до подобни на твоя проблеми. Според мен правилно си се ориентирал.

Пробвай да извадиш платките и да зачистиш пътечките от белия окис със стара четка за зъби. Ако заработи добре след това, лакирай пътечките.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време карах VW шаран ,той ги правеше същите неща.Особено след по обилни дъждове.

Излезе че периодично подгизва комфорт-модула ,който при него се намираше под шофьорската седалка.

При ревизирането и почистването му вътре имаше доволно влага и клей.

След това проблем не е имало.

 

ПП първо оправих теча към купето.

ПП2 изгнили тапи отдолу на пода + запушени от листа канали под предния прозорец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,проблема ти е в буксата на шофьорската врата.Тази,която влиза в моторчето на ел.стъклото.Там се пълни със вода и мръсотия и започва да прави точно така.Купуваш си един контактен спрей,пръскаш обилно вътре,изтръскваш я,след малко пак и така докато спрат да излизат боклуци отвътре.След това я закачаш и готово.Вече трета година нямам проблем след тази процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

Благодаря за напътствията ви и сори, че малко закъснях с включването. Все още не съм сигурен, че проблема ми е решен напълно. Миналата седмица, след като няколко дни нямах проблеми си направих експеримент и взех да поливам с шише вода стъклото на предната лява врата и не минаха и 15 мин и се отключи сама отново и смъкнати прозорци ](*,) . Направо побеснях и реших да взема нещата в мои ръце след като тъпанарите от Импас (горещо препоръчвам никой да не стъпва там) след като ми взеха парите и ходих сто пъти при тях нищо не направиха. Сега се пробвам да си взема парите обратно и ще видим :) Та взех да свалям кората на предната врата аз, като централното през цялото време цъка все едно натискам дистанцията за отключване и заключване. Стигнах до момента, в който откачих буксата за светодиодчето за алармата и това цъкане спря. Като разкачих всичко взех да изливам вода навсякъде - модул, клеми, брави и нищо. Чудо:) Сглобих наново всичко без да закачам клемата на светодиода. От тогава е минало повече от седмица, карах колата и на автомивка не се е отваряла smile092 . То вярно, че и времето е сухо ама все си мисля да съм закрепил нещата. Говорих и с няколко жичкаджии, които ми казаха, че няма начин това да е било причината и е просто съвпадение, но ето на нямам го тоя проблем. Ще видя като завали дъжд някой път как ще е и ще пиша:) Айде поздрави на всички и умната със шкодаците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си сигурен,закачи пак диода и ще си каже :) Аз също мисля че е съвпадение.Имал си някъде късо от окис и несъзнателно си го прекъснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Имам същия проблем след обилните дъждове. Къде се намира "комфорт-модула" на Skoda Fabia 1.9 tdi, 2003 модел, ако някой може да ми помогне :) явно трябва да го почистя.

 

Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.