Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 RS


Favorit

Recommended Posts

Колеги, може ли някой запознат да ми каже какви са разликите в моторите от стандартното 1.8Т на Октавия 150к.с. и този на РС 1.8Т 180к.с. Предполагам турбина, дюзи? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дюзите, Младенски да каже. Той нали слага (2 пъти даже)! smile004

 

Турбината на 150 е КО3, а на 180 е КО3s.

Наляганията са различни: 150 се ката на 8.7psi, което е май май-0,599- 0.6 бара,а на 180 коня налягането е:11,6psi - 0,799- 0,80 бара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам в турбините дали има разлика! Може само софта да е друг. Бат Сами трябва да знае. Иначе моите заводски дюзи бяха 195 куб.

сега съм с 315 куб.

Старата ми турбина е К03-011. Мисля че най-голямата е К03-029

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има разлика не само в софта затова питам... :-k Ама не съм имал възмозност да "разгледам" по подробно една хубава РС-ка, поне в Русе няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал Искрен едната е с к03 а другата к03с.Разликата е в компресорното колело.Дюзите на 150 са 196 кубика,а другите 211.

И запомнете.няма такива коли които да са с различна мощност и разликата да е само софтуерна.НЯМА ТАКАВА БИРА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал Искрен едната е с к03 а другата к03с.Разликата е в компресорното колело.Дюзите на 150 са 196 кубика,а другите 211.

И запомнете.няма такива коли които да са с различна мощност и разликата да е само софтуерна.НЯМА ТАКАВА БИРА!

 

Дам, така предполагах, мерси за инфото. Значи ако намеря РС на части да знам какво би представлявало интерес за мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво ти се върти в главата? :mrgreen:

 

Амиии как да ти кажа, само хубави работи, но засега само разглеждам... :D Като счупя турбината мисля да я засиля малко че така и така гори много, поне да знам защо :mrgreen: Тя и сега върви добре но знаеш в ниските,че не е като дизел.... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, не ти трябва да търсиш РСка по моргите.

 

180те кончета мисля, че се води двигателя AUQ. Търси ТТ-а (180к.), има даже и 225кончета ( и от тях може), Аудита, Голфарани и тн.

 

Далеч по-лесно би било търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, не ти трябва да търсиш РСка по моргите.

 

 

Така е! Варна ти е много близо а там ставали чудеса :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225 коня е с турбо к04 вече и там е по-сериозна работата.Там вече и турбинната перка е по-голяма.А пък на нея какъв як хибрид става да се направи.....чудеееен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо ме надъхвате, като му дойде времето ще измислим нещо хубаво значи като за Ярослава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.