Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия Хечбек?


lllubo

Recommended Posts

Здравейте, в доста обяви срещам да пише хечбек за Октавия 2005-2007. Като гледам снимките изглежда същата като седан. На някои обаче има чистачка на задното стъкло. Има ли въобще такова нещо като хечбек или е просто немърливост в пускането на обявите? Ако има, то ме притеснява дали има разлика в големината на багажника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност май дори не се води и хечбек, а се води лифтбек. :)http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Octavia

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са хечбек или новата думичка "лифтбек". Между комби и хечбек/лифтбек няма разлика в платформите, багажника е еднакъв, с малкото допълнение на комбито към покрива (т.е. има малко повече пространство във височина в комбито - в дължина и широчина няма разлика).

 

Комби:

skoda-octavia-wagon-boot.jpg

 

Хечбек:

skoda_octavia_03.jpg

 

Има място за два големи куфара на колелца, сак и други. Иначе казано - събирам си гумите 195/65/R15, и четирите - легнали и затварям капака заедно с кората на багажника, както си е поставена, без да я махам + някакви други глупости нахвърляни пред гумите, съвсем спокойно. Аз съм с лифтбека, като на втората снимка.

 

Поздрави

 

ПП: johnnie213 ме изпревари относно лифтбека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, shaft, при Octavia 2 може би е малко по-широко пространството, защото есента като си сменях гумите при Младен (masterOne) - той доста се постара да нагласи четирите летни гуми с лети джанти (както са си напомпани - стандартен размер 195/65/R15) да влезат в багажника и накрая откачихме и кората за да не я счупя. Иначе моята е Octavia 1 фейслифт - лифтбек. А че са широки и удобни багажните отделения на Октавиите спор няма. Другата ми кола е VW Vento - също с огромен багажник с който съм свикнал (особено удобен когато ти се роди мъниче :) ) - та съм много щастлив, че си взех точно Octavia. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, мерси много за поясненията, помагат ми да се ориентирам. Имам още въпроси отностно Хечбек дизел пак около 2005-2007:

1) къде се намира резервоара?

2) задните седалки могат ли да се сгънат и да се получи по-голямо товарно пространство? Не, няма да прекарвам тухли, просто ако ми се наложи да си прекарам нещо леко но дълго 3 метра. Предполагам че на комбито могат да се сгънат, както на всяко друго комби, но на Хечбека?

3) Багажника за ширина стана ясно че събира 2 гуми легнали една до друга, но за дълбочина колко е като резмер (ако може някой да премери)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Резервоара е отдолу. Под задните седалки и под част от багажника.

2. Задните седалки лягат добре. Ама има една "особенност" сътворена от чешките дизайнери - като легнат остава един праг между багажника и легналите седалки висок около 2-3 пръста. Точно колкото да пречи и да не можеш да плъзнеш нещо голямо и тежко. Абе правят, правят и току сътворят някоя такава глупост.... Още от времето на старите Шкоди.

3. Багажника събира 2 гуми на ширина .... ама понякога :) Тоест събира летни 15ки. Ако са зимни 15ки или летни 16-ки... не влизат легнали на пода, не стигат няколко милиметра :) Трябва да се слагат прави, за да се напъхат 4те.

 

Иначе аз имам такава, като изключим някой "дребни" несъвършенства в товарното пространство... събира доволно много багаж. Имай предвид, че масово лифтбека от ЕТ го дават с някакви мекици за задни пружини и хора изреваха като ги товарят подобаващо. На комбито досега никой не е проплакал явно там са по твърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника си е доста голям, големите бутилки са по 10 литра:

 

215254_1814137194773_1280354026_32020723_1154409_n.jpg

 

През отвора на багажника спокойно минава варел като от долната снимка (легналия с тубата върху него)

 

prodava_kupuva_%282%29.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко е максимално допустимия товар за в багажника на лифтбека като килограми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо не ги слагам както трябва,ама досега никога не съм успявал да сложа две 15-ки една до друга.Друг е въпроса,че не съм упорствал много. Шахматно ги редя и откачам кората. smile049

Но наистина багажника е огромен за този клас кола! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Багажника събира 2 гуми на ширина .... ама понякога :) Тоест събира летни 15ки. Ако са зимни 15ки или летни 16-ки... не влизат легнали на пода, не стигат няколко милиметра :) Трябва да се слагат прави, за да се напъхат 4те.

 

[-X

 

Съвсем спокойно си се събират 4 гуми 16" в легнало положение. Кората си е на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Багажника събира 2 гуми на ширина .... ама понякога :) Тоест събира летни 15ки. Ако са зимни 15ки или летни 16-ки... не влизат легнали на пода, не стигат няколко милиметра :) Трябва да се слагат прави, за да се напъхат 4те.

 

[-X

 

Съвсем спокойно си се събират 4 гуми 16" в легнало положение. Кората си е на мястото.

 

В комбито с бой не влизат, спокойно пък съвсем нямаш шанс. Ако искаш взимаме мойта кола вдигаме я на двата крика и пробваме... ама ти ще въртиш крика, бирата е от мен ако ги вкараш легнали.

 

Е остава комбито да е по тясно от лифтбека и ще падна... :)

 

Макар, че като гледам снимките по - горе... отвътре не са съвсем еднакви. Баси ташака, ако верно комбито е по-тясно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X

 

Съвсем спокойно си се събират 4 гуми 16" в легнало положение. Кората си е на мястото.

 

В комбито с бой не влизат, спокойно пък съвсем нямаш шанс. Ако искаш взимаме мойта кола вдигаме я на двата крика и пробваме... ама ти ще въртиш крика, бирата е от мен ако ги вкараш легнали.

 

Е остава комбито да е по тясно от лифтбека и ще падна... :)

 

Макар, че като гледам снимките по - горе... отвътре не са съвсем еднакви. Баси ташака, ако верно комбито е по-тясно :)

 

Хубаво се загледай и ще видиш защо ще пия бира... без да въртя крика... smile027

 

Ето този капак пречи при теб...

 

post-1836-138453370619_thumb.jpg

 

 

...да се съберат две гуми легнали... и другите две върху тях...

 

post-1836-138453370717_thumb.jpg

 

...тази малка ниша дава липсващите сантиметри... поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау, не така чак толкова диагонално... Аз ги събирам малко по-така... Защото отляво зад гърба на седалките съм си събрал един куп глупости в една "щайга" (много е удобно и не ми пука колко е "селско" или каквото и да е там), а и още някакви неща имам надясно от щайгата (помпи, чадъри, ала-бала...). Та, тези неща не ги махам, когато събирам гумите. ...абе, след месец като отида при Младенски да ги сменяме пак - ще снимам. Иначе, той може да потвърди къде съм ги прекарвал, но все пак моите са 15-ки и не упражнявам никакъв натиск при слагането в багажника (да го надера, намърлям, скъсам - просто няма начин).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW с под като на снимката на комбито, няма прага образуван от задната седалка. Май се водеше променлива товарна платформа или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво се загледай и ще видиш защо ще пия бира... без да въртя крика... smile027

 

Печелиш, при възможност ще се издължа!

 

Въобще не ми е хрумнало да отворя долапа. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Както бях обещал по-напред в темата, ето ги гумите от вчера - ходих да ги сменя:

Само двечки - една до друга, още не са легнали хубаво, защото отдолу пода ми е крив, заради набутани джиджавки при резервната гума, но бързах да снимам.

IMAG0900.jpg

 

Четирите - легнали добре:

IMAG0902.jpg

 

IMAG0901.jpg

 

 

Ето го и затворен багажника - кората си е там - жилетката и рамката за радиото си стоят на нея:

IMAG0903.jpg

 

Гумите са Gooyear Eagle NCT 5, 195/65/R15, с 4 желязни джанти са си.

 

Гледат ме много странно, когато извадя и четирите гуми или нещо по-обемно !САМО! от багажника :) Т.е. всички, коите ме гледат странно, редят и по седалките неща - аз това го мразя.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по широк бе, нали го изяснихме. Тия хитреци махат капаците на долапчетата и от там печелят важните няколко сантиметра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по широк бе, нали го изяснихме. Тия хитреци махат капаците на долапчетата и от там печелят важните няколко сантиметра :)

 

Още по-яко е, когато нямаш никакви капаци, които да махаш, като мен smile091

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от дясно има преграда-джоб с метална шина и мрежа,която пречи да се сложат гумите една до друга.Ако я няма може и да стане? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shaft, това важи, ако нямаш CD ченджър у лево и мрежичка у десно, това за O1. При смяната на гумите ще метна снимки за наместването на 16-ки в О1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като си сменях гумите при Младен (MasterOne) се убедих, че без проблеми и с нормално монтирана кора могат и в моята Октавия 1 фейслифт хечбек да влязат четирите гуми както са напомпани с джантите по схемата, която е показал по-горе колегата kalata. Аз явно съм пробвал обратната конфигурация и затова не е станало. Та и място за един прилично голям сак остава както отбеляза днес Маджо. smile159 Голяма кола е това Шкода Октавия, ей! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз смених гумите .Оставих им колата и после като си я взех гумаджията беше напъхал моите 15ки по този начин без много много да разчисти боклуците в багажника smile027

 

44c49a61f07309dd.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.