Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На колко км се сменят ремъци, 1.9TDI?


yavorsaraev

Recommended Posts

Здравейте!!!

 

 

Имам румстер 1,9 TDI 2007г. стана на 105 000 км. Интересува ме дали на някои са му са се скъсали ремъците, понеже в сервиза на ет ме баламосват да ги сменям от както колата мина 90 000,а по каталог е на 120 000. В бг било мръсно и затова се сменят 30 000 км по-рано. нещо не ми се вярва,пък и ги гледах на око,като нови са си! Моля помогнете с мнения и факти!!!

 

gogata: Сложих малко по-смислено заглавие на темата, така шанса да получиш адекватен отговор се увеличава. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върти ми се в главата, че се сменят на 5 години, ако не си навъртял необходимите километри. :-k В сервизната книжка пишеше нещо такова, ама сега нямам възможност да погледна. Тъй че, виж и в нея какво пише. А това, че мръсотията в България намалявала интервала за смяна за пръв път го чувам, ма не ми звучи особено сериозно. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на ATD 2003 година на 90000 ли е? Според сервизната програма е на 120000 км, но първоначално моя е сменен в Германия на 92500 км. Моята не е с маслен обтегач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново повтарям въпроса, май не сам го задал правилно първия път! Знам 4е ремъците се сменят на 120 000, но сега в сервиза на Шкода ми казват да го сменя на 105 000, защото в България пътищата били много мръсни и ремъците се износвали по - бързо. Та сега питам: Чували ли сте някои двигател на VW group 1.9 TDI около 2007г. да е скъсал ремъци преди да стане на 120 000км? Аз мисля, 4е просто си търсят повече работа за сервиза. Веднъж ме прекараха като ми смениха филтъра на климатика 15 000км по-рано, от това което пише в инструкцията. Беше си чист!!!!! Не ми се дават пари за нещо което не е наложително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мойта книжка пък пише, че ремъка на 1,9 ТДИ ПД се сменява на 150 000 км. Въздушния на 90 000 км. и т.н.

Що се отнася за филтъра на купето и през 2 месеца да го сменяш няма проблем . :)

 

026559717-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мойта е края на 2005г., на 98хил. и още не съм го сменял.Все пак си мисля към 110хил.да го сменям.

В сервиза дето ми поддържат колата ми казаха ,че се сменя на 120хил.В ЕТ някой път ти казват на 90, друг път на 120хил.Кой как им се върже! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачката е прав за роторните помпи - на 90к. Поне така е по книжка. За PD и CR не знам smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново повтарям въпроса, май не сам го задал правилно първия път! Знам 4е ремъците се сменят на 120 000, но сега в сервиза на Шкода ми казват да го сменя на 105 000, защото в България пътищата били много мръсни и ремъците се износвали по - бързо. Та сега питам: Чували ли сте някои двигател на VW group 1.9 TDI около 2007г. да е скъсал ремъци преди да стане на 120 000км? Аз мисля, 4е просто си търсят повече работа за сервиза. Веднъж ме прекараха като ми смениха филтъра на климатика 15 000км по-рано, от това което пише в инструкцията. Беше си чист!!!!! Не ми се дават пари за нещо което не е наложително.

 

Ако е за чуване , чувал съм да се къса и хвърляш колата а иначе ако не ти се дават пари сега и ти се доверява на производителя колегите са отговорили перфектно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята книжка за PD мотор пише, че ремъка се сменя на 120 000км. Аз ще си го сменя по-рано - към 95 - 100 000км. Файда няма да чакаш да видиш дали ще изкара толкова, колкото пишат или няма. После тебе ще те боли главата, не ремъка...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.