Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бузлуджа.....под друг ъгъл!


BlackPearl

Recommended Posts

Наистина красиви снимки, на иначе неприветливо(според мен) място! smile126

 

Дано Искрен не ми се сърди, че му спамя темата, но ето тук може да се видят множество изоставени места в Русия, а снимките си заслужават - http://saoirse-2010.livejournal.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи, страхотна гавра с паметта на строителите най-малко. Там са загивали хора по време на строежа! Сега е гробище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да ви кажа ,че татко е радил някои от мозойките и е било много трудно.Които помни Бузлуджа знае колко красива беше от вътре и предлагаше топла панорама.А сега като влезнах на скоро ми стана мъчно за времето в което татко и неговите колеги ги е брулил вятъра за да го построят.Все пак това е история и ние трябваше да я запазим.Но ние нямаме такова съзнание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжно, наистина! :(

А като се замисля, че тук - в Трир, Германия - имат дори музей на Карл Маркс... Просто в желанието си да бъдем винаги в крак със "силните на деня", забравяме миналото си и подритваме ценностите си - и в морален, и в материален смисъл...жалко!

Благодарности за статията, Ися!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много интересно!

Много труд е хвърлен в този паметник, много хорица са се бъхтили там. За да има партията красив паметник.

Колко е бил нужен тогава и колко е нужен сега, е доста дълга тема. Но поддръжката на този мастодонт едва ли би била оправдана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжно, наистина! :(

А като се замисля, че тук - в Трир, Германия - имат дори музей на Карл Маркс... Просто в желанието си да бъдем винаги в крак със "силните на деня", забравяме миналото си и подритваме ценностите си - и в морален, и в материален смисъл...жалко!

Благодарности за статията, Ися!

 

Ти ко праиш в Триер бе? Имам авери там- Коцето (Мишелин и охрана) и Ивайло в сладоледената къща(мол ли ко е то там)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ко праиш в Триер бе? Имам авери там- Коцето (Мишелин и охрана) и Ивайло в сладоледената къща(мол ли ко е то там)!
Ами скоро ще стане половин година, откакто живея в Трир :roll: дай на ЛС, че модераторът ще ни се скара :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Всяка зима се качвам с децата да се попързалят, но тази година е било уникално....

Народът се вълнува ,а идеолозите на паметника си наредиха картите и събират парсата, те и наследниците им.

Едно време и аз давах по 50 стотинки за марки за построяване на паметника....

Тъжно, жалко и ....просташко е....като много останали неща в хубавата ни Родина....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И мен ме е яд за старите паметници, макар и комунистически. Но на "партията" не и пука за Бузлуджа, те комунистите ако могат и нея ще откраднат. Доста са изоставените исторически сгради и паметници на културата. Лошото, е че се допуска много сгради да бъдат събаряни с цел икономически интереси и България губи културния си облик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме е яд за старите паметници, макар и комунистически. Но на "партията" не и пука за Бузлуджа, те комунистите ако могат и нея ще откраднат. Доста са изоставените исторически сгради и паметници на културата. Лошото, е че се допуска много сгради да бъдат събаряни с цел икономически интереси и България губи културния си облик.

Сашо, извини ме, но защо смяташ, че точно КОМУНИСТИТЕ ще я откраднат ако могат? А няма ли ГЕРБ-ерите да я сринат и да прекарат една магистралка, че бат' Бойко да й резне лентата?

Старая се да съм деполитизиран, но не смятам, че за всичко лошо трябва да обвиняваме комунистическия режим - най-малкото се замисли колко паметници са издигнати тогава (вкл. Бузлуджа) и колко напоследък?

За мое най-голямо съжаление, никога не съм ходил на Бузлуджа :oops: , но снимките (правени от чужденец!!!) ме навеждат на мисълта, че трябва да се поправя - дори КОМУНИСТИЧЕСКИ това е паметник на културата и на една част от българската история, на която повечето от нас са свидетели в една или друга степен.

Що се отнася до нашата България и нашите паметници - нека да съдим НЕподържането - както от властта така и от нас самите, а не някоя партия или режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано само обсъждането да не се завърти в "политическа" посока, че ще съсипем хубавата тема [-X

Иначе според мен, политическите пристрастия нямат нищо общо с факта, че се руши нещо, създавано от бащите и дядовците ни - независимо с какви убеждения са били. Нормалните хора не само, че не отричат историята, а дори правят пари от нея. Аз, например живея в град, в който има музей на Карл Маркс, а ние хвърлихме големи усилия да си съборим мавзолея в София и на негово място да оставим... празна площадка. А каква атракция щеше да бъде за туристите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил на мнение, че паметник не бива да се руши. Същото се отнасяше и до Мавзолея. Беше грозна картинка, беше абсолютно нефункционален, беше ... все тая какво, но беше част от историята ни и нямахме право да го махаме. Ама пусто българско мислене ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил на мнение, че паметник не бива да се руши. Същото се отнасяше и до Мавзолея. Беше грозна картинка, беше абсолютно нефункционален, беше ... все тая какво, но беше част от историята ни и нямахме право да го махаме. Ама пусто българско мислене ](*,)

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за острата си реакция, но много се дразня когато за нашата собствена безотговорност и безхаберие се обвинява комунистическия режим - реално погледнато повечето стойностни паметници от по-новата българска история са създадени точно по време на гореспоменатия режим - от нашите бащи и дядовци - комунисти.

Не са комунистите, царистите, или които и да било други властимащи виновни за това, че НИЕ БЪЛГАРИТЕ рушим собствената си история - била тя добра или лоша. НИЕ сме тези, които можем и трябва да се стараем да съхраним паметниците. Не можем и не бива да виним когото и да било, за това че НИЕ не правим нищо.

Не бива, но е по-лесно.

Искам да подчертая, че не желая да политизирам темата, а да обърна вниманието Ви към нашата собствена склонност да си киснем някой друг в нашите собствени л...а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реално погледнато повечето стойностни паметници от по-новата българска история са създадени точно по време на гореспоменатия режим - от нашите бащи и дядовци - комунисти.

Само дето повечето от тях са били принудени да се запишат в пАРТИЯТА за да могат да творят...

Най-добре е "Бузлуджа" да бъде даден на концесия на някоя туристическа фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реално погледнато повечето стойностни паметници от по-новата българска история са създадени точно по време на гореспоменатия режим - от нашите бащи и дядовци - комунисти.

Само дето повечето от тях са били принудени да се запишат в пАРТИЯТА за да могат да творят...

Най-добре е "Бузлуджа" да бъде даден на концесия на някоя туристическа фирма.

 

И мислиш, че някой печалбар ще се погрижи да възстанови паметника? :!:

По-скоро ще го оставят да се срути и ще рекламират, че организират "посещение на останките от Комунистическия режим в България" - мнооооого яко, а?

По другата част от коментара ти ще замълча - не искам да се въвличаме в политически спорове, поне не тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - старая се да бъда категорично деполитизиран. Просто се дразня, че в България за всичко лошо се обвинява някой друг, в случая комунизма. Никой не желае да признае собствената си вина - било за самото разрушение, било за незаинтересоваността си. За цялата разруха сме виновни само ние - така наречените българи. Не политиците/системата правят държавата - прави я нацията. Но за съжаление ние сме рая - стадо говеда, а не нация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По другата част от коментара ти ще замълча - не искам да се въвличаме в политически спорове, поне не тук.

:smt017
Но за съжаление ние сме рая - стадо говеда, а не нация.

А че сме нация, нация сме си, само че леко повредена от едни 45 години... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.