Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали проблема е от джантите..


sineo4koto

Recommended Posts

Здравейте нов съм тук и се извинявам предварително ако направя някоя грешка.. Вчера си взех джанти BBS заедно с гуми 205/50/15..досега карах с железни джанти и гуми 175/65/14.. Въпроса ми е пречи ли нещо по-големия размер джанти и гуми и затормозяват ли колата тъй като на резервоара пише размер за джантите 14-ки.. И имам лек проблем след като сложих по-големите джанти колата тръгва понякога рязко наляво и всякаш е малко по нестабилна..от какво може да е това?

 

П.С : Колата ми е Фабия 1.2 HTP 65 к.с 2004 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прегледай за луфтове в окачването-отпред

по-големите колела затормозяват ест.,особено като си увеличил и диаметъра...195/50/15 трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко широчки са гумите за този мотор,леко ще ти се увеличи разхода на гориво,но няма страшно/ако не си ''душевадец''/.Визията обаче ще е съсем друга,така че Честито за хубавите джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преди не ти е теглела, ходи да балансират гумите и да видят дали не са криви джантите. Това последното е трябвало да го направиш преди да ги вземеш, ама нищо. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

широка гума и нисък профил, колкото и добре да са балансирани винаги ще усещаш неравностите по пътя (коловози, бабуни и прочие)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И имам лек проблем след като сложих по-големите джанти колата тръгва понякога рязко наляво и всякаш е малко по нестабилна..от какво може да е това?

 

 

Почти всяка тръгва на ляво като и сложиш широки гуми! Това е заради различната дължина на полуоските. Също както ти казва bega4kata - ако има и някакви проблеми по окачването.

Само едни широки гуми не правят колата по-стабилна. В лошо време дори и обратното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес минах баланс и положението пак е същото..май трябва да търся някой за бартер за 14-ки...

 

:-k .... ама ти сериозно ли си мислеше, че баланса оправя дърпането ?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не напълно , но реших да пробвам нали по горе колегите ми дадоха такъв съвет.. а до някакъв друг проблем могат ли да доведът по-големите джанти и гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен до по-голям разход :) и дискомфорт (спрямо оригинално зададените размери)... най-лошото което може да ти се случи (малко вероятно, но не невъзможно) е да прецакаш рейката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не напълно , но реших да пробвам нали по горе колегите ми дадоха такъв съвет.. а до някакъв друг проблем могат ли да доведът по-големите джанти и гуми?

 

Колега, карай си ги и не се филмирай! Ако не ти харесва как стъпва автомобила с тях, просто ги махни smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я вземи и провери дали "новите гуми" не са криви?

Може би точно от това ти е проблема....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я вземи и провери дали "новите гуми" не са криви?

Може би точно от това ти е проблема....

Колега, не мислиш ли, че при криви гуми няма да тресе волана? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я вземи и провери дали "новите гуми" не са криви?

Може би точно от това ти е проблема....

Колега, не мислиш ли, че при криви гуми няма да тресе волана? ;)

 

Сигурно съм патил точно от това за да споделям мнение... smile049

При мен поне нямаше тресене на волана, просто си дърпаше на ляво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си е наред на гумите и джантите просто идвали големи за колата ми и затова дърпала..ии сега джантите се продават Благодаря на всички за отзивчивостта :)viewtopic.php?f=64&t=27266

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.