Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Технически прегледи ?!


momcheto_s_favorita

Recommended Posts

Мите,гледат за евросондата.Аз все още не съм я сменил,но минах.

иначе това за 55 кинта мисля ,че е оферта.

http://www.autogasmarket.com/shop/products/20.html

За Фелата ми я предлагаха дори на 40 с монтажа, защото бутилката е в легена на резервната гума, а сондата стърчи навън от купето - за тоя модел били по-евтини.

Иначе и аз имам познат, който едва ли ще ме върне заради ръжди или други дреболии, но вече не става само по талон - навсякъде в София включително и при него са монтирали камери затова колата трябва да се яви на място, за да я запечата камерката като минала ;)

Остава въпросът може ли да изчака прегледа на АГУ докато дойде време за ГТП?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам за какво ви е този преглед на газовата по принцип. От 11г карам на газ и не съм минавал на преглед нито веднъж след монтажите на агу-тата. Намам и познати които да минават. 8) Прегледа е фиктивен и излишен, не е нужен никому и не го искат никъде освен по случайност на някоя бензиностанция. Нова газова до 5-6 години си е перфектна с или без прегледи. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те понеже не го искат , та за това цяла зима Формана ми е паметник , ама ще се промени всичко с новия бидон ... колкото до новите сонди лично мое мнение , че турските и другите имитации стават само за снимка , а БРЦ -то е друга бира , ама и паричките са повечко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, я кажете дали искат бележка за платен данък при прегледа, че при мен е малко сложно с тоя данък и нямам такава бележка (данъка не е плащан 7-8 години - колата се води на фирма, която е фалирала) и сега не знам какво ме чака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, я кажете дали искат бележка за платен данък при прегледа, че при мен е малко сложно с тоя данък и нямам такава бележка (данъка не е плащан 7-8 години - колата се води на фирма, която е фалирала) и сега не знам какво ме чака?

На мен ми го искаха! След това сканираха квитанцията. Миналата година минах метър,ама тази няма как smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова газова до 5-6 години си е перфектна с или без прегледи. :idea:

А 11 годишна газова? :-k [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че трябва да се преглежда и газовата, дори нова може да даде дефект, а това си е като бомба със закъснител... единствено пак не разбрах като ми изтича прегледа на АГУ доста преди ГТП-то, дали само заради нея ще трябва да се явявам предсрочно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2 седмици каране " на риск " така да се каже, преди 15 минутки минах преглед както си му е реда smile152

Лепнах две лепенки на ръждите отзад да ги закрия и тръгнах към пункта. Процедурата при мен беше следната: голям талон, малък талон, застраховка и лична карта ( за данък нищо не казаха, колата се води на инвалид, който не се знае дали е жив въобще :mrgreen: ). Прекарах е на канала, след което първо ме накара да проверим светлините къси дълги, мигачите, габарит .. след това на контакт, кара ме да включа задна да види дали белите светлини отзад светят и всичко излезна точно.Отворих предния капак и с един уред нещо по изпаритела и маркучите дето са по него гледа. После запалих мръднах напред предните колелета да влезнат на валовете и започна тест на спирачките, после същото, само че на задните колелета, ръчната също. Всичко премина успешно човека ми каза само да си прегледам задна лява гума, че ловило по - слабо от колкото другата. На ауспуха отзад закачиха нещо за газовете мисля че е на празни обороти да видят как е, после до 2000/об.мин.. на бензин ме кара да включа и общо взето това. 35 лева ми излезна \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2 седмици каране " на риск " така да се каже, преди 15 минутки минах преглед както си му е реда smile152

Лепнах две лепенки на ръждите отзад да ги закрия и тръгнах към пункта. Процедурата при мен беше следната: голям талон, малък талон, застраховка и лична карта ( за данък нищо не казаха, колата се води на инвалид, който не се знае дали е жив въобще :mrgreen: ). Прекарах е на канала, след което първо ме накара да проверим светлините къси дълги, мигачите, габарит .. след това на контакт, кара ме да включа задна да види дали белите светлини отзад светят и всичко излезна точно.Отворих предния капак и с един уред нещо по изпаритела и маркучите дето са по него гледа. После запалих мръднах напред предните колелета да влезнат на валовете и започна тест на спирачките, после същото, само че на задните колелета, ръчната също. Всичко премина успешно човека ми каза само да си прегледам задна лява гума, че ловило по - слабо от колкото другата. На ауспуха отзад закачиха нещо за газовете мисля че е на празни обороти да видят как е, после до 2000/об.мин.. на бензин ме кара да включа и общо взето това. 35 лева ми излезна \:D/

 

Сега ако споделиш и къде :) Т.е. излиза, че е същото както преди smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мога да кажа, че е същото като преди, защото през миналите години с голям талон съм минавал, колата на канал не е стъпвала :D Мислех да вметна, че е в Пазарджик, но като гледам тука няма мои съграждани.. както и да е, като идваш от Пловдив на входа на града, където е кръговото в дясно и ще се види голям вход има и табели за ориентиране и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мога да кажа, че е същото като преди, защото през миналите години с голям талон съм минавал, колата на канал не е стъпвала :D Мислех да вметна, че е в Пазарджик, но като гледам тука няма мои съграждани.. както и да е, като идваш от Пловдив на входа на града, където е кръговото в дясно и ще се види голям вход има и табели за ориентиране и така.

 

Е, тези без талона няма да ги коментирам :) Ясни са, но сега искат по 100 лв., което е безумно. Питам от гледна точка на това, че на БМВ-то нямам ръчна, т.е. няма ги жилата изобщо. Но това ще е стимул да си ги оправя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през сервиз Друмник. Записан час за 9:00h, бях там в 8:40 и директно си ме приеха. За около 1/2h (в което време пих кафе с Мими) приключиха с всичко. Какво точно е правено не знам, но като екстра получих безплатно сваляне на старите винетки, граждански и сие smile049 Излезе ми 48лв. Доволен съм и сигурно догодина колата пак ще мине на преглед там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалкото в цялата тая история е, че няма фиксирана цена.. навсякъде различно, сигурно е според зависи кви машини имат в каналите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.