Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Технически прегледи ?!


momcheto_s_favorita

Recommended Posts

Някой наясно ли е как стои въпроса с техническите прегледи (ГТП) тази година ?

Разбрах, че затегнали бая и вече с големия талон трудно можеш да минеш .. Интересува ме процедурите какви са, какво трябва да имаш, за да не те върнат, колко струват (ако някой е минавал да сподели) и т.н

 

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б@хти тъпата система !!!! smile011

Отивам неска на преглед и не мога да мина заради две съвсем малки ръждички до уплатнението на задния прозорец и заради тия шпилки на колекторните тръби, дето са се скъсали 2 и изпуска въздух от там ( не работи много добре на място ) .... ще се застрелям вече, кво ли не мислят, дебим скапаната държава !!! :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво ли не мислят, дебим скапаната държава !!! :smt0344

 

Що бре, кво ти е виновна държавата? Най-после в нещо да сложат ред и явно да спазват стриктно закона. Аз бих казал евалата в този случай. Беше крайно време да започнат да се правят истински прегледи. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б@хти тъпата система !!!! smile011

Отивам неска на преглед и не мога да мина заради две съвсем малки ръждички до уплатнението на задния прозорец и заради тия шпилки на колекторните тръби, дето са се скъсали 2 и изпуска въздух от там ( не работи много добре на място ) .... ще се застрелям вече, кво ли не мислят, дебим скапаната държава !!! :smt0344

Ти сериозно ли? Не съм предполагал, че ако ситуацията е такава, каквато я описваш няма преглед. Но евала, наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно хората си вършат съвестно работата. Щом ти дърпа въздух от колектора, може емисиите да не са ти в норма и за това да не са те пуснали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са се затегнали нещата. На места където сме прекарвали автомобилите без да ги видят дори, тази година само където не провериха колко е маслото в двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично според мен не е само това, но за да може да върви дискусията ще помоля колегата: "momcheto_s_favorita" да сканира и да прикачи дадения му документ, за да видим защо не са го пуснали. Айде лека вечер засега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми давали документ, написах го образно казано. Отидох да се интересувам как са цените и дали ще мога да мина. Излезна един човек, където извършва тия прегледи и ми каза като го попитах, че заради двете съвсем малки петна с ръжди няма да мога да мина, ако не ги замаскирам, че снимали нещо .. и за колекторните тръби, трябвало да ги направя (аз съм купил шпилките само на канал да е прекарам да ги сменя) че дърпа въздух и отвън ако е чуе някой как работи ще си помисли, че ще изгасне всеки момент, а всъщност си държи нормалните 900 оборота ( при топъл мотор ) .

 

Добре са го направили, спор няма. Разбирам, че трябва да е така, обаче чак пък толкова ли бе .. заради такива дребни неща да не можеш да минеш. То по тяхната логика 90% от по -старите автомобили в България, трябва да се спрат от движение, пффф ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух от съседи, че нямало да се минава преглед на газовата уредба в газаджийнница,а газовата ще я проверяват на техническия преглед. Вярно ли е? s_flag smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми аз съм с АГУ и вчера бях на ГТП и ми взеха нормално 40лв.

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха, че зависило от застраховката.. накратко моята е на БУЛ ИНС и като му казах ми вика 35 лева. Няма значение с АГУ ли си или без, пък може и да е включено към таксата. ( няма разлика кой знае ква ) Ама по малко от тия пари няма да се намери, даже и с 50-10 лева са нагоре почти навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм напълно съгласен с gogata. В крайна сметка е нормално като си платиш за преглед - той да бъде извършен. Да не забравяме, че от сигурността на автомобила ни зависи не само нашия живот. С новата система си мисля, че малко от малко гробниците по пътищата ще понамалеят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, но под " изправността на автомобила " не може да се разбира и някви петанца ръждички на багажника ми, които са се получили най - вероятно от смяна на задния прозорец... не знам дали ми схвана мисълта, просто ако от това разбират дали е изправно МПС-то, смятай.... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм съгласен, че вече беше крайно време да спрат гробниците защото фрапиращите случай не бяха изключение, аз лично съм бил свидетел на безобразия. Обаче чак за две петна ръжда на капака да се хващат е малко прекалено според мен. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не малко, а доста ако ме питаш ! Айде за другото, не изгаря газта добре съм съгласен, макар че това тях не виждам какво ги късае, след колата има спирачки перфектни, ръчна също, окачване добро и т.н .. И на всичкото отгоре ми вика " гледай да я измиеш, че ше е снимаме " :lol: пълен цирк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, но под " изправността на автомобила " не може да се разбира и някви петанца ръждички на багажника ми
- не се хващай за това. Това са дребни външни незначителни забележки, които не играят роля в/у сигурността на автомобила. Погледни от другата страна: вместо човека да ти вземе парите следващия път и да не те пусне - те е предупредил, за да минеш после от първия път. Айде лека и успех
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми гледаха и ходовата част. Това наистина за първи път ми се случва.Един чичко се пъхна в канала и провери състоянието на тампоните,шерниите и накрайниците.Накрая ми каза ,че има луфт в рейката,та се наложи малко да поспорим за този луфт,щото аз го знам от де е smile045 Газовата уредба също я гледаха,но само визуално,тъй като на този етап нямат съответната техника за проверка smile021 До колкото разбрах онези прегледи за АГУ в сервизите вече са отпаднали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисо, те ако нямат техниката няма да имат право да извършват Технически прегледи. Аз като ходих, на този пред мен му проверяваха газовата с някакъв ръчен детектор за газ, приличащ на по-дълго фенерче. Иначе и преди все там ми извършваха прегеледите и винаги все са гледали отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам въпрос - понеже прегледа на АГУ-то ми изтича доста преди ГТП, ще трябва ли само заради газовата да минавам по-рано от срока в талончето на ГТП? И още нещо - проверяват ли дали АГУ има т. нар "евросонда"? Миналата година ми искаха 140 лв за монтаж на такава, а аз имам вече 3 газаджийки... т.е. за да монтирам такава и на 3-те е все едно да си купя още една чисто нова АГУ.

Иначе онази джаджа с лампичката проверява дали има изтичане на газ по системата и е доста полезна, защото едно такова изтичане освен бъркащо в джоба може да бъде и доста опасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисо, те ако нямат техниката няма да имат право да извършват Технически прегледи. Аз като ходих, на този пред мен му проверяваха газовата с някакъв ръчен детектор за газ, приличащ на по-дълго фенерче. Иначе и преди все там ми извършваха прегеледите и винаги все са гледали отдолу.

 

Аз говоря само за газовата уредба,инак за другите неща си имат всичко необходимо.валове за проверка на спирачната система,газ-анализатор и т.н Незнам как е в другите пунктове за ГТП,но в този който минах ми казаха ,че на този етап могат само визуално да прегледат АГУ-то,тъй като нямат необходимата апаратура smile049 .

Мите,гледат за евросондата.Аз все още не съм я сменил,но минах.

иначе това за 55 кинта мисля ,че е оферта.

http://www.autogasmarket.com/shop/products/20.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме е яд днеска, че се набутах да си взема кит, да почвам да замаскирам ш*баните ръжди и като се видях с един монтьор ( че ми трябваше мечик да изкарам от сакса скъсаната шпилка.. че цял ден се разправях да оправям колата... ) и ми вика " много си щур, защо не се обади, имам познати... "и т.н. Цената е 30 лева с големия талон \:D/

 

И като разбрах, че няма да имам проблем с минаването на прегледа пристегнах само болтовете на сакса ( сега не мога да е чуя как работи на място :lol: ) , че не стана номера с мечика. Трябва да разглобявам филтърната кутия отгоре и още неща за да стигна до сакса, да се разглоби и почисти и 4 нови шпилки да слагам и спи града :lol: и така или иначе съм си купил кит, ше мина ръждите да не седи на петна, че е грозно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.