Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2012


ivand911

Recommended Posts

Тогава какво правят състезателите във Ф1? Да си гледаме болидите като спецификации и дизайн и да са радваме на възможностите на дизайнерите?! Фетел е доказал от влизането си във Ф1, че има талант, не виждам как може да казвате на черното бяло?! Хамилтън, Алонсо, Михаел все таланти доказали се в спорта. И на мен не ми допадат някой от звездите във Формулата, но не отричам възможностите им! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 154
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    24

  • Цецо75

    17

  • iavkata

    13

  • PRESIAN

    12

Най-много писали в темата

Да, наистина особено напоследък случайни пилоти във Ф1 няма, това важи дори и за протежета на спонсорите - те също си подбират хора, които да ги рекламират, а не да ги излагат на пистата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , комбинацията не е Фетел и РедБул , а РедБул и Ейдриън Нюи ... Фетел ако го качиш в някоя еднодръвка няма да стигне до квалификациите нищо , че е немец smile049

Не съм съгласен.Ама въобще.

След като успехите на Фетел ги причисляваш на колата,то тогава аз питам:

Къде е Уебър в класирането със същата тази кола?И колко подиума има Уебър?

Та Кими има почти двойно повече подиуми с Лотуса.

Да предположим,че по някаква причина Фетел беше пропуснал втората половина от сезона(да речем счупена ръка).Тогава за силата на Ред Бул щеше да се съди по изявите и класиранията на Уебър.И какви щяха да са коментарите?

Например: ....на тия от Ред Бул им се спука балона,....или пък.... видя се че Нюи не може да се бори със старите кучета(Ферари и Макларън)...и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеше да стане това което се случи във Ферари, когато Шумахер направи всичко възможно да направи Еди Ървайн световен шампион smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, ама на втория пилот все му липсва нещо да стане шампион. Уебър, Барикело, Маса, Култард, Фисикела, Трули. това са все безценни пилоти, които само могат да носят някоя точка за отбора и да пропускат по-бързия съотборник пред себе си.

Фетьо може да е номер едно, но той не е като Алонсо, Хамилтън или Шумата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Всъщност Ред Бул за една бройка да правят като вятъра ако МакЛарън ни в клин , ни в ръкав не бяха сменили аеродинамиката насред сезона ... за мен лично няма логично обяснение , освен игра под масата и за това специално този сезон не мога да го причисля към върховните за Фетел , отделно имаше няколко състезания , в които имаше възможността да покаже дух и хъс , но просто си завърши туристически smile049

Що се отнася до вторите пилоти , ами те за това са определени за втори , защото малко или повече ги бива да запълват бройката и да събират данни .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://topsport.ibox.bg/news/id_715159390

 

Естествено някой ще каже, ето заслугата е на Нюй, ама не е баш така. Тук си личи какво е да имаш добър пилот, който е наясно с техниката и дизайнер, който е наясно с пилотирането.

 

Същото симбиоза постигнаха редбул и в Рали шампионата - най-добрия пилот, качен на най-добрата кола. Няма стигане....

 

Докато при другите винаги има момента - "той много добър пилот, ама колата му куца"....или "страшна кола, ама той не може да я кара". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година Фетел имаше СТРАШНО много късмет и за мен по-логично беше Алонсо да стане шампион, не само, защото в момента му симпатизирам, но и като пилот това беше може би най-добрият му сезон във Ферари. Колата очевидно не можеше да се мери с тази на Ред Бул и въпреки това до последно имаше своите шансове. Не харесвам Фетел, но не мога на черното да кажа бяло, добър пилот е, миналата година размаза, но тази просто не заслужаваше титлата smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.yallaf1.com/2012/11/28/video ... in-brazil/

Сега ми е интересно какъв ще е коментара на Фетел....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв. Ферари няма да подават контестация, защото няма нарушение. Или поне това беше информацията от вчера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв. Ферари няма да подават контестация, защото няма нарушение. Или поне това беше информацията от вчера

Нарушение че има - има, друг е въпросът, че Ферари наистина няма да подават контестация, така че Фетел наистина няма какво да коментира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.yallaf1.com/2012/11/28/video-shows-vettel-made-illegal-pass-under-yellows-in-brazil/

Сега ми е интересно какъв ще е коментара на Фетел....

 

Сигурно ето такъв:

FIA says 'no case' to answer in Vettel overtaking controversy

http://www.autosport.com/news/report.php/id/104644

 

Много ми става смешно като някои хора твърдят ,че Фетел имал късмет тази година? Ако имаше късмет щеше да е като през 2011.

Точно Алонсо е човека с адския късмет тази година. Колата на Фетел беше много по-добра от Ферарито ,само на правите беше по-бавна. И самите Ферари си признаха по средата на сезона ,че са претенденти за титлата с голяма доза късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И самите Ферари си признаха по средата на сезона ,че са претенденти за титлата с голяма доза късмет.

Или шофьорски умения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.yallaf1.com/2012/11/28/video-shows-vettel-made-illegal-pass-under-yellows-in-brazil/

Сега ми е интересно какъв ще е коментара на Фетел....

Ситуацията се коментира още по време на самото състезание (по sky sport поне). След жълт флаг следва зелен, Фетел тръгва да изпреварва и се вижда отново жълт, след което заубъра влиза в бокса. Не може да се говори за спечелване на позиция в този случай, а вероятно системата нещо се е бъгнала. Това бяха заключенията на Брандъл и компания. smile027 Ферари след състезанието коментираха, че флага е бил жълт на черни ленти (най-вероятно заради дъжда) и няма да подават контестация за това. Т.е. приеха второто място, същото не може да се каже обаче за феновете на Алонсо. smile049

Както каза по-нагоре един колега, нека оставим статистиката да говори...

Кими отново блесна с характер, в един момент караше по друга писта smile117 smile091 Дано другата година да е основен претендент за титлата! Същото го пожелавам и на всеки, който покаже нужните качества за това! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезна и официално становище на комисарите. Няма нарушение, изпреварването е при развят зелен флаг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирен е последния съдииски сигнал ... кой ял , ял ... другото нема го пиша :mrgreen:

Слаб или силен сезон за Фетел нема значение ... Кими шампион ... до година smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееех,ако беше и Кубица в Лотус.....екшъна щеше да е пълен!

Ако Кубица беше в Лотус, Ледения нямаше да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сезон 2013, GrandPrix на Германия е преместено една седмица по-рано на 07.07, и се отваря една свободна дата за друго европейско състезание на 21.07! Кое ли ще е то?! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Явно французина демонстрира скорост, когато няма никой около него smile091 Най-бързата обиколка обаче е на Фетел, дори и Шуми мисля, че има по-добро време от Грожан. Но важното е в двубоя как се представяш! Съжалявам, че изпуснах състезанието ](*,) :smt0344

 

п.с. От Лотус са побързали да подпишат отново с пуячето smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грожан постави най-бързата обиколка с КТМ, когато победи Шумахер, 1,14.8 някъде. Шумахер направи 1,15.3 което беше много бързо. В финала с КТМ Грожан би Кристенсен със 1,16.0. Не знам как я направи тази обиколка в полуфинала. Само Аудито R8(525 коня) влизаше в 1,14 преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.