Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2012


ivand911

Recommended Posts

Уго Чавес ще му направи статуя от кока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 154
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    24

  • Цецо75

    17

  • iavkata

    13

  • PRESIAN

    12

Най-много писали в темата

  • 3 седмици по-късно...

Ей най-после едно състезание да ми оправи настроението ... смял съм се с глас и не защото спечели Манго , а на малоумните тактически решения smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е, тактиката на Ферари ](*,) беше убийствена...за тях и затова новобранците ги smile096 но пък Алонсо си е куче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина уникално състезание.Може би най-интересното до момента.Жалко за Бътън,но съм уверен че и той скоро ще се включи в челото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

haters gonna hate.

 

манго не манго, днес бе над всички през цялото състезание. ферари не знам на какво се надяваха с тази стратегия, дори ред бул се усетиха накрая и минаха пред алонсо

 

 

 

http://www.4wheelsnews.com/images/news/ ... n_logo.jpg

smile126 smile126 smile126 smile126 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер много ми писна от тоя сезон - пълен хаос, всичко се случва хаотично, според мен заради скапаните гуми.

Седем победителя от седем старта е интересно, но ако действително са на такова ниво, че да се конкурират редовно, което не е факт.

Първият победител за сезона никакъв го няма, а отбора му успя да спечели пак в седмото състезание...

Алонсо спечели с все още супер слабата кола на Ferrari с доста голям късмет (и майсторлък разбира се) в хаоса в Малайзия...

Розберг беше бърз в Китай, но според мен изненадващо. После не се е борил за победа...

Фетел беше може би очаквано победител, но аз лично се изненадвам от това, че спечели само веднъж, но за друга победа не се е борил...

Малдонадо - изведнъж, като подарък от съдбата, за празника на сър Франк, но после какво...

Уебър - тук нямам какво да кажа - беше си бърз в Монако, а и преди е бил, но през сезона не показа с нищо, че може да се бори за победа...

И като цяло си мисля, че печели този, който по случайност нацели "правилните" настройки. Което си е хаос... Просто не ми е интересно да гледам нещо, което не се развива логично, при спорт, в който техниката е основен фактор. Не казвам, че трябва да има само два силни отбора. Нека да има седем равностойни, но да се борят рамо до рамо, от начало до край. Да гледам на кой гумите ще свършат изведнъж и ще го минават като спрял с уж по - бавна кола, не ми е интересно. Просто няма логика. Или по - скоро гумите я "изтриват"...

smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз и преди съм го казвал - бас ловя, че зрителския интерес днес при 7 претендента е по-нисък от времето, в което Шумахер тръгваше първи и завършваше първи без да се напряга видимо.

 

Още от римските времена, хората са се кефели повече на един гладиатор, който коли наред, отколкото на 10 които се колят помежду си...

 

Така сме устроени - трябват ни идоли... или ясно изразени фаворити, както е в случая с Ф1 :) Всеки си има един фаворит, ама той не мачка, а по случайност печели от време на време. Е как да се кефиш? Естествено има и хора които гледат чисто за спорта, без ясен фаворит. Ама те са малцинство, аз не съм от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък лично се отвратих когато

Шумахер тръгваше първи и завършваше първи без да се напряга видимо
и спрях да гледам. Моят любим пилот си остава Мика Хакинен. :) smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък лично се отвратих когато
Шумахер тръгваше първи и завършваше първи без да се напряга видимо
и спрях да гледам...

Идеята беше, че и след като си спрял да гледаш, F1 пак е имало повече зрители, отколкото сега. Само е един пилот на върха също не е особено интересно, но сега е ужас - може просто да погледнеш резултатите на финала, другото няма значение - кой е бил на полпозишън, кой рискувал, кой не рискувал... На последното състезание Алонсо беше бърз в началото, направи една смяна и накрая го минаха като спрял Хамилтън с две смени, Грожан (на старта 7-ми) и Перес (на старта 15-ти) с по една и Фетел с две... Няма логика, какво да му се гледа на тоя миш - маш... Изведнъж, в последните 5 обиколки някой става с 3-4 секунди по - бърз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изведнъж, в последните 5 обиколки някой става с 3-4 секунди по - бърз...

Еми да Алонсо рискува като не влезе 2ри път да смени гумите защото това му беше единствения шанс да победи. Е.. не се получи износиха му се гумите и последните обиколки едвам взимаше завоите...риск печели-риск губи. А това че някой ги износват по-бързо, други по-бавно е въпрос на настройки на автомобила.Какъв миш маш, какви 5 ле'а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... А това че някой ги износват по-бързо, други по-бавно е въпрос на настройки на автомобила.Какъв миш маш, какви 5 ле'а.

Там е работата, че не е въпрос на настройки, а е въпрос на късмет. Защото ако беше въпрос на настройки нито Алонсо, нито Фетел щеше да се опитва да прави подобно нещо. Шумахер този сезон е говорил достатъчно по тази тема - гумите не дават възможност да си караш колата на максимум. Те просто се изхабяват в един неизвестно кога настъпващ момент и от там насетне се влачиш, а класирането става миш - маш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пирели , к'во да праиш ... те не случайно се наричат Р-0 , щот са кръгла нула ... май от ерата на Гудиър насам няма читави гуми ... поне да имаха избор от марки , а не таз простотия за уеднаквяване и монопола .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Брей, като как още няма коментари за днешното състезание, което поне по мое мнение беше едно от най-интересните тоя сезон, най-вече заради първия подиум на Пилето, макар и благодарение на поредната глупост на негрото. Иначе жалко за Фетел и Грожан, и двамата правеха страхотно състезание, малшанс с тая техника. Някой в крайна сметка разбра ли какво се случи на Фетел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как тая сапунена боза може да ти е интересна ... на една от най-интересните писти стана едно от най-тъпите състезания :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как тая сапунена боза може да ти е интересна ... на една от най-интересните писти стана едно от най-тъпите състезания :smt018

Въпрос на вкус дето казало кучето и нали знаеш какво направило после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как тая сапунена боза може да ти е интересна ... на една от най-интересните писти стана едно от най-тъпите състезания :smt018

 

Ееее, стига де! Този път гумите не се издъниха, всичко беше въпрос на стратегия. Поне аз така ги видях нещата.

 

А състезанието беше интересно. Поне за мен smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам не знам какво му беше интересното на това състезание , освен двете гръмнали скоростни кутии ... за сравнение ще ти дам Формула 2 , където на всеки завой имаше изпреварване , а това са 15-16 хлапета , а при чичковците скука - Фетел дръпна 40 сек. и уби всички интриги и още две изпреварвания в края на колоната едното , от които завърши с кола за сигурност ... страшно състезание ... добре , че камерата от време на време оглеждаше басейните за нещо интересно и атрактивно :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май от ерата на Гудиър насам няма читави гуми

Да бе то затова като бяха Гудиър и Мишелин 90% от колите с Мишелин бяха пред тези с Гудиър. Шумахер и с Матадор да караше тогава щеше да ги бие наред. Единствено Ферари от водещите отбори тогава ползваха Гудиър. Стига сте ги хейтвали тез' гуми!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само преброй изпреварванията! Относно гумите - и мен ме дразни тая рязка деградация, но пък тя е еднаква за всички smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен такива тъпи писти нямат място в календара . както и тия скапани парцали, набедени за гуми.

форумалата стабилно е поела пътя надолу и последните 4 години не виждам нещо да се прави положително по въпроса. всяка идея на онова изкуфяло джудже е като още един пирон в ковчега на Ф1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистата си е много хубава , но тез режисирани мероприятия не будят интерес и водят до заспиване ... Поршетата направиха интересно състезание с много изпреварвания (естествено не се мина и без зрелищни катастрофи) , малките формули също , само сочения за най-силен и труден шампионат сътвори боза ... що така не знам smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен такива тъпи писти нямат място в календара . както и тия скапани парцали, набедени за гуми.

форумалата стабилно е поела пътя надолу и последните 4 години не виждам нещо да се прави положително по въпроса. всяка идея на онова изкуфяло джудже е като още един пирон в ковчега на Ф1

Що се отнася за пистата, съм напълно съгласен, това е може би най-глупавото трасе в целия календар, заедно с Монако. Ама нищо, догодина няма да го има, Барселона ще е на негово място. А колкото до гнома - все си мисля, че му е време вече да се пренесе във вечните ловни полета на добрия Маниту...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На каква дрога се гледа такова състезание като днешното ... гледах до първите боксове с надежда , че МакЛарън ще карат с един стоп за Хамилтън и като го видях след 5 обиколки , че е пак в бокса обърнах на колоездене smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.