Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Провиснало въже на ръчна спирачка


johnnie213

Recommended Posts

Днес случайно се загледах в Октавията и ми направи впечатление, че пред двете задни колела има провиснало нещо, което ми прилича на въжето на ръчната спирачка. Нямах време да легна отдолу да видя какво е. Нормално ли е ако е жилото да седи така или си има някакви щипки за захващане, които при мен са заминали или просто въжето е изкочило? Иначе ръчната си работи много добре. Забравих да спомена, че става въпрос за Skoda Octavia 1 фейслифт, лифтбек (по талон хечбек), декември 2000 г. 1.9 TDI 110 к.с.

 

В ЕТКА открих, следните две позиции:

16. 6X0 609 657 A - holder for bowen cable

17. 1H0 609 734 F - clip

 

post-4544-138453369473_thumb.jpg

 

Довечера ще огледам колата отдолу за да видя кое точно ми трябва и дали са счупени скобите или просто се е откачило жилото по някаква причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми легни и под мойта и виж дали е така :)

 

Сега като се замисля май и аз съм ги виждал, ама щом не съм се притеснил, вероятно е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще я погледната и твоята, но не ми изглежда така да е нормално. :) Ако се сетя ще щракна една снимка на моята и ще я пусна тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О2 са го измислили "тарикатската" - т.е. при мен също виси така и много пъти клякам и му огъвам така нареченият държач - "по-дебелшка тел, направена на кука"... Свивам го нагоре и се прибира. След време пак пада и пак така... Може да го снимам и аз, за по-нагледно...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще я погледната и твоята, но не ми изглежда така да е нормално. :) Ако се сетя ще щракна една снимка на моята и ще я пусна тук.

 

Не е нормално ест. :) Преди бяха се загубили кукичките и ги смених, но явно из коловозите и ти си ги загубил. Провисва въжето като липсват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори. Забелязах и аз, че има нещо като телена кукичка, която си виси празна. Довечера ще пробвам без да вдигам колата на крикове да вкарам въжето в кукичката. Иначе по коловозите изобщо не е карана - месец и половина си стоя пред блока като прилежно я чистех след всеки снеговалеж, бях изринал и всичкия сняг около нея. Всеки петък след работа я припалвах да поработи 30-тина минути като си я мърдах по 5-6 метра напред-назад и раздвижвах и спирачките. Та зимата беше много щадена и коловози не е видяла, но явно от хубавите софийски пътища се е пораздрусала "леко".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че жилото се е откачило и от двете страни от кукичките. В "полеви" условия го наместих, колкото можах, обратно в кукичките. Погледнах и под колата на моя приятел Цецо75 - стои по същия начин като при мен след като го закачих. Ето и една не много добра снимка, която направих почти по тъмно със светкавица:

 

post-4544-138453369702_thumb.jpg

 

Съжалявам за мръсния вид на колата, но в квартала още е доста мръсно и има доста локви. В събота ще си я изкъпя хубавицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.