Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Промяна на интервала за измиване на фабрични Xenon фарове


judasfan

Recommended Posts

Здравейте колеги! Искам да споделя малко опит относно тази екстра. Колата заводски е настроена да мие фаровете при всяко четвърто миене на предното стъкло! Вярно че Xenon-а трябва да е чист за да не блести, но това е малко прекалено :D .....колегите с такива фарове знаят за какво иде реч......зимата сме "абонати" на бензиностанциите когато иде реч за препарат за стъкла. Има решение на проблема. С VCDS кабел се влиза в контролер номер 9 - "Central Electronics", след това се избира Adaptation. В канал номер 26 е стойността, която трябва да се смени. Въвеждаме желания интервал, натискаме "Save", излизаме от контролера и сме готови! Ако има някакви въпроси, ще постна скрийншотове на процедурата.

 

ВНИМАНИЕ!!! Който не знае какво да прави с VCDS, по-добре да не го прави!!! Винаги съществува опасност нещо да се прецака, така че изпълнявайте горната процедура на собствен риск! При мен стана, но това не е гаранция че при вас ще се получи, може да сте с друг парт номер на модула и т.н.! За да сте сигурни че сте избрали правилния канал, стойността в него по "default" трябва да е 4!

 

Ако някой има желание да промени този параметър, но не може, няма кабел или не смее да го направи сам, мога да асистирам, пишете на ЛС! Отдавна се каня да посетя месечните сбирки, като се затопли времето ще дойда с кабела и нетбука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като никой не коментира темата ми е интересно дали някой колега е пробвал да промени този параметър на автомобила си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като никой не коментира темата...

Просто си я пуснал в по-рядко посещаван раздел. Пробвай да споделиш тук viewtopic.php?f=46&t=14105&start=225

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, измиването на фаровете не зависи от типа им. Устройство за измиване на фаровете се предлага и за обикновени фарове. Този интервал го има дори и при моята Фабия, която е 2005 г. На твое място не бих го сменял, защото точно зимата, при силен снеговалеж, когато цялата предница се обледенява от фара остава открито само едно кръгче пред лупата. Ксеноновите фарове отделят по-малко топлина и в комбинация с лупата при такива условия устройството се отплаща.

Не знам за какъв преразход говориш, след като на мен ми стига едно казанче от 5л за цялата зима. Устройството за измиване на фаровете сработва след задържане на лоста на чистачките в положение миене на предното стъкло, но само ако се задържи повече от секунда! А когато се изпълни това, компа включва втората помпа към фаровете и не се интересува дали още се пръска предното стъкло. Ако пръснеш два-три пъти бързо, не се изпълнява условието за 1+ секунда и устройството не сработва. От първия месец след като купих колата и видях за какво става въпрос, използвам този начин за миене на фаровете и нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е след 2рата секунда !

Като не искам да се мият има лесно- цъкам си през секунда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, измиването на фаровете не зависи от типа им. Устройство за измиване на фаровете се предлага и за обикновени фарове. Този интервал го има дори и при моята Фабия, която е 2005 г. На твое място не бих го сменял, защото точно зимата, при силен снеговалеж, когато цялата предница се обледенява от фара остава открито само едно кръгче пред лупата. Ксеноновите фарове отделят по-малко топлина и в комбинация с лупата при такива условия устройството се отплаща.

Не знам за какъв преразход говориш, след като на мен ми стига едно казанче от 5л за цялата зима. Устройството за измиване на фаровете сработва след задържане на лоста на чистачките в положение миене на предното стъкло, но само ако се задържи повече от секунда! А когато се изпълни това, компа включва втората помпа към фаровете и не се интересува дали още се пръска предното стъкло. Ако пръснеш два-три пъти бързо, не се изпълнява условието за 1+ секунда и устройството не сработва. От първия месец след като купих колата и видях за какво става въпрос, използвам този начин за миене на фаровете и нямам проблеми.

 

Благодаря за инфото, това не го знаех! Ще пробвам и ако е така, наистина е по-добре да се чистят по-често ксеноните! Сега се сещам че при мен има един малък проблем - при първи опит да измия предното стъкло, течността започва да пръска чак след 2-3 секунди след като съм задържал лоста! Някой колега с Yeti би ли споделил дали е така и при него.....или аз имам проблем с помпата?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, измиването на фаровете не зависи от типа им. Устройство за измиване на фаровете се предлага и за обикновени фарове. Този интервал го има дори и при моята Фабия, която е 2005 г. На твое място не бих го сменял, защото точно зимата, при силен снеговалеж, когато цялата предница се обледенява от фара остава открито само едно кръгче пред лупата. Ксеноновите фарове отделят по-малко топлина и в комбинация с лупата при такива условия устройството се отплаща.

Не знам за какъв преразход говориш, след като на мен ми стига едно казанче от 5л за цялата зима. Устройството за измиване на фаровете сработва след задържане на лоста на чистачките в положение миене на предното стъкло, но само ако се задържи повече от секунда! А когато се изпълни това, компа включва втората помпа към фаровете и не се интересува дали още се пръска предното стъкло. Ако пръснеш два-три пъти бързо, не се изпълнява условието за 1+ секунда и устройството не сработва. От първия месец след като купих колата и видях за какво става въпрос, използвам този начин за миене на фаровете и нямам проблеми.

 

Благодаря за инфото, това не го знаех! Ще пробвам и ако е така, наистина е по-добре да се чистят по-често ксеноните! Сега се сещам че при мен има един малък проблем - при първи опит да измия предното стъкло, течността започва да пръска чак след 2-3 секунди след като съм задържал лоста! Някой колега с Yeti би ли споделил дали е така и при него.....или аз имам проблем с помпата?!

 

И при мен е така - има известно забавяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е съвсем нормално.

 

Не е задължително всеки път като си пуснете пръскалките за стъклото, да излязат и за фаровете. Само при задържано положение след 2рата секунда 2рата помпа пуска вода на фаровете.

 

Демек, когато вие си искате, тогава си миете фаровете, а не е автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е съвсем нормално.

 

Не е задължително всеки път като си пуснете пръскалките за стъклото, да излязат и за фаровете. Само при задържано положение след 2рата секунда 2рата помпа пуска вода на фаровете.

 

Демек, когато вие си искате, тогава си миете фаровете, а не е автоматично.

 

Такааа................благодаря на колегите с Фабиите, НО.............всичко, което съм написал в първия пост е ФАКТ! ТАзи вечер си поиграх с чистачките, изпразних едно казанче :D....... и смело мога да кажа, че при Йети-то НЕ Е както при вас с Фабиите! Цъках на лоста за някакви чсти от секундата и след всяко 15-то "цъкане" - както съм си настроил интервала в момента - миялките на фаровете се "надървяха" ](*,) Това беше и идеята да пусна този пост в раздела за Yeti - искам да помоля колегите с Yeti-та с миячки на фаровете+ксенон да споделят как е при тях?! Апропо, има ли Йети с обикновенни фарове и миялки.....май няма?! Или Йети с прожекторни фарове - без ксенон - и миялки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите горе са с Фабия 1 (и при октавия1 е пак така) и там при задържане на лостчето за повече от 2 секунди се пускат и фаровите пръскачки. Може всеки път да се пускат и колкото държиш толкова време пръска доколкото си спомням от старата ни октавия.

При Yeti, Octavia 2, Superb 2, Fabia 2 и т.н. си има фиксирано време на пръскане (пръскачките излизат пръскат и се прибират колкото и дълго да държиш) и си имат определен период (именно за който си описал в началото на темата). Така че и съвсем леко да дърпаш и за съвсем кратък период лостчето, то винаги на този N-ти път пръскачките на фаровете ще пръскат :smt017

Отначало и аз не можех да разбера защо е така (очаквах като на ОК1 да е), но после загрях... Варианта е щом не искаш да се пускат толкова често зимата го правиш на голяма стойност от vagcom-a и си свиркаш smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@judasfan Колега жалко че са го направили така. А пръскалките ги има в ценовата листа PK5 -240 лв. За Ф1 бяха около 160 лв.

http://www.skoda-auto.bg/BGR/prices/Doc ... 012012.pdf

 

@z3f1r40 Фабиите също пръскат фиксирано време. С изкачащи пръскалки са за разлика от О1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@z3f1r40 Фабиите също пръскат фиксирано време. С изкачащи пръскалки са за разлика от О1.

Добре де, но все пак можеш всеки път да си пръскаш а не е на определен интервал :smt017 Моя малка грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви питам тогава - има ли вариант времето за измиване на фаровете да се регулира чрез VCDS-a?! 'Щото като излезат и почнат да пръскат.......всичко става мазало :) ....все пак Йети-то е известна с "разливането" на течности по предното стъкло! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При О2 - FL - този номер с 2те секунди не минава. Много се дразня когато си измия колата - леко ми се е зацапало предното стъкло и искам да го измия. Тези пръскалки на фаровете о****т цялата кола с пръски.

 

За целта аз му хванах цаката - спирам фаровете за секунда - пръсвам си - измивам си стъклото и пак паля фаровете....Друго решение няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При О2 - FL - този номер с 2те секунди не минава. Много се дразня когато си измия колата - леко ми се е зацапало предното стъкло и искам да го измия. Тези пръскалки на фаровете о****т цялата кола с пръски.

 

За целта аз му хванах цаката - спирам фаровете за секунда - пръсвам си - измивам си стъклото и пак паля фаровете....Друго решение няма.

 

Да в случая и аз не се сещам за друг вариант (не, че се касае за мен) но това няма ли да амортизира ксенона? Ако не се прави често е ОК, но иначе пали-гаси:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в случая и аз не се сещам за друг вариант (не, че се касае за мен) но това няма ли да амортизира ксенона? Ако не се прави често е ОК, но иначе пали-гаси:(
Ако са активирани дневните светлини, ксенона при завъртане на ключа на положение изключено не се гаси и няма проблем smile021 Или увеличавате интервала или връткате-пръскате и пак връткате smile049
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в случая и аз не се сещам за друг вариант (не, че се касае за мен) но това няма ли да амортизира ксенона? Ако не се прави често е ОК, но иначе пали-гаси:(
Ако са активирани дневните светлини, ксенона при завъртане на ключа на положение изключено не се гаси и няма проблем smile021 Или увеличавате интервала или връткате-пръскате и пак връткате smile049

 

Ако ксенона се ползва за дневни светлини може би става, но при Йети дневните светлини са отделно и не се получава! Този номер с гасенето и паленето и аз го правих няколко пъти, но наистина се амортизират крушките и затова реших да увелича интервала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги, знае ли някой дали може да се промени времето за измиване на фаровете на Yeti-то, демек колко секунди да пръска след активиране на миенето от лоста за чистачките? Има информация за Octavia, но за Yeti не успях да намеря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.