Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Някой пробвал ли е - тороидна бутилка на 105/120L?

Krankenstein

Recommended Posts

Един познат майстор ми пусна тази муха, та се чудя дали може да се приложи на Рапида примерно - бутилката да влезе на мястото на резервната гума, като разбира се се укрепи и с допълнителни планки отдолу. Така хем ще се спести багажно пространство /резервната гума може да се мести, а за градско дори да се извади/, а и центъра на тежестта отпред ще падне по-ниско. Само не знам дали изобщо има мегдан да влезе там такава бутилка /обикновено бутилката е по-дебела от стандартна гума 165-175/, та ако някой е пробвал моля нека сподели, за да не се мъча експериментално откривам топлата вода. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста размери на тороидалните бутилки,така че има вероятност да стане някоя.Но при всички положения ще е с малка вместимост.Мен ме притеснява самото разположение на бутилката - точно отпред.Според мен крие известна степен на риск при недай си боже удар отпред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и в багажника да е, пак е отпред и винаги има риск... зад седалките не ми се ще да я местя, понеже пречи на достъпа до акумулатора и съединителя, пък и трябва да се пробива калника за пълначката.. да не говорим, че съвсем нарушава и без друго лошото разпределение на масите в тия модели. Значи все пак ще пробваме с бутилката, която е на разположение. Мерси за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеци по-късно...

Интересно , нека и аз да си поблъскам тиквата.

Впрочем Митак, идеята си прави ...само аз бих я укрепил не с планки , а специално веднага изработвам защитна

скара с 6 точки на закрепване , ако имах Рапид. smile035

Обаче си премери проектно клиренса с бутилкта ... не снижавай много.....с гординито бяхме замислили този филм , ама нито

сценария, нито режисурата , лоурайдър с газ никак , ама никак [-X

Иначе има споко копромисно решение - 25 литрова тип,, буренце" ти е предостатъчна и за градски , и за извънградски разчети.

А за челен удар , да не дава Господ , съм направил ралиджийска иновация на реното 8 ,, гордини''- ключ маса на конзола зад

бутилката , самовзвежда се от удара , но повтарям , да не дава Господ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се спрял вече на варианта буре, понеже леко снижих вече предницата пък и тънки тороидни бутилки до 185 мм се намират само нови и са цифра над 100-120 лв. Другата седмица като изкърпим коша ще дойде ред да се сменя и бутилката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, къде ще я размяташ резервната гума, на дълъг път си трябва, аз дори и на късо не бих тръгнал без резервна гума. Нали като я сложиш в багажника пак ще ти заема място, другия вариант е да я бършеш по седалките отзад, ако разбира се нямаш пасажери. Не си е работа.

Решил съм проблема с 32L бутилка, може да сложиш и по-малка. Това е максималната големина, която се събира на задната стена на багажника. Там е и на по-безопасно място.

post-4842-138453386994_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пък и тънки тороидни бутилки до 185 мм се намират само нови и са цифра над 100-120 лв...

Бутилките задължително трябва да са нови, според мен. Мен лично ме удариха в тороидалната бутилка, когато беше на 1година и смея да кажа, че бутилката е значително по-здрава от очакванията ми. С две думи ламарината на колата се изкриви доста, но бутилката си остана непокътната.

Иначе идеята за тороидална бутилка е интересна, аз бих се притеснил по-скоро за ръждата, а не за здравината...Особено ако се кара колата и зимата...ако сте виждали на Лада Нива, къде им слагат бутилката ще ме разберете за какво говоря.

Монтажа на Жоро е доста сполучлив - на Зелената и аз го направих така - висящ монтаж на стената на багажника. Идеален вариант няма, има такива с по-малко минуси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак , не се ли се замислял за монтаж на бутилката зад задната седалка?

На много 105/120 съм я виждал там , обаче за Гарде/Рапид не знам колко е мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм такива изпълнения, но за мен те имат няколко съществени недостатъка:

1. Системата ми вече е прокарана до отпред и трябва да се преправят тръбичките

2. Съвсем се нарушава и без друго лошото разпределение на масите - тежка задница, лека предница.

3. Дори бутилката да е закрепена нависоко се затруднава достъпът до пробката за маслото на скоростната кутия и до акумулатора /най-вече при ваденето му за дозареждане или смяна - първо трябва да се свали бутилката/

4. Не е добре да се остави сифона на пълначката в купето или в моторния отсек, т.е. налага се дупчене на калник или престилка, което не ми харесва като идея.

Между другото благодарение на Юли /Michelle/ вече си имам компактна "бъчвичка" 25 л. за монтаж отпред до сервото, като уговорката е да го накарам да изпие /ако успее/ същото количество бира на събора smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.