Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свирещ съединител, еп2. Или Шкода в сервиз на Дачия.


gogata

Recommended Posts

Честно казано се чудих доста дали изобщо да пиша за поредните премеждия със съединителя. Не ми се иска да се започнат някакви глупави спорове от типа на „Ето, виждате ли новите коли какви са боклуци?!”, „Ти съединителите за нищо ги нямаш!” :mrgreen: и тн. Че ще почна да налагам цензура иначе!(шегичка) smile004

Накратко - малко повече от 2 години и 32000км. след предишната смяна, гадта пак се разсвири като зацепваше, а този път и педала беше доста тежък, отделяше доста високо, и претрисаше . След (много)кратък размисъл реших да не ходя в ЕТ. Един път ми стига. smile045 Гаранцията така или иначе е минала и още веднъж да им лазя по корем, да ги чакам да се туткат със седмици и да ги моля, хич не ми се занимаваше. А и след бърза проверка на цените на пазара в момента се оказа следното - комплект от ЕТ около 380 лв(цена от предишната смяна преди 2 години), комплект на Валео - около 580-600 лв. Ниската цена в ЕТ ме навежда на мисълта, че съединителят крещи с пълно гърло „Аз съм рециклиран!”. Същото нещо веднага след смяната ми го каза и Боби, ама тогава не обърнах внимание. Но тъй като не мога да съм сигурен какво точно слагат в ЕТ, няма да го твърдя.

Та за това набързо се озовах в сервиза на Алианс Ауто на Ботев и Сливница. Какво се оказа като свалиха скоростите – феродов диск в прилично състояние с доста живот в него, лагер – също. Притискателния диск беше на салата! Посинял, крив и с потънали ламели. По думите на техниците, най-вероятно, защото изобщо не е бил сменен първия път. Та съединител втори път от ЕТ – никога! Който ме познава знае, че си пазя колата и знае какъв е стила ми на каране. Още повече, че след първата смяна станах още по-внимателен. Тъй че, не го отдавам на факта, че не мога да карам.

 

Искам да използвам темата, за да благодаря на Юли Ангелов и Рашко Димитров от Алианс Ауто за бързата реакция и за чудесното обслужване и отношение, което получих. За това, че приеха колата в общи линии „от днес за утре”, въпреки графика, а колегите им в сервиза я направиха за половин ден. (Само мога да гадая в ЕТ колко точно време щеше да седи.) И макар да се занимават 99% с коли на Рено-Нисан, хората много добре знаеха какво вършат на моята кола. И не на последно място, цените са доста човешки. Вече наистина завиждам на собствениците на Дачия за сервиза. Който има нещо общо с Дачия е чувал колко са коректни в АА(Боби сигурно ще потвърди). И, дано не ми се налага скоро, но знам къде ще си ремонтирам колата занапред.

П.П. И не на последно място благодарности на Фрешмейкъра за това, че ми намери комплекг съединител на доставна цена и за всичкото разкарване из София! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че са ти свършили работа бързо и коректно. Дано сега изкара приличен пробег. За новите коли и конкретно за качеството на Шкода ще замълча и аз защото в противен случай много хора тук ще се скандализират и ще започнат безкрайните спорове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гоше, лош късмет, наистина. Никой не е застрахован от аварии. Ментета части, некадърни майстори, абе скапана работа. Да се чудиш откъде ти е дошло.

Радвам се, че този път бързо се справи с проблема. Желая ти безаварийни километри! Хиляди! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, smile027 !

 

Димоне, комплекта е лагер, притискател и феродов диск. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина хората в АА са страашно готини и коректни. Покрай служебната Дачия сме си говорили доста. Направо да се учудиш, че има такъв официален сервиз в България. Не е ставало дума, че работят и други коли но щом е така - Пан Франтишек ще хвърчи натам всеки път, когато има нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.