Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пмощ за карбуратор на Фаворит


Eney

Recommended Posts

.....та може ли от платната тоя бензин да е отишъл в картера,много странна работа :roll:

Може

 

Ами ако е влезъл в картера, на маслото ще му стане ли нещо че тъкмо го смених...

Разрежда се. Пада налягането в системата. Губи смазочните си свойства.

 

сега го помирисах и от пробката и от капачката,мирише на бензин и вчера минах 40 км. и дали не се е преебало нещо,одеве я палих работи си както преди

това масло трябва ли да се смени или може да се кара,няма и 100км. от как го смених

Провери нивото на щеката. После ще говорим. Много по лесно е и достоверно, отколкото да си завираш носа навсякъде.

 

.....м 10 д става ли за картера и колко км. може да се мине с него

Става. Сменя се на 5 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да гледам и да мириша все тая ;) ,маслото ще го сменя после и добре че нещо ме светна къде е хукнал тоя бензин :mrgreen: иначе щях да си карам,да се кефя че карам Шкода :D и изведнъж да спра някъде :lol: ,и тогава вместо да карам,щях да гледам умно :lol:

съвет към колегите,като сменяте платна де що има платно го сменяйте,че компромисите водят до многократно оскъпяване.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си вземеш капсулована помпа от Фаворит/Фелиция , ми се мъчиш с таз 120-ва ?

Тя е и с по-ниско налягане и с много капаци , които могат да се кривят smile049

Колега,колата е Форман а помпата даже и не знам от ква кола е,че в маг. продавача и той се чуди от кво е,но платното е 1 към 1 със 120.пмпата като и смених платното си работи,но и клапаните не бяха както трябва,та ги разгадавах,имало е нещо по трудово обучение май :lol: от предишния собственик,но такава е нашта работа,все гледаме ефтино и ако може и без пари ;):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах и по-горе фабрично оригиналната помпа е капсулована и не се сменя нищо друго освен цялата помпа , а тез доработки са плод на болни мозъци ... аз бих казал - ползвайте оригинални части , защото както казва един курифей в автомобилния бранш "Всяко едно подобрение води до неотстрними дефекти"

Има и още нещо , което не е зле да погледнеш - тройника за излишното гориво ... нормално се прекъсва бензина след него и докато караш на газ бензина циркулира свободно през него към резервоара , но ако е уволнен или не работи много вероятно дори и с новото платно пак да ти напълни картера (това разбира се са вероятности) ... дано минеш само с ново платно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

източих маслото та мирише на бензин,и даде фира отгоре :lol: ,нали е с бензинова добавка :lol: ,но нямам ключ да сваля филтъра а искам да излея квото има в него ,но ако си остане така с каквото си е вътре,дефакто 200гр.бензиномасло :lol: ,ще е проблем ли за новото,че сега гледам в ръцете в джобовете и мисляяяяя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питам по принцип дали е проблем за новото масло тоя остатък в филтъра.....

Не е проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах и по-горе фабрично оригиналната помпа е капсулована и не се сменя нищо друго освен цялата помпа ....

 

А коя година е Формана? Нали до '91 все още не са ги правили с капсуловани помпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм ....абе омешано масло само с бензин съм чувал,че ако се остави в широк съд,бензина се изпарява и после може да се ползва за доливане,ако колата дава харч на масло.Та ако е вярно,не бързай да изхвърляш старото де smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз това помислих дали няма да се изпари,та го оставих отворено и ще пращам жената по 3 пъти на ден да гледа намалява ли :lol:,иначе няма да я качвам нея а само стопаджийки :D шега малко

отвих с ключ и го изцедих :lol:,но пусна малко :D ,можеше и така както викаха колегите ама нали съм новобранка на шкода и такова чудо за пръв път ми се случва,но всичко е 6 и шкодата форка и на газ и на бензин :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах и по-горе фабрично оригиналната помпа е капсулована и не се сменя нищо друго освен цялата помпа ....

 

А коя година е Формана? Нали до '91 все още не са ги правили с капсуловани помпи.

 

Мойта охтика е 94 г. но ставали и от 120 помпите,а с тая помпа дето съм е марка нейзвестна,може да е няква междинка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.