Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля, кажете каква е процедурата при нерегистриран автомобил


qn_st

Recommended Posts

Да опиша положението накратко:

 

2006г. взех старата Шкода Фаворит на баща ми чрез покупко-продажба. Колата я регистрирах в КАТ същата година,но не е обявена вече пета година в данъчното .Имам договор за покупко-продажбата и малък и голям талон. Междувременно се омъжих и смених фамилията и адреса. Казаха ми, че глобите след 2 години нямали давност и би трябвало да я регистрирам без глоба сега, но не знам.Та въпросът ми е първо в данъчното ли да ходя или трябва да сменя личните данни от талона в КАТ, че след това в данъчното да се разправям.?

Моля някой, ако е наясно да каже! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням, квитанция за платен данък искат само при ГТП (ако греша, някой да ме поправи). Ако колата има валиден ГТП, то не би трябвало да имаш проблеми да си смениш талоните в КАТ и без платен данък. Пък вече по въпроса за давността на данъка някой друг да каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да се смени талона в КАТ на името на новия собственик - после с този талон в общината за регистриране Възможно е да няма глоба(въпреки че едва ли, но дано), но данъците за 5 години + лихвата ще трябва да се платят. За Фаворитчето е малко - по 10-на лева на година

Все пак има две неща които са неизбежни от времето на Ал Капоне - Смъртта и данъците , изключения няма, ако някой открие, моля да напише във форума ;), защото ще е като перпетуум мобиле. ;)

 

Много важно - стария собственик - да отиде да си отпише колата от неговата си община. Иначе общината си начислява и изисква данък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та въпросът ми е първо в данъчното ли да ходя или трябва да сменя личните данни от талона в КАТ, че след това в данъчното да се разправям.?

Не си написала откъде си - респективно не знаем за кой сектор КАТ става въпрос /личен опит - всеки сектор си е башка модел/.

В общия случай 15 дни след настъпването на промените в данните по регистрацията на автомобила /промяната на фамилията на собствени/чката/ка е едно от тях/, те трябва да се отразят в КАТ.

Промени си данните и после се бори с Дирекция Приходи от Местни Данъци, Такси и Реклама на Общината в която живееш. Кола в данъчното не се декларира.

Данъците с лихвите са неизбежни, но поне се примоли да не ти слагат максималната глоба за закъснението. А борбата с Общината е неизбежна, защото сега вече на ГТП изискват квитанция за платен данък и я сканират, не става както преди с пет лева горница и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давността те спасява от акт и глоба. Но от данъците и лихвите не можеш да се отървеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година се наложи да си платя моите, които бях забравил да платя преди това. Та си платих и солидни лихви ... и глоби!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много важно за разрешение на тази загадка е да се знае след покупко-продажбата през 2006-та година дали старият собственик се е отписал от данъчното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.