Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Върви без да докосвам педала на газта


Nikolayrd

Recommended Posts

Днес голяма изненада, колата си върви без да докосвам педала на газта. На първа равен път държи 900 оборота , включвам втора продължава да върви пак е на около 900, пробвам и трета същото минах около 1 км. без да докосна педала на газта.

Ще съм благодарен ако някой сподели от какво може да се е случило това.

 

PS

Карах я докато загрее и същия резултат.

На празен ход 850 оборота разход 0,7 l/h

Fabia 1.4MPI чешкия мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес голяма изненада, колата си върви без да докосвам педала на газта. На първа равен път държи 900 оборота , включвам втора продължава да върви пак е на около 900, пробвам и трета същото минах около 1 км. без да докосна педала на газта.

Ще съм благодарен ако някой сподели от какво може да се е случило това.

 

PS

Карах я докато загрее и същия резултат.

На празен ход 850 оборота разход 0,7 l/h

Fabia 1.4MPI чешкия мотор

 

Нормално е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално за всички автомобили с електронна газ (т.е. без жило). В момента в който оборотите почнат да падат ECU-то подава газ. Ако "изпуснеш" съединителя ще загасне - ECU-то няма време да реагира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе щом само газ подава е добре. Виж като почне сама да излиза вечер и да ходи по дискотеки...

 

Не се шашкай. Чудното е, че сега го констатираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Оборотите са 850, ако не се лъжа и това е една чудесна благина, която позволява на задкормилното устройство да потегля на височини без автомобила първо да дръпне назад и после напред... Перфектно помагало в небивалите столични задръствания, което позволява да се пести гориво. И, лично за мен, през тази тежка зима, това конструктивно решение на автомобила, беше незаменимо! Признавам, че не съм опитен водач. Но ползвайки помощта на това електронно устройство - не поднесох нито веднъж и не забуксувах нито веднъж. Обратно - колкото пъти аз подавах газ - поднасях и буксувах... Имало е случаи в поледиците през януари и февруари да ходя и да се връщам от работа (около 9 км. общо) без нито веднъж да натисна педала на газта, работейки само със съединител и и рядко със спирачка.

За не особено опитни водачи като мен, това си е направо екстра! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..., което позволява да се пести гориво. ...

 

[-X Погледни си моментния разхода като потегляш така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам го... Казах, че не съм водач с опит. Когато аз подавам газ, макар и да не натискам много - разхода е по-голям. Ако се вярва на електронния дисплей, естествено... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.