Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ECU подмяна и проблем с имобилайзера


VLADO BASS

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Колата е Октавия 1 2003 1,9 d.

Въпросът ми е: как може да се настрои имобилайзера към новото ECU, което сложихме на колата. Новият компютър е абсолютно същият като стария - всички числа и букви са еднакви. VAG CAN го открива като комп, но показва че имобилайзера го е блокирал. Явно имобилаизерът е доста умен :D щом се е усетил за подмяната. И лампите за: имобилайзер и за подгряващите свещи постоянно мигат, докато VAG CAN работи. Чел съм, че може да се препрограмира чрез VAG CAN, ама как и какви стойности да вкарам не ми е много ясно.

Какво може да се направи по вапроса?...

И също така как може да се променят стойностите на километража след смяна на двигател? И трябва ли да се сменя таблото с инструментите?

 

Ще съм ви много благодарен, ще ми спестите много време.

 

Лека и безаварийна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш новия комп.

Влизаш във имобилайзер

Адаптация-излизат каналите 00 up-едно нагоре,после връщаш надолу

Read-save и си палиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги. Ей ся отивам да ръчкам и после ще пиша какво е излязло.

 

А да питам това ще променили стойностите на изминати километри на таблото или ще трябват още намеси с VAG CAN-a ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На таблото би трябвало да си стоят неговите си километри. Ако искаш да ги смениш, май с VAG-COM няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За промяна на км се ползва VAG-Tacho, но не съм работил с него и няма да мога да ти помогна.

http://www.programatoribg.com/vagtacho/index.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЙ ся опитах тва с имобилайзера, ама дръжки - нищо не стаава.

На мен при адаптация ми излизат 3 нули 000 и имам възможност да избирам код до 255. Ти си писал Колега едно нагоре, едно надолу, ама на коя от нулите? Аз опитах, ама то едно нагоре става 1-ца и като върна пак става 000 ?! тъй че не знам. А също така аз нямам опция за read i save. Имам само enter за потвърждаване.

???? мисля, че по някъв начин трябва да намеря правилния код на имобилайзера. И просто да го вкарам, ама как и от къде...??/

 

За тахо софтуера ся ще си го поръчам и ще видим к'во ще излезе и с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти с каква програма ги правиш тези упражнения?

Това което съм написал по-горе е за Ваг-Ком

 

Ето снимка само че е на енджин модула:

adaptation01.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с VAG CAN BUS memoscan vag5053.

Май ще купувам и ваг кома. :D

А кой точно модел е този ваг ком? Кой да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ся разглеждах ВАГОВЕ, значи намерих новия, дето ми каза и ще го имам до няколко дена, а за VAG TACHO 3.01 не бил съвместим с windwos 7 smile175 Скапана работа.

 

Само спънки, ама няма да се предаваме s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.