Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за волан към тунингистите


димон

Recommended Posts

Имаме наличен волан :

 

026476436.jpg?r=0

 

Обаче започна да се излъсква кожата и си мисля за претапициране. Дали е възможно според разбиращите да се направи подобен ( ергономичен) като на Искрен ...на картинка 1 и дали ще му мяза, след като волана е 4 спицов и е дебеличък :

 

026476443-big.jpg?r=0

 

И още един въпрос - могат ли вилнерци да режат спици ( дали е позволено) и съответно волана да стане 3 спицов , така щото да му се ползва оригиналната възглавница - картинка 2

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега целят форум, ще стане с модерни волани :lol:

 

Димчо, със сигурност никой няма да ти направи 4-спицов волан на 3- спицов от гледна точка на безопасност и т.н.

разгледай този линк и си харесай нещо от това дето са правили. После, ще пратя твоята снимка и рисунка :mrgreen: на Милен от Вилнер за да каже цена за всичко.

http://www.vilner.eu/pics.php?m=37

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне, да ти споделя моето виждане.

 

1- идеята ти за тези леки промени по волана (номер 1) на мен ми харесва.

Поне моята идея беше, да не е много джаджен и футуристичен на фона на стокаджийски интериор.

 

2- Вилнер и да могат да режат спици и да го направят (макар, че ме съмнява от към фактор безопасност)....ще излезе БАЯ ДЕБЕЛЕЦ, повярвай ми, знам на мен колко ми взеха само за леката деформация в долната му част :) .

 

Според мен, ако много искаш 3 спицов волан, вземи си РС-ов, ще ти излезе в ПЪТИ по евтино!

А и на РСа е точно с такива леки деформации за дланта и палците каквито като цяло искаш.

 

Заповядай- 250левчета!

http://www.ebay.co.uk/itm/Steering-whee ... 4cfa724717

(ВОЛАНЪТ Е НОВ)

 

А пък ако разпогаш с повече кеш- вземаш РС-овия волан и него го модифицираш!

 

Аз лично исках деформациите да са минимални и да не си личи много, иначе ако исках да си личи щях да си взема от Р32, но там тези издатини са много "тежки". За това си взех от Англия за смешни левчета волан от Голф 4, а оригиналния си го запазих!

 

П.С: Ако си навитак за тоз РСов волан- бухаш и го поръчваш. Ако не си (не знам и питам) в час с И-бей- казваш и на момента го поръчвам!

 

П.С2: Аз хубаво пиша без да знам, дали възглавниците на РСа и на 4спицовия са еднакви! :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той без възглавница като гледам, а то тя е основната тежест във воланите. На 4 спицовия е друга ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.

 

Тогава има и друг вариант. Ако леглата за възглавница зад капачките са еднакви- да се намери и закупи само капачка в последствие за 3спицов волан и да си прехвърлиш възглавницата!

 

П.С: това е вариант само ако много ти харесва РС-овия волан де и държиш на 3 спицов.

 

А иначе варианти има- от Туран, от Голф и тн. С възглавници разбира се, само капачката ще им смениш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.

 

Тогава има и друг вариант. Ако леглата за възглавница зад капачките са еднакви- да се намери и закупи само капачка в последствие за 3спицов волан и да си прехвърлиш възглавницата!

 

П.С: това е вариант само ако много ти харесва РС-овия волан де и държиш на 3 спицов.

 

А иначе варианти има- от Туран, от Голф и тн. С възглавници разбира се, само капачката ще им смениш!

 

Добре де, от ГОЛФ 5 - триспицовия ми харесва, но с възглавницата пак ще е цифра ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може да се намери на ниска цена :) (под 200лева), но трябва време, да чакалееш търговете и тн!

 

Иначе така да го купиш-под 400 няма да намериш!

 

Оди в някоя морга и виж колко ще ти искат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.