Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Утечка на ток Октавия 2,0 tdi (BKD) elegance


bobsan

Recommended Posts

Здравеите колеги, искам да споделя с вас един проблем който доса ме тормози.

Колата е на 6 години, но проблема го има от много отдавна.

Още втората зима като излязох коледна отпуска и не карах колата 3дни.Колата отказа да запали поради разреден акумолатор.

Мерихме консумация и зареждане и понеже всичко изглеждаше наред смених акумплатора.

Проблема не се повтори до следващата зима по същата схема,след 3 дневен престой акумолатора е разреден (не напълно но достатъчно за да не запали при -10). Понеже акумолатора беше в гаранция, пак мерихме консумация и зареждане и пак всичко наред.Този път го отдадох на карането на фарове и късите отсечки на които бях карал колата предишните дни.Заредих акумолатора и така до следващата зима когато пак се повтори същото.

И понеже вече ми писна за пета поредна зима едно и също днес реших да меря консумация собственоръчно. Закачих мултицета и реших да почакам повече.След първоначалното "успиване на компа" ампеража закова на 0,025А дотук добре, но след 15мин се полу4и един пик от 1А и после задържа на 0,3А като пика от един ампер се повтаря през 15мин. и тока не пада под 0,3А. Така че открих каде се крие проблема в прекомерна консумация.Въпроса сега е как да разбера какво го причинява.С фабрична аларма съм.В момента като я закача на лаптопа има грешка че сирената на алармата е с "signal intermitent" но това е от скоро от около месец.И имам грешка и за един сензор на задния парктроник пак "signal intermitent".

Ще съм благодарен ако някой може да ме насочи каде се крие ключа от бараката. Или към някой кадърен майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери жабката,. лампата да не би да свети като е затворена ,аз имах такъв проблем . ](*,) smile048 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като така добре се справяш с мултицета ще ти дам следния съвет: Закачи го на консумация както си го описал и като дойде консумацията почваш да вадиш бушоните ЕДИН ПО ЕДИН. И така - докато не падне консумацията. Така ще видиш на коя верига е виновникът. После локализирането е по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета. Но бушоните са от лявата страна на таблото и врата трябва да е отворена.Ако е отворена вратата няма да мога да я заключа.

Тази консумация я наблюдавам когато заключа колата и след около 15мин.Не знам каде се намира контакта за да я излъжа че е затворена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да мога да я заключа....

Можеш, можеш. Просто с една отверка натисни езичето на вратата да щракне два пъти. Там се намира и контакта за отворена врата. Така реално можеш да я държиш отворена, а да излъжеш компа, че е затворена. Заключваш си с ключа и готово. После си ти на бушоните.

П.П. Накрая само да не забравиш така вратата и да я халосаш да я затваряш... Първо трябва да я отключиш и да отвориш с дръжката smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам няколко въпроса, на мен по същия начин при замерването, абсолютно като твоя, но на Ауди А3 8P? Всички лампи ли вътре в купето, като отключиш колата светват, имаш ли изгоряла някъде, и всички ли изгасват като заключиш, светват ли всички като извадиш ключа от стартера? Всички врати като отвориш ли ги отчита борд компютъра за отворени? Имаш ли проблем някакъв с централното и ключа, или с някоя врата въобще плюс багажника? Пробвай да заключиш, колата с ключа вместо дистанционното, също ще ти кажа, че отстрани където са бушоните вътре в купето като извадиш бушона за комфорт модула вътрешно осветление трябва да спре отечката! При мен проблема се реши в сервиза на ИВан Иванов Шкода Добрич! Всичко беше от една некадърно сложена аларма, която въобще не си кореспондираше с Камбус шината на колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нищо лично... В никакъв случай не искам да те обидя. Но за напред да знаеш.

... не си кореспондираше с Камбус шината
Камбите се слагат в буркани за туршия. Шината е КАН-БУС (CAN-BUS). smile049
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей няма проблем просто в бързината, даже питах гугъл какво представлява и за какво служи! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.