Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.4 MPI + АГУ


SpAnK_me

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Преди 2-3 дена си закупих Фабия 1.4 МПИ 44 киловата

Веднага забелязах че е с железни колектори, а не пластмасови.

Интересува ме може ли да се сложи обикновенна газова уредба и добре ли ще се представя колата с нея. Ако някой колега има същият мотор (AZF ако не бъркам) и е сложил газ ще съм много благодарен да ми сподели впечатленията си.

 

пп:Искам АГУ защото в момента съм безработен и трудно успявам да се справя с зареждането на бензин при тези цени, а с газта е малко по лесно...за ГИ не може и дума да става понеже 700-750 лв не са в моята кутия пък и не въртя толкова много километри (около 10000 на година) и мисля 4е трудно ще се избие.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си тръгнал в добра посока на разсъждение. Не може да си си купил кола преди 2 дена и вече да се чудиш откъде да минеш метър с нея. Обикновенната газ е за москвичите, старите шкоди, пасат 2, ауди 80 и изобщо все коли от около 1990 година. Не се излагай ами спести още някой лев, сложи ГИ, не тормози колата и се радвай хиляди безаварийни и евтини километри. ГИ-то се избива за 10000-15000 километра. Сметни го ако ти харчи 8-9 литра /100км за 10000км са 800-900 литра имайки в предвид че газта е с около 1,2 лв по-евтина от бензина се получава средно 850 х 1.2 = 1020 лв спестени за 10000 километра или както ти казваш за една година твое каране.

Не се обиждай, просто ти давам съвет. Честита придобивка и безаварийни километри.

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам таксита с този мотор с обикновено газово-700 000км си вървят само на газ,палят само на газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се изкажа и аз по темата за АГУто - чувал съм, че с ГИ колата гори по-малко от колкото с обикновено газово

тази седмица пътувах Поморие - София - Поморие - среден разход 7.5 - 7.8 л/100 км, при скорост 110 - 130 км/ч с 5 човека в колата по 70-80 кг всеки

Колата е с ГИ, с обикновено съм чувал по-високи разходи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега PSYHO рабирам те напълно и не се обиждам изобщо..нали за това за форумите за да коментираме и обсъждаме.

Разбирам и че ГИ е 10 пъти по-добрия избор, но както обясних 750 лева изобщо не подлежат на коментар. Вие софиянци работите на 800-1000 лева заплати и нагоре за това при вас е по лесно.

Но при мен е малко по-сложно защото първо че съм безработен, и второ дори и да си намеря работа в нашия град заплатата ми ще е не повече от 300-400 лева..и така ако трябва да слагам ГИ това означава 2 месеца на не ям да не карам и т.н за да мога да го платя.Не се опитван на мина метър още с купуването...напротив табетлия съм и обичам всичко да е прилежно и да е перфектно..но кризата си е криза и не прощава.

 

Колегата bega4kata каза че има таксита с този мотор и явно няма проблеми..все пак мисля да последвам примера му и да опитам с обикновенна уредба

Ще я закарам при добър газаджия и ще изпипаме всичко както трябва с емулатори и автоматични копчета за превключване газ/бензин и ще видим какво ще стане..пък ако не е добре винаги мога да я махна и да продължа на бензин.

 

Благодаря на всички отзовали се и Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се сложи но това е бюджетен вариант носи повече минуси от ги примерно не са изключени гърмежи разхода е по-висок а вървежа по-слаб но за тези пари толкова работата и зависи много от монтажът ако е некадърен може да те вкара в разходи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

карам вече 2 месеца с ГИ струваше ми 700 лв. до момента Фабийката ми е направила икономия около 100 лв. Живея във Варна (да не говорим за трафика - тръгни спри първа втора) и карам само градско при разход 10л /100 бензин и 11л/100 газ това е зимата. Много съм доволен и препоръчвам при монтаж на АГУ - ГИ колеги, но има и още нещо поне с около 20 % качих пробега месечно. Преди минавах средно по около 500 км на месец, сега 600-650, а това на бензин си е чисто самоубийство на тези цени .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

карам вече 2 месеца с ГИ струваше ми 700 лв. до момента Фабийката ми е направила икономия около 100 лв. Живея във Варна (да не говорим за трафика - тръгни спри първа втора) и карам само градско при разход 10л /100 бензин и 11л/100 газ това е зимата. Много съм доволен и препоръчвам при монтаж на АГУ - ГИ колеги, но има и още нещо поне с около 20 % качих пробега месечно. Преди минавах средно по около 500 км на месец, сега 600-650, а това на бензин си е чисто самоубийство на тези цени .

 

 

 

Би ли споделил на ЛС кой е този сервиз за монтаж във Варна.

Моята е 1.4 44 KW AZF шкодовия мотор и обмислям възможностите за газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не е с такъв мотор , но на един приятел "умря" мотора (1.2) и някакви "агенти" му монтираха 1.4...върви на газ ...та направо "цепи мрака". С обикновена АГУ е , ама не знам колко харчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета вече 6 години си карам фабийката с обикновена газова уредба и нямам никакви проблеми-чак тази зима почна да не пали на газ и сутрин я паля първо на бензин да позагрее малко-много съм доволен и от разхода най-вече извънградско-8 на 100.Газовата ми излезе 500 лева и нито гърми нито дава други ядове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Днес сложих и аз газова уредба, но имам 2 въпроса:

1. В колата мирише на газ от време на време, не постоянно, най-вече със смъкнати прозорци. Нормално ли е, с оглед на това, че уредбата е на 1-2 часа?

2. По-сериозното ми притеснение. Въпреки, че минах 60 км. уж само на газ, бордовия комп. отчита, че карам на бензин - с течение на времето светна лампата за гориво, изписа, че имам 45 км., а и стрелката за нивото на гориво е вече в червения сектор. На газовата бутилка стрелката е паднала малко надолу, което мисля, че значи, че колата все пак е вървяла на газ.

Проблема обаче е следния : това значи ли, че тая лампа и сигнален звук ще ми се появяват постоянно, а и определено е плашещо да гледаш стрелката в червеното. Обръщам се към вас, понеже човекът(който е признат специалист иначе) каза, че това било нормално, да бърка бордовия. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Никога не е нормално да мерише на газ.

2) Щом отчита че си на бензин, най-вероятно е така.

 

Тичай да ти оправят газовата. И де не те убеждават, че е нормално. Не е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Днес сложих и аз газова уредба, но имам 2 въпроса:

1. В колата мирише на газ от време на време, не постоянно, най-вече със смъкнати прозорци. Нормално ли е, с оглед на това, че уредбата е на 1-2 часа?

2. По-сериозното ми притеснение. Въпреки, че минах 60 км. уж само на газ, бордовия комп. отчита, че карам на бензин - с течение на времето светна лампата за гориво, изписа, че имам 45 км., а и стрелката за нивото на гориво е вече в червения сектор. На газовата бутилка стрелката е паднала малко надолу, което мисля, че значи, че колата все пак е вървяла на газ.

Проблема обаче е следния : това значи ли, че тая лампа и сигнален звук ще ми се появяват постоянно, а и определено е плашещо да гледаш стрелката в червеното. Обръщам се към вас, понеже човекът(който е признат специалист иначе) каза, че това било нормално, да бърка бордовия. :?

 

След повечко връткане миризмата на газ изчезна и я няма никаква. Дадох резет като махнах клиеймите на акумулатора - стрелката за горивото се вдигна и лампата изгасна. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Рено Меган 2007г. с газов инжекцион стрелката за бензина спада дори и да караш на газ. При шкодата не съм сигурен, но може и да е същото. Като няма друг избор се свиква с лампата иначе на бензин по 2.63 и стрелката става вярна. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия е с ГИ монтиран в Бургас, когато се кара колата на газ бензиномера си показва нормално както когато е на бензин. Нямам никакви различия когато е на бензин и когато е на газ. На бордовия комп., съм забелязал че се отчита разхода на бензин, дори когато съм на газ си показва, отчита си, но после като отида на газстанцията разбирам, че това не е било точния разход, а реално е някъде с около 1 литър повече.

Гори ми на газ при средна скорост 80-90 - 7.2 - 7.5 на газ, което ме устройва напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.