Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блокирала ръчна на Форман


muaddip

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Случи се така, че изневерих на марката и си купих друга кола. По тази причина от месец Юли 2011 не съм се качвал на шкодето. Реших обаче, един вид, да го ползвам като служебно и така да го върна към втори живот. Оказа се ,че съм го забравил с дръпната ръчна спирачка. Сега задните колела са блокирали. Въпросът ми е всъщност какво става? Челюстите ли са залепнали или жилата за клеясали в маркучите? Може ли това да се оправи без разглобяване? Ако подкарам колата така, дали ще се разлепят нещата?

Ако има колеги, които са имали подобен проблем, да не се срамуват и да пишат :-)

 

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно са ти ръждасали жилата ,отпусни дръжката на ръчната спирачка долу и опитай с ръка да дръпнеш броните на жилата под пода.Ако не стане ,опитай с манела ,дъска,прът или друго подходящо да ги напъваш,а ако имаш помощник и заедно да съгласувате действия по опъване и отпускане на спирачката и опъване и отпускане на броните ще стане по-бързо.

За да не се стига пак до такова положение ,по-често задействайте ръчната спирачка , а като се оправи времето,свалете жилата и ги смажете или ако са блокирали и закъсали ,ги сменете.

Не подценявайте ръчната спирачка ,тя може да ви спаси ,ако на крачната спирачка се яви повреда.

Аз имам в практиката си такъв случай и само редовното ползване на ръчната спирачка на трабанта с който бях ,ме спаси от падане от 8-10 метра бряг на река Искър в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :-)

Оправиха се раздърпване на броните. Лесно стана. Явно не бяха запекли много.

 

Предполагам се сещаш че въпреки това трябва да ги сменяш защото този "ремонт" помага колкото временно да се движиш, щом веднъж са задържали жилата пак ще задържат. Появи ли се пробив по бронята влиза вода, ръждясва металната част в която се движи жилото и честито. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.