Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 2 1.4 MPI- дайте инфо


geroev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Интересуват ме впечатления на колеги от форума, каращи въпросната фабия с 1.4 MPI мотор (63кВ - 86 к.с.).

1. Разход - питам защото не вярвам особено на брошурите :)

2. Динамика (дали е подходящ двигател за комби версия - обмислям и този вариант)

3. суми за сервизно обслужване (през първа, втора и т.н. години от покупката - момчето от шоурума ми каза нещо но не особено убедително)

4. Всичко което сметнете, че би било полезно за да взема информирано решение.

 

И малко предисловие : след известно обикаляне по няколко шоурума (вкл. и този на ЕураТек) съм пред избора Skoda Fabia или Dacia Logan. Колата ще се ползва по-често за извънградско София-Бургас-София по около 10-12 хил. км. на година.

 

Благодаря ви предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 разхода viewtopic.php?f=8&t=18819&start=0&hilit=%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4

2 динамиката е достатъчна за спокоен водач ако бюджета ти позволява 1.2 tsi той e доста по-динамичен и малко по-икономичен

3 обслужването viewtopic.php?f=8&t=11695&start=0&hilit=%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE+%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%80%D0%B8+1.4+86 дали цената е актуална колегите ще кажат

 

п.п не знам дали знаш но dacia logan e с техника и двигатели на старо рено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Присъединявам се, разликата в парите с 1.2 тси (86кс) е незначителна (на фона на цялата инвестиция), пък удоволствието от шофирането (както и при зареждане на бензиностанции) е много по голямо в полза на турбо двигателя.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дачия си взимаш, ако можеш да си позволиш след 3 години (като и изтече гаранцията) да си купиш нова, докато Фабията ще ти служи поне 2-3 пъти по-дълго време.

 

Карал съм 1.4 МПИ на Фабия 2 на тест драйв. Колата е удобна за по-спокойно шофиране, има си добра динамика, а и аз като цяло съм фен на добро изпитаното MPI. Ако искаш по-голямо удоволствие от шофирането обаче определено 1.2 TSI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.