Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Твърд педал на спирачка след престой О1


mariovasi

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Колата е Октавия 1.9 TDi (двг.код ATD ) с ABS.

Направи ми впечатление че след като колата престои час два , после преди да запаля натискам съединителя да освободя от скорост,по навик натискам и спирачката и педала е твърд като чукан (няма никой) не потъва надолу стои си горе.

Ако е спряна надолу дръпвам ръчната че иначе тръгва.

След запалването всичко си е ок.

 

Колата имам от скоро и чак не се сещам досега натисках ли спирачка като палех.

Днес ми направи по голямо впечатление. :(

 

Какво да предприемам.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ти е наред. При изключен двигател сервото не работи, т.е. няма кой да "помага" при натискането на спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално да е твърд. По принцип има един съд, който запазва вакума до няколко натискания на спирачките и при загасен двигател. Може да имаш пробив някъде в системата, но още е много незначителен да се навиваш. Остави го така за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че след изгасен двигател задържам спирачката докато си събирам джунджурийте из колата ,и явно там ми е проблема.

Днес пробвах след гасене ,крака веднага назад и проблем няма.

Благодаря за насоките и размислите...

Ще пробвам ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ти е наред. Няма серво което да е 100% херметично. След час-два всичките изпускат. Като запалиш почва да работи вакуум помпата и сервото се включва. Като загасиш клапите задържат известно време вакуума и след това няма никой.

 

Накратко - не търси под вола теле. Всичко ти е наред. Карай си спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от накладките, теч на вакуум има. Не е страшно. Мойта таратайка държи вакуума с дни . Може да ида след три дни - педала е мек и имам право на няколко натискания. Понякога обаче , през зимата като гася и дърпам ключа се чува около минута жужене от кутийката с вакуум регулаторите ( клапаните) . Тогава ми е ясно , че и след 5 мин педала ще е твърд. :) Нещо ги кара да бръмчат и изсмуква вакуума от системата. Намерих начин да спирам изтичането на вакуума , но при теб на О1 няма да е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и не е необходимо! Сервото не е предвидено да работи на изключен двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в момента на гасене сивдигнеш крака от педала сигурно няма да имаш този промлем.

 

Не е от туй ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в момента на гасене сивдигнеш крака от педала сигурно няма да имаш този промлем.

 

Това го пробвах с надежда да е,... ама не.

Прави го понякога в различна степен на мекост (твърдост).

За сега не пипам, послушвам колегата PRR.

Внимавам за евентуални проблеми в движение и следя темата.

Благодаря за насоките, не е никак малко.

smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо й няма на колата, съвсем нормално е. PRR пределно ясно го е написал. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо й няма на колата, съвсем нормално е. PRR пределно ясно го е написал. :smt017

 

Да обобщя :

 

1. Не е нормално ,

2.... но не е страшно .

 

нищо няма да ти се случи на път , ама не е кеф кат палиш да ти е твърд педала ...това е !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.....

Какво да предприемам.

Благодаря.

Здрасти,

Престани да си "играеш" със спирачния педал при изгасен мотор! Внушаваш си само щуротии. :)

 

Обърни внимание на първия пост на PRR! Всичко останало е вятър и мъгла smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.