Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло на скоростната кутия


Sa6ko0o0

Recommended Posts

Ще направиш грешка с това масло , но ще го разбереш другата зима ако температурите паднат пак много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година смених старото масло с ново Valvoline 75W-80 синетично.Скоро при голямото падане на темературите съвсем леко се усети,че маслото е стегнало.Така че въпрос на избор,не е фатално каквото и да се вземе от посочените в показаната книжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

На мен до смяната на семеринга на скоростната кутия ми течеше масло, по малко но редовно. Смених семеринга, пак тече - ама аз доливах с най-евтиното българско трансмисионно масло. Взех, че купих една опаковка масло ATF нещо си от OMV, пише, че маслото е за автоматични скоростни кутии. Течовете спряха - зиме, лете добре работи скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не веднъж съм писал , че при смяна на семеринга трябва да се обират мустаците , който остават след избиването на щифта , ама никой не го прави и за това новите семеринги текат smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен до смяната на семеринга на скоростната кутия ми течеше масло, по малко но редовно. Смених семеринга, пак тече - ама аз доливах с най-евтиното българско трансмисионно масло. Взех, че купих една опаковка масло ATF нещо си от OMV, пише, че маслото е за автоматични скоростни кутии. Течовете спряха - зиме, лете добре работи скоростната кутия.

Това масло не е за ръчни ск. кутии [-X , не напразно се казва хидравлично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не веднъж съм писал , че при смяна на семеринга трябва да се обират мустаците , който остават след избиването на щифта , ама никой не го прави и за това новите семеринги текат smile049

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Не веднъж съм писал , че при смяна на семеринга трябва да се обират мустаците , който остават след избиването на щифта , ама никой не го прави и за това новите семеринги текат smile049

Може ли да поясниш кои мустаци, че не мога да се ориентирам от тук http://skoda-felicia.5go.ru/html/9_4.htm а ми се налага да го сменя тоя семеринг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като избиеш щифта и свалиш втулката или привода (зависи с кой модел скоростен лост си) и пипнеш отвора на шийката , където се набива щифта и ще ги усетиш и за целта кръгла пиличка , с която обираш острите ръбове и водна шкурка , с която чистиш шийката , където е ръждиво и набиваш новия семеринг. Ако си с модификация без прашник може да си вземеш семеринг и прашник от Фаворит , ама за таз модификация може да се изкажат хората дет продават части да кажат дали става smile049

 

П.П. Забравих тез хигиенни манипулации с шкурката и с пилата ги прави преди да махнеш стария семеринг , щот инак ще се омажеш до ушите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито ръжда имаше, нито напипах някакви ръбчета ръбчета. Новия семеринг си го поръчах с прашник и заспа. Дано да нямам проблеми smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак протече шибания семеринг... Какво да правя? Висях му на майстора на главата, вече не знам къде да ида. Семеринга го поръчах от Булдим. Възможно ли е да е объркан размера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По твоя проблем - не мисля , че са различни размерите , защото съм слагал фаворитов семеринг (висок) с прашник на Фелиция и не тече , а и съм сменял целия преден капак на скоростите от Фаворит на Фелиция заедно с избирача и нямаше грижи с луфтове в привода , така че май нещо не сте догодили smile049

 

П.П. И аз си пазарувам от Булдим , ама от магазина в София .

Ако тече покрай семеринга - не сте го набили добре , ако тече от отвора на прашника сте го порязали .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако тече от отвора на прашника сте го порязали .

май да - ей тва е, един майстор читав, като наеме две Онуфрита гладни, едното циганче, дето им казваш кво да направят, щото ти ги храниш, а те се правят на хитри, и му отива името на кино! Добре, че поръчах 2 семеринга за всеки случай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

супер информация момчета,благодаря ви ! Днес карам колата на канал да видя къде скърца и като видях скоростната кутия как е омаслена отдоло...лошо ми стана :? а този маншон там трябва ли да е пълен със грес или подобно защото е останала 1/5 от него и неможах да преценя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

извинете ме,че ползвам темата.Но долях около 0.5л масло за скорости в двигателя :oops: Беше в шише за двигателно и ми се се видя,че беше рядко smile012 Фаворит 1.3 бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете ме,че ползвам темата.Но долях около 0.5л масло за скорости в двигателя :oops: Беше в шише за двигателно и ми се се видя,че беше рядко smile012 Фаворит 1.3 бензин

 

Евала. Сменяй маслото, за да не смянаш двигателя. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
извинете ме,че ползвам темата.Но долях около 0.5л масло за скорости в двигателя :oops: Беше в шише за двигателно и ми се се видя,че беше рядко smile012 Фаворит 1.3 бензин

Откъде се налива това масло че гледам умно кутията :D и нищо не вдявам :oops: казаха ми че се отвивало някво жило и под някаква капачка било, но това е за Фелиция 1,9 дизел а моя таралясник е Форман 1,3 бензин :D и има ли някаква мярка докъде трябва да е маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.