Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Адвокат по застрахователно право?


worldman

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

Попринцип пускам темата с въпрос някой да ми препоръча адвокат по застрахователно право...?

И все пак ще се опитам на две на три да ви обясня ситуацията и може би някой от вас да е компетентен и да даде съвет.

Та...имам каско към Алианц и преди 4-5 дена самокатострофирах в Германия поради определени обстоятелства. Звъннах на Алианц-асистънт и всичко по реда си действах с документите, както е по договор и по инстукциите, които даваха по телефона. След хиляди телефони по приятели и в последствие една камара пари успях да намеря човек, който да дойде да ме прибере с платформа. Днес(21.02.2012г.) ми се обадиха от Алианц, че са огледали колата техните хора и че нещата отиват към ТОТАЛ щета. И от там се появиха и подводните камъни заради които ви пиша и за които имам нужда от съвет. Колата е OCTAVIA 2008г. оценена при последното подновяване на каското на стойност 19,400лв. При ТОТАЛ щета се оказа, че ми изплащат между 70-80%(НЕ повече) от застрахователната стойност(19,400лв.) по думите на учтивия господин от Алианц. Та питането ми е:

 

1. На какво основание решават, че НЯМА да ми изплатят цялата сума а само 70-80% при условие, че в полицата НЕ ГО ПИШЕ изобщо като вариант.

 

2. Има точка от полицата, в която пише, че може ЕВЕНТУАЛНО да преценят да ми изплатят цялата сума и колата да се прехвърли и да стане тяхна собственост и те да се разправят с нея. НО НЕ пише при какви условия ще стане това. Искам да разбера има ли вариант това да се случи и случвало ли се е на някой от вас или просто е ала бала тази точка от полицата.

 

ОБОБЩАВАЩ ВЪПРОС: Как е най-добре да постъпя според вас, какво да се направи, за да се стигне до вариант 2 и да си взема тези 19,400лв пък да им оставя колата да се оправят те с нея?

 

По тези въпроси ми е нужен съответно адвокат и пиша тази тема...

 

Благодаря Ви предварително за оказаното внимание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Защото има запазени части или можеш да я продадеш като катастрофирала - помисли си за този вариант. :idea: Тотал като застрахователно понятие означава, че ремонта ще излезе по-скъпо от обезщетението, а не се покрива от житейското понятие за тотал.

2. Изкупуването е тяхно право, а не задължение - не можеш да ги принудиш. На мой приятел му отказаха и я продаде като катастрофирала. Има хора, които ги купуват като катастрофирали и контакта стана в сервиза, където правиха огледа на колата. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моите общи условия си го пише- при тотал щета се плащат ДО 80% и остатъците от колата остава за теб и само ПРИ ТЯХНА преценка могат да ти изкупят частите и да ти платят 100%.

С по- предната ми кола така се случи- платиха ми 80% и ми оставиха колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мерси за включването!

 

Така, както ги виждам нещата и при мен ще отиде на 70-80%. Знаете ли някоя морга или частно лице, които да са заинтересувани и да изкупуват такива коли на добра цена на цяло а не на части тъй като моя проблем е че не съм от София съответно нямам къде да държа колата, може би ще трябва да я придвижвам до Казанлък(4-500лв.). Общо взето как ще ме посъветвате да процедирам при тази ситуация? Мислех нещо от рода да тръгна с лаптопа и подробни снимки по моргите и да проверя какво дават...

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

качи някоя друга снимка и тук , може да има ентусиасист който да има желание да си я направи , ако примерно и търсиш оставаите проценти от цената

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте, трябва ми добър адвокат по застрахователно право, става въпрос за отказ за плащане на обезщетение по Каско. Някой, ако има опит с такъв, да пише. 

 

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, трябва ми добър адвокат по застрахователно право, става въпрос за отказ за плащане на обезщетение по Каско. Някой, ако има опит с такъв, да пише. 

 

Благодаря Ви!

 

Имаш л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.