Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Увисване на задница - O2 Combi


chadomoto

Recommended Posts

Здравейте фенове,

Искам да споделя с вас едно свое наблюдение и да получа съвет или обяснение, ако имам късмет.

 

Та историята започва с купуване на нова Octavia 2 Combi 1.6 бензин към края на 2009-та. Като цяло съм доволен от машината, обемите, които побира и начина, по който стои на пътя. Няма да споменавам тоталното си разочарование от сервиза на ЕТ, защото фокусът в момента е друг.

 

Вече към 3 години колата ни вози безотказно на всякакви отдалечени места, доволно натъпкана с хора и багаж. Тази година обаче при поредното ходене в големия сняг до Безбог (Добринище) с 4 човека и много багаж, както обикновено, забелязах, че задницата е увиснала повече от всякога. Този проблем се повтори и при всяко следващо пътуване. Увисна до такава степен, че закача разни дребни буци лед по пътя.

 

Та въпросът ми е - на какво според вас се дължи това увисване и нормално ли е въобще за 3 годишен автомобил на 48 000 км?

 

 

Поздрави,

Димитър Петров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да я претоварвате просто... "4 човека и много багаж" ми се струва добра причина да клекне отзад? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега

провери си ударните тампони на амортисьора на задния мост при мен се бяха разбили след смяна

колата се повдигна малко но достатъчно. Не се притеснявай нормално е когато е караш натоварена

за цена на тампоните мисля че са не повече от 20лв. бройката, а смяната си я направих сам

пред блока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, как ще увисне заради ударните тампони, те не са ли само ограничителни?

 

Абе в най-лошия случай сменяш две пружини. Не си първия който изревава, явно са ти сложили от по мекичките. Не е болка за умиране. И питай новите да са от по ячките, че явно колата се експлоатира както си трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, как ще увисне заради ударните тампони, те не са ли само ограничителни?

 

Абе в най-лошия случай сменяш две пружини. Не си първия който изревава, явно са ти сложили от по мекичките. Не е болка за умиране. И питай новите да са от по ячките, че явно колата се експлоатира както си трябва.

Да така е но като е натовариш колата къде опира?

А като почнеш да караш къде се блъска задния мост?

Аз си казах моето мнение, при мен беше легнала отзад като разглобих задните амортисьори

тампоните бяха разбити смених ги и колата се повдигна малко. В покъсен етап смених и пружините с

други по твърди понеже е карам основно натоварена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви @gogata @karim @Цецо75

Дадохте ми достатъчно теми за размисъл. Ще проверя всичките варианти.

 

А за претоварването - дори повече съм я товарил преди време, но не увисваше толкова.

 

Сега си признавам, че имам още един пропуск - в таблицата на капака за резервоара пише, че като е натоварена, добре би било гумите да са напомпани с поне 3.0 BAR-a, а аз невежо ги държа около 2.3, това си мисля, че също оказва влияние.

 

 

 

Поздрави,

Димитър Петров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не се притеснявай,не е фатално.Просто са ти омекнали пружините,а е възможно и тампоните да са се разбили.Макар че би трябвало да разбереш по клопането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.