Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на ангренаж и масла и филтри на Шкода Фабия 1


Hristo55

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

миналата седмица си купих Шкода Фабия 1.4 elegance - бензин. Извинявам се че пиша на латиница, но това е положението. И така - искам да попитам, колата е на 100.000км. Аз съм 2-ри собственик. Трябва ли да се започне със смяна на ангренажа, ролки, филтри, масла и всичко друго или ако трябва да се провери всичко това от механик? Кои са критерийте за смяна, специално на ангренажния ремък ?

 

Трябва ли на тези километри да се сменя и филтъра за климатика? За маслото и останалите филтри знам, че трябва да се сменят.

На колко хиляди км се сменя и антифриза?

Какво масло да избера? С какво число?

 

Много са въпросите, но вярвам, че някой, който е по на ти с техниката може да ми даде правилен отговор.

 

Благодаря предварително.

 

Hristo 55

 

PRR: Христо, или намери начин да си оправиш кирилицата, или си намери друг форум. "Това е положението" smile049 Направих си труда да ти преведа поста само защото ти е първи! Следващ няма да има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега и добре дошъл. АКо колата е на реални километри и преди това не е сменян ангренажния комплект - трябва да се смени. Относно филтърът на климатика - аз го сменям на всяка смяна на масло, защото иначе стъклата се потят по-бързо и започва да мирише неприятно.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения сменяй ангренаж, ролки, масла, филтри - първо защото не се знае реално на колко километра е, и също не се знае и кога е била предната смяна ако е имало въобще.

Единствено ако я взимаш от рода, някой приятел, който му имаш доверие и ти упомене кога е била смяната им можеш да изчакаш с трампата.

Винаги когато съм купувал кола на старо първото нещо което съм правил след регистрацията е било в сервиз за смяна на консумативите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодариа на колегите са саветите. Не расбраж каво масло да и слога5Ш40 или ниакое друго Да смениам ли и антифриса .... И друг вапрос като се смениа ангренага да се смени ли и водната помпа ...

Благодариа предварително

 

 

Срамота,колега! Срамота.

Odin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодариа на колегите са саветите. Не расбраж каво масло да и слога5Ш40 или ниакое друго Да смениам ли и антифриса .... И друг вапрос като се смениа ангренага да се смени ли и водната помпа ...

Благодариа предварително

 

Колега, не ти ли е неудобно да пишеш по този начин??? То бива, бива - но твойто на нищо не прилича. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега,ти не си посочил какъв е мотора,а питаш какво се сменя smile091

Я най добре отиди в 1 сервиз и там ще ти кажат всичко

предполагам,щом говориш за ангр.ремък е 1.4 16В-тогава се сменя в.п.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега,ти не си посочил какъв е мотора,а питаш какво се сменя smile091

Я най добре отиди в 1 сервиз и там ще ти кажат всичко

предполагам,щом говориш за ангр.ремък е 1.4 16В-тогава се сменя в.п.

 

Това поне е посочил - "Шкода Фабия 1.4 elegance - бензин"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега,ти не си посочил какъв е мотора,а питаш какво се сменя smile091

Я най добре отиди в 1 сервиз и там ще ти кажат всичко

предполагам,щом говориш за ангр.ремък е 1.4 16В-тогава се сменя в.п.

А , може и да е 1,4-8V и да няма ангр. ремък . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.