Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен шум двигател 1.8 TSI


lazar_dobrev_law

Recommended Posts

Колеги да споделя: случайно докато наливах течност за стъклопочистващата система при работещ двигател на празен ход чух странен (за мен) шум подобен на тракане от областта на двигателя. При затворен капак от купето не се чува. Отидох веднага в шкода, но от там ми обясниха, че е нормално защото TSI двигателите работели под голямо налягане на впръскване на горивото и това бил нормален шум, просто не го били обезшумили достатъчно.... да си карам нямало никакъв проблем. Дори ми запалиха една октавия да чуя същия шум. Все пак, моля споделете има ли и пра Вас подобен шум при работа на празен ход - нещо като тракане (малко напомня дизелче).......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също останах изненадан от това "потракване". Все пак е бензинов двигател и очаквах само тихо да мърка. И също като тебе отидох в Шкода-София. Казаха, че е нормално и било от веригата. Ама аз се заинатих. Накрая ми запалиха една от новите коли ... същото звучене на двигателя. Казах довиждане и към дома .... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе , такива са новите бензинови двигатели с директно впръскване ! Важното е да няма шум в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за мненията. Не, че не вярвам на експертите от Еуратек, но все пак исках да попитам, защото при другата ми колица (дето я карам сямо лете по разбираеми причини за един кабриолет), която е с атмосферен двулитров бензинов двигател на 150 000 км. подобно тракане няма и останах изненадан. В купето на шкодалака няма никакъв шум и явно наистина е от системата на директно впръскване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно имаш предвид "цъкането" на дюзите. Когато е по-топло се чуват повече. И при мен е така, споко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С газов инжекцион се чува също такъв цъкащ наподовяващ на малко дизелово двигателче скрито под бензиновия. А когао някои инжектор се прецака си става TDI направо. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе , такива са новите бензинови двигатели с директно впръскване ! Важното е да няма шум в купето.

сигурен съм,че ще го чуеш този шум в купето......и направо незнам каква кола ще си купуваш като следваща.Моли се да измислят някоя супер безжумна технология...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=Y_MfgVnZLEk

 

за този шум ли става въпрос? и при мен го има при отворен капак и аз отначало се притесних...но се оказва характерен за ТСИ двигателите (поне за 1.2 и 1.4)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A да знете как цъка при 7 000 оботота, направо нямам думи. На празен ход при отворен двигател един приятел вика - хубаво мърка дизелчето smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен шума е доста по-слаб (тих), но принципно точно за това говоря, както в клипчето на колегата mitko66. Явно при 1.8 просто е по-тих този шум. В крайна сметка, колата е гаранционна още две години, а като й изтече гаранцията, да сме живи и здрави, връщаме я на Еуратек и влизаме в нов лизинг с нова колица.......пък дано до тогава пуснат wolfstera.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.