Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Възможно ли е скоростна кутия от дизел на бензин


skodera

Recommended Posts

Искам да попитам хора които са компетентни по този въпрос дали е възможно скорости от 1.9TDI 90к да се сложи на 1.6 101к.Дали механично ще пасне към двигателя и какво влияние ще окажат различните предавателни числа.Питам защото моята се счупи както всички знаят за DUU кутиите а мога да намеря само за дизел на сносна цена.Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане. Предавателните числа на различните кутии, а също така и разликите във вида на горивото, няма как да станат. Захващането може да е едно и също, но не може да станат. Най-добре виж на твоята скоростна кутия какъв тип е, какви са предавателните числа и си търси някоя подобна.

 

това е линк в форума на фолксваген

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=180178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще използвам тази тема да попитам чисто теоритично . Възможно ли е да се сложи 6 степенна скоростна кутия на шкода октавия тур ( 1 ) 1.9 тди, 74 KW , 2008г , 101 коня

( чипосана вече е към 130 ) направо си плаче за 6 скорст . Дали може да се сложи примерно от пасат 5 или от друга октавия ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според моето наблюдение от карането на 6 степенна ръчна кутия на Шкода и VW, 6 степенната е с по-къси скорости и ефекта от нея е относителен, докато натиснеш педала и трябва да сменяш скорости и да ги изреждаш като луд. 5 степенната по-ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според моето наблюдение от карането на 6 степенна ръчна кутия на Шкода и VW, 6 степенната е с по-къси скорости и ефекта от нея е относителен, докато натиснеш педала и трябва да сменяш скорости и да ги изреждаш като луд. 5 степенната по-ми допада.

По принцип си прав колега но при каране на 6 според мен двигателя ще е по тиха при скорст над 100 - 120 съответно ще е по комфортно в купето. Поне така си мисля понеже на брат ми колата е пасат 5.5 е с 6 скоростна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на брат ти е с 6 скорости, сравни оборотите на двигателя примерно при 140км/ч на 6-та с тези на твоята на 5-та и ще прецениш има ли смисъл. Колегите ще ти кажат дали е възможно да се сложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на брат ти е с 6 скорости, сравни оборотите на двигателя примерно при 140км/ч на 6-та с тези на твоята на 5-та и ще прецениш има ли смисъл. Колегите ще ти кажат дали е възможно да се сложи.

Именно за това питам дали е възможно защото ми хареса как е негожата кола с 6 степенна кутия за това се интересувам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате кутията или Ви излезе малко пари, може да се сложи. Заедно с 6 степенната скоростна кутия трябват и полуоските, шенкелите и сигурно още някои други работи. Разликата в оборотите е около 400 например 1,9 тди с 140 км/ч оборотомера му е на около 3000, а при 6 степенната ск кутия около 2600. Така че ако тепърва трябва да купувате, не си заслужава /или да минавате по много км за да може да си избие парите/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.