Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моторче за празен ход


markone

Recommended Posts

Някой знае ли къде се намира това моторче?

Казаха ми че се почиствало и тресенето на мотора намалявало.

Става въпрос за фабиа 1 1.2 12в.Ако някой знае нещо нека сподели.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не мога да намеря снимка на такъв мотор да ти го очертая та да ме разбереш... И наистина (без да се убиждаш) виждам че не разбираш от коли по добре прежали 10-15лв. и отиди на майстор ! :? :? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 5 минути работа 30 лева е сладко нали?Знам 4е си пазиш хляба, ма някои нямат и пари за хляб.
[И наистина (без да се убиждаш) виждам че не разбираш от коли по добре ...../quote]
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистенето на дросела не е толкова елементарно- трябва си подходящ почистващ препарат/спрей, знание какво правиш, инстументи, и ако не греша- адаптация след почистването и монтажа.

При всяко домашно почистване, освен ако не ползваме 'жокер от приятел', или правим компромис с някое от нещата, или като себестойност ни излиза същото, или крайния резултат не е задоволителен и дълготраен.

Колегата може да сподели, поне така подозирам, че няма по- неприятно от това, да ремонтираш кола, която вече е 'ремонтирана' от собственика, без да знае какво прави ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.4 74 kW е достатъчно да се свали кората на двигателя, в нея е въздушния филтър и се открива дроселовата клапа. Чистил съм я два пъти досега, само с парцалче напоено с бензин, без да я разкачам, съответно без обучение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 5 минути работа 30 лева е сладко нали?Знам 4е си пазиш хляба, ма някои нямат и пари за хляб.

 

Искрено се надаявам да си решиш проблема, но ако "Бегачката" беше от този тип хора, нямаше да е помогнал на толкова колеги от форума.Ако искаш / можеш / да се справиш сам -действай и после сподели, за да помогнеш и на други като теб.

Успех! s_flag s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение ,че колегата неможе да загрее,за коя клапа става въпрос.....предположих ,че няма да може да се справи дори и с тази елементарна за някои процедура.Не съм се заяждал или пък да си пазя хляба smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистенето на дросела не е толкова елементарно- трябва си подходящ почистващ препарат/спрей, знание какво правиш, инстументи, и ако не греша- адаптация след почистването и монтажа.

При всяко домашно почистване, освен ако не ползваме 'жокер от приятел', или правим компромис с някое от нещата, или като себестойност ни излиза същото, или крайния резултат не е задоволителен и дълготраен.

Колегата може да сподели, поне така подозирам, че няма по- неприятно от това, да ремонтираш кола, която вече е 'ремонтирана' от собственика, без да знае какво прави ](*,)

От скромният ми опит с бензинов двигател-VW APQ (ако не се лъжа) 1.4 60 к.с. моноинжекция, почистването се състоеше в следните действия:маха се капака на двигателя (ако има), въздушния филтър и се открива дроселовата клапа. Чистиш я или с бензин или с разни препарати за почистване докато нагара изчезне. После по обратния ред сглобяваш, палиш оставаш да поработи на празен ход без да подаваш газ. Така се адаптира дроселовата клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и APQ мотор на едната ни Кордоба - там е друга бира и няма нужда от обучение smile027

П.С. брат ми го кара с газов инжекцион и колкото и да съм върл противник на газта, и то на мотор с пластмасови колектори, просто се държи перфектно =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.