Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с двигател на шкода фабия 1.2 htp 40kw помощ


vasiljudo

Recommended Posts

колеги търся помощ, нов съм във форума преди 15 дена направих един бартер и взех тази шкода 2004г,небеше палена 4 месеца запали веднага но имаше пукане при подаване на газ и прекъсваше и двигателя тресеше............казаха ми че са сменени свещите не са я карали и незнаят какво е .............както и да е бартера го правих с приятел на моя приятел.....................вчера я карах на компютърен тест оказа се че не работи трети цилиндър .............пуши значи има масло в цилиндрите ...............показа много обогатена смес в двигателя......... в колата са ми данните от теста ако искате после ще ги побликувам...................маистора ме посъветва да я изкарам малко на дълго да видим да ли ще изчисти....... при 80до 100км се усеща как прекъсва като подавам газ. моля за съвети .....читав маистор и какво да правя ремонт на двигателя ли ...................благодаря предварител но

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишните собственици,много добре знаят какво е!Няма смисъл да "издухваш маслото".При този майстор не ходи повече!То това да не е тенджера да се измие :idea: Мисля,че трябва да отвориш мотора,но консултирай се с добър сервиз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да видиш дава ли искра на 3-ти цилиндър- с извадена свещ ? Ако липсва - тръгваш от свещ, кабел и т.н. Ако е налична мерите компресия и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги благодаря за отзивчивоста ......от софия съм..........днес ходих на др маистор свеща работи на третия цилиндър и самия цилиндър оъ време на време работи компресията на 1и2 е 12 а на 3 е 10...............прати ме да изчистя дюзата на трети но днес не работиха утре и ли в понеделник ще изчистя дюзите и ще пиша какво става дано да е от дюзите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има много такива теми...проблема на този двигател е разглеждан - компресията (10 е много малко , минимум 11, като нова е 15), аз имах такъв двигател и проблем с компресията . Резултата е описан в темата - viewtopic.php?f=8&t=13602&start=45&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F. Пусни търсачката на форума с дума компресия и има много да четеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги не и от дюзите незнам вече къде да ходя явно трябва да търся маистор да се отваря мотора ако знаете добър маистор в софия пишете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени бубината

И аз предлагам да смениш бубината , при мен преди смяна също симптомите са такива прекъсване , тресене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуши значи има масло в цилиндрите за съвети

Тази пушилка,сигурен ли си дали е от масло или от не изгоряло гориво?Ако е второто наистина пробвай с бобина,ако е масло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да харчи масло колата дълго време не е карана един майстор предполага че е запекъл сегмента на 3 цилиндър каза ми да взема газ за горене вечерта махам свеща слагам със спринцовка газ,на сутринта махам свещта,завъртам стартера да изчисти газта....слагам свещта и карам да загрее добре двигателя така да направя няколко пъти ама не знам страхме е да не стане по лошо,какво мислите вие .Намерих в нета и една добавка тубичка на ХАДО АНТИКОКС пак така се изсипва в цилиндъра завиваш свещта чакаш 20 мин. отвиваш завърташ стартера няколко пъти да изчисти и слагаш отново свещта палиш и караш,ама не знам,някои знаели нещо за този антикокс руско е.................

 

EDIT: Blackpearl: Колега, пиши грамотно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.