Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Apple... II


maxrpm

Recommended Posts

Имам въпроси относно софт- а.

 

Може ли 5,25 IBM форматирана дискета да се форматира за Apple, на нея да се запише софтуер и това да стане на PC?

 

Ако се сдобия с ПроДос и го стартирам, мога ли през него да форматирам IBM форматираната дискета и да прекопирам доса на нея през 2 рото флопи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1-то имам спомен, че отчасти ставаше. Демек можеш да копираш дискети със софтуер за 8 битов компютър чрез 16-ката. Май имаше някаква особенност, не ставаше на всички IBM-ски флопита и трябваше някакъв особен софтуер, защото плътността на записа е друга. Трябваше флопи, което може да управлява свободно главите, а май те бяха екзотика някаква...

 

За 2-то не виждам проблем. Зареждас си ПроДос-а, префорамтираш си дискетата на Епъла си копираш отгоре и, каквото си искаш, включително сиситемните файлове.

 

Тук обаче следва да имаш предвид, че в днешно време да намериш читави дискети и читаво работещи флопита е много трудна кауза.

 

http://retro.icequake.net/apple2pc.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прегледах набързо линка, довечера по - обстойно ще го разгледам. Но ми направи впечатление че и в него се говори за Аpple ска COM карта, която нямам. Дискети намерих в ebay brand nrw in box, само, че Prodos - a му искат 38лв което няма да стане ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има хора дето пазят 8ци в работещо състояние. Ако искаш ще се огледам да те свържа с някой. Аз лично до преди няколко години пазех един тайвански клонинг на Епъл 2, ама го подарих. Вече не помня много от нещата, минаха много години...

 

Едит:

Сега цъкнах в Гугъла и ми излезна това:

 

http://www.pravetz8.com/

 

Тоя пич би трябвало поне да пази знанията в главата си. Че на мен вече са ми изветрели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, че ме насочи. Тотално бях забравил, че Правец 8 е краден от ябълката. Имах осмица преди да стана 1ви клас, и може и да се оправя, сега вече като ми е ясно, че търся софт за 8 мица. Спомням си и, че дискетите ми от 8 мицата, после не ставаха на 16 ката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.