Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно обявите "продава" !


димон

Recommended Posts

Напоследък съм доста издразнен от някви-никви кокошкарски обяви. Кой квото има за хвърляне гледа да продава за 10-15 лв , понеже го мързи да иде до кофата за смет или пък смята , че другите балъци им трябват такива боклуци.

Естествено когато ми изчука аванса пиша по някоя реплика , МОДЕРАТОРА пък я трие навярно щото човека има право да си продава боклука smile091 .

Емииии, щом той може да продава , защо аз да не мога да репликирам - нали е свобода на словото ?! smile045

И без това основните обяви в сайта са БИТАК, КУПУВА и ПРОДАВА . Само се пълни пространството със СПАМ . И кво - полза никаква ! Може и някой да си е купил някой телефон или лаптоп - дано да е останал щастлив , но според мен това е пълна загуба на пространство ...

Ице...? smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо,

виждал ли си във VW-форума какво става. толкова много спам-обяви, направо полудяваш smile012

Затова там са ограничили пускането на обявите до макс. 3 от един потребител smile012

 

Все пак всеки има право да предлага. Аз такива обяви не ги отварям даже :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тази тема си е чиста проба спамерска история, която ще стане 40 страници минимум. Точно поради тази свобода на словото, за която говориш може да има подобни обяви(безсмислени за теб). Ако се продаваха само някакви смислени за теб неща (каквито и да са те) Нямаше да има тема наречена "Битак"

 

И не смятам, че който и да е модератор е длъжен да дава каквото и да е обяснение, защо е оставил някоя коректно пусната тема, макар и в нея да става дума за продажба на щипки за простор и т.н.

 

Надявам се да не съм те засегнал!

 

Поздрави. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз имам 2 такива теми в Продава за кокошкарски глупости и си ги дигам на 1-2 седмици,че и месец като видях че няма интерес.Имам в битак 1 за едно телефонче където свалих цената един път и благодаря на модератора за перфектното поправяне на темата ми,и старите ми зимни гуми си седат в една тема,но ако някой мисли,че пречат да ги маха в крайна сметка.Форума не е място което мислим за пазар,просто си пускаме нещата които не ни трябват а могат да потрябват на някой и в любимият форум,не само по специализираните сайтове за боклуци!

 

Който му пречи да трие няма да обеднеем.В тоя форум друго ни обединява битака.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо, в търговската секция на форума всеки регистриран потребител може да продава каквото си иска. Един от най-толерантните форуми сме, ограниченията са ни само в основни линии по отношение на развиваната от колегите търговия. Ако обявата е в правилния раздел, със снимки на продаваната стока, с цена, с описание на стоката и с координати на продавача - няма ограничения, освен ако не са нарушени правилата на форума. Но ще се изненадаш колко хора и тия три неща не искат да пишат/сложат в темите си - цена, снимка, координати за контакт, или да спазват правилото за периода за ъпване на темите. И като предприема действия или им пусна лично с молба да допълнят обявите си - ще паднеш, ако видиш отговорите, които получавам - направо ми се ще да възродя темата за "Бисерите". За обидите и изцепките няма да споменавам, не ми се ще да се сещам за тях.

 

По отношение на спама в търговските раздели. Спама там е нежелателен. Проявявал съм търпение многократно. Продължавам да проявявам, не всичко отива в кофата. За вчерашния случай - колега заключи темата, в която и аз активно участвах със спама - еми сега, пусналия обявата какво е виновен, че ние се бяхме раздивяли. Почистих, отключих и така. Дали има интерес към това, което се продава или не - това си е проблем на продавача. Доста теми на по години продължават да бъдат ъпвани и това е - явно няма търсене за предлаганото. Има достатъчно място във форума, където може да се пусне майтап, нека да не е точно в търговските раздели. Те са за продажба, да не ги товарим с допълнителни приказки.

 

И друго - разумни хора сме - нека като ни избие чивията, изчука аванса или изпушим от щуротии, които сме прочели тук или сме напрегнати от ежедневието, да не постъпваме така, че да създаваме ядове на някого тук или допълнителна работа на колегите модератори. Майтапа в добрата му форма е нещо, което бих толерирал винаги, в разумни граници, говоря специално за търговските раздели. За майтапи в общия раздел не коментирам въобще - там е говорилнята, там те са повече от добре дошли. Но хайде да не си освобождаваме напрежението по негативен начин във форума - не е коректно, пък и не ни подхожда. Аз, като почна да пуша, имам универсален лек - слушалките, волумето на мах и така едно 30 мин. - хем се успокоявам, хем на друг не преча, а и не върша нещо под въздействието на нерви, че после не е приятен резултатът за никой. Това е.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има правила за това как да изглежда една обява. Ако са спазени - защо да не я има?

Това, че има всякакви неща за продажба...какво толкова лошо видя? Аз вчера за едни смотани теристори дадох по 16 кинта на парче, а в някоя обява може да ги има по 5 левчета. За някой може да не е от значение, но на мен би ми била добре дошла такава обява. Разни хора, разни интереси. Разбира се, че се появяват по някоя и друга кокошкарска реклама, но без тях не може - това предполагам е ясно на всички. Сега, ако употребени капути почнат да се продават - вече е друга тема :)

Друг е въпроса, ако просто искаш да си пишеш с Ицето и да си коментирате защо ти е изтрил някоя реплика и от това ти си се почувствал засегнат/издразнен. Поне на мен така ми изглежда идеята на тази тема, гледайки с какъв въпрос завършва...

Между другото - благодарение на Ицо, тези раздели според мен са перфектно изглеждащи! Той си е малко перфекционист и прави всичко по правилата. И е нормално да очаква в отговор от останалите, които пишат по темата същото точно отношение. Та, ако е решил да те трие /или някой друг/ - явно е имало за какво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това "тЕристори" и ако си имал предвид тИристори, що не ме пита преди да купуваш?

 

Относно темата - раздела с обяви е рядко подреден и прегледен. И това се длължи основно на модератора му, шапка му свалям за търпението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Ицо си върши чудесно работата. При положение, че няма ограничение за типа на обявите не виждам проблем. Т.нар. "кокошкарски" просто ги прескачам и така.

 

А това, че вчера си простяхме на воля на тема гъзарски ланци е друга бира. smile027 :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък съм доста издразнен от някви-никви кокошкарски обяви.

Ами не чети раздела. Някъде да пише, че е задължителен !??!

 

Естествено когато ми изчука аванса пиша по някоя реплика , МОДЕРАТОРА пък я трие навярно щото човека има право да си продава боклука smile091 .

А ти мислиш ли си, че модератора си няма друга работа?!?! ТИ проявяваш ли уважение към модератора, като му цениш времето?

 

Емииии, щом той може да продава , защо аз да не мога да репликирам - нали е свобода на словото ?!

Какво да репликираш? Теб с какво те засяга кой и какво продава? На теб приятно ли ще ти е ако тръгнеш да продаваш нещо в темата ти да се "изтропат" 20 специалиста, които обясняват какъв боклук продаваш? Или просто да си поспамят защото има "свобода на словото"?

 

Може и някой да си е купил някой телефон или лаптоп - дано да е останал щастлив , но според мен това е пълна загуба на пространство ...

Това, че ТЕБ не те интересуват обявите не означава, че във форума не влизат хора само заради ТЕЗИ раздели. И те имат точно толкова права в този форум, колкото ти и аз!

 

Ице...? smile027

Аз бях този който заключи темата и който я почисти ВТОРИ път след като вие с такъв кеф се изгаврихте в нея.

 

В заключение - не смятам нито повече да се обяснявам, нито да си губя времето. Умишления спам ще се третира като умишлено неуважение към модераторите на форума и ще се "награждава" с отпуски.

 

Според мен тази тема си е чиста проба спамерска история, която ще стане 40 страници минимум. ...

Няма smile049 Слагам smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.