Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтиране на чистачка на задната врата при О2.


shaft

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време се чудя, дали е възможно на Октавиа 2 да се монтира чистачка на задната врата, когато няма фабрично такава. Гледах кората на вратата - издута е, като за мотор място има, явно... Единственият проблем при монтирането, който успявам да видя е, че няма дупка на задното стъкло...

 

Лесно ли се пробива стъклото или е проблем? Дори, да няма водна струя (т.е. пръскалка да се прокарва) - пак чистачката би била отполза - да махне снега от стъклото например - при дъжд също. Не знам за Вас, но аз се чувствам като в кашон, когато нямам видимост през задното стъкло в колата (страничните огледала стигат, но се чувствам по-добре, когато имам и панорама назад).

 

Също така, ако може някой със задна чистачка да ми каже как се активира при него - т.е. напред ли се натиска лостчето, за да тръгне задната чистачка или има специално/а палче/бутонче/позиция?

 

Благодаря!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една позиция напред- пускаш задната чистачка, още малко натискаш и задържаш- пръскалка.

При пуснати чистачки отпред и включена задна скорост, се пуска и задната чистачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под кората си има място за закрепването на моторчето. Проблема е само в дупката . За всеки добър стъклар обаче би било кеф да ти направи дупка на задното стъкло. Ако се счупи случайно- бой с чука и минаваш по "гаранция" . :D За копче и кабели лесно ще се намери място, обаче колата ти ще заприлича на НЕДОХЕТЧБЕГ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите не са никак малко и ако ги няма изведени, си трябва донор, от който да се свалят до лоста- поне схемата на Фабията ми се струва сложничка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pepi -- и на мен такова нещо са ми казвали...

 

Аз още веднага като я вземах питах в ЕТ за чистачката - разбира се, отговора беше "Абсурд... няма заготовка...". Цената по онова време й беше нещо от сорта на 184лв, което ме нави веднага, но нямало начин да се монтира... И от тогава не бях се интересувал повече.

 

@димон -- На мен много си ми харесва как стои задната чистачка, дори ми се струва стилно и ме радва.

 

Кабеляците ще се намерят някак. Няма да слагам пръскалка, че ми се вижда сложнотия много - не че другото не е... Лостчето (като гледам ще трябва да се смени моето) - ако от там ще се пуска, разбира се, че ще търся някой, който най-малкото е виждал как става връзването, да помага.

 

Друг проблем е, че май огромно количество нерви ще коства начинанието...

 

Поздрави

 

ПП: Ivo_Dinkov, може ли да пуснеш схемата за фабия, да й хвърля едно око? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тръгнал си по мойта пътека, само дето аз съм с ОК 1. За заводски вид забрави.... Много време търсих, питах и смятах... много е скъпо.... Аз реших проблема така: Първо помислих и реших че по-безопасния вариянт е не да дупча стъклото ами ламарината, после разгледах коя кола най-много ми прилича на моята визуално в багажника (оказа се Опел Вектра като на бакшишите) намерих моторче, пробих капака, изкарах кабели и захранване на отделно бутонче и вече цяла зима се радвам на панорамна гледка... но да знаеш играчка си е...

Поздрави smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тръгнал си по мойта пътека, само дето аз съм с ОК 1. За заводски вид забрави.... Много време търсих, питах и смятах... много е скъпо.... Аз реших проблема така: Първо помислих и реших че по-безопасния вариянт е не да дупча стъклото ами ламарината, после разгледах коя кола най-много ми прилича на моята визуално в багажника (оказа се Опел Вектра като на бакшишите) намерих моторче, пробих капака, изкарах кабели и захранване на отделно бутонче и вече цяла зима се радвам на панорамна гледка... но да знаеш играчка си е...

Поздрави smile049

 

Пусни снимка, моля те! И на бутончето. Искам да видя как е станало - много ми е интересно.

Ако се навия това лято да го направя - ще го правя и няма второ мнение. Иначе, заводското - да, много скъпо и няма сметка... Освен, ако не намеря някоя смазана и да излезе малко по-добре, но... За сега само проучвам, да видя какво може да се направи.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да я снимам и ще ти пусна на чистачката, а за копчето то е временно, за в бъдеще проекта е да се изкара още един бутон до този за реотаните и резервоара, като бъде от същиш тип ( т.е. най-вероятно ще е за реотани)

Като снимам ще пусна снимките, ама нема да е днес.

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shaft-е ,

няма да се навиеш ! Когато ти доближи дупчененето ще се откажеш !!! Обзалагам се ! smile027

:D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите и на Ivo_Dinkov за схемичката!

 

Товарищ Димончук, ще се навия бре, само колата да стане още една две годинки по-стара, че сега ми е мъка, да... :D Явно не това, а другото лято ще опитам и да видим - освен, ако не се престраша по-рано... smile091

 

Поздрави

 

ПП: Сами, к'во се смееш, като дойда при тебе да пробиваме ламарината и да прокарваме жиците, ще видиш smile091 Живи и здрави! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.