Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

чистачки от фабия 2 на фабия 1?


mitko66

Recommended Posts

Някой да има на идея как мога да приспособя оригинални чистачки от фабия 2 (безшарнирни) на фабия 1, като махнах перото има някакво метално парче закрепено за рамото на чистачката, което се явява някакъв адаптор, но как може да се сложи такава джаджа на фаб 1 нямам на идея...някой да се е сблъсквал с това?

Другият вариант ми е бош аеротуин, но е по-скъп а пък съм много доволен от оригиналните фаб 2 чистачки и ако намеря начин да ги сложа на фаб 1 ще е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чувал се сменят самите рамена на чистачките. Защото захващането е по различно както сам си видял smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и по- евтини варианти.

На Аудито ползвам Аеротуин за 60 лв, на Шкодата- ОЕМ- ски нормални за 36 лв- няма ралзика в поведението им :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с нови рамена май не е вариант, в смисъл, че ще е скъпо и не си заслужава...може ли ще се ориентирам и аз към стандартните за фабия 1 "обикновенни" чистачки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко са ти скъпи Бош чистачките, при положение че в ЕТ комплекта чистачки последно беше към 60лв? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че рамото за 'безшарнирните' чистачки има по- силно притискаща пружина. Причината е, че натиска се предава в една точка спрямо перото, а не чрез две, както косвено се получава при 'нормалните'.

Иначе при малко по- висока скорост спират да чистят.

Аз правих такива доработки, за да имам удолетворяващи ме като резултат чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не мога да разбера въпроса, оригинално Фабиа 2 е с AeroTwin ? Наскоро и аз бях поставен пред същата дилема. Вариантът с безшарнирните чистачки има 2 решения (поне за мен) : официалният вносител на Бош продава AeroTwin, който е с универсално захващане за рамената на Фабиа 1, трябва да се знае само размерът на перата; другият вариант са рамена от Поло 9N ,а ако се вземе и рамото на задната чистачка за безшарнирна това вече ще е адската мания smile035 . Икономически най-изгодно си остава оригиналният компелкт от ЕураТек, за 30 кинта си имат даже спойлерчето на шоферската чистачка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за Бош Аеротуин Ретрофит.

Те са със закрепване за стандартни рамена. И все пак докато не си подсилих пружините и не си възстанових геометрията на рамената 1:1 с нови такива ( а те се измятат, колкото и да не ви се вярва), бях с много смесени чуства относно смисъла на покупката на точно тези чистачки smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не мога да разбера въпроса, оригинално Фабиа 2 е с AeroTwin ?

 

Оригинално е с безшарнирни чистачки. Дали са Бош идея си нямам. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никъде не пише бош на тях, нямам идея на кой са производство, но са супер в сравнение с подобни модели на АЦ Делко, Шампион и т.н, но начина им на захващане не пасва на фабия 1 освен със смяна на рамото, питането ми беше дали някой е пробвал с някакъв адаптор и се е получило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.