Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой летял с Turkish Airlines?


anttonev

Recommended Posts

Има ли някой летял с тях от София до Истанбул? Кажете какви са ви впечетленията, щото аз като прочетох и направооооооооооо. :( Някакви отзиви, мнения, нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След такива кампании и шумни реклами... няма как да не са добри според мен (ако летиш е техен самолет).

Ако летиш с БГ Еър ( в сътрудничество с тях-ако има въобще такова)- е...о си майката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега както ти каза Искрен много нашумяла авиокомпания напоследак.Трябва да са добри, все пак са официален превозвач на футболния клуб на Барселона.Така че сигурно са на ниво:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя роднина наскоро пътува до Китай с Турските авиолинии с прехвърляне в Истанбул.

Няма оплаквания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барса, Ман Юнайтед, бившата (от скоро) номер 1 - Каролине Возняцки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета ужасии, то не са загубени багажи масово, то не са отложени полети, грубо отношение и тн. и тн., абе все гадни работи. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нали знаеш зависи кой е срещу теб:))) Ако трябва да обслужваш VIP личности всичко ще е ок, но ако са обикновенни хора може и неуредици да има!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 пъти летях това лято с EasyJet и нямах никакви проблеми, пък съм обикновен човечец, с еФтино билетче. Даже задържаха единия полет че някакъв не можа да дофтаса навреме. Ама за турчулята знам че много грижа полагат за клиента, не са като в България, та се надявам да ми е приятен полета, даже 4-те. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета ужасии, то не са загубени багажи масово, то не са отложени полети, грубо отношение и тн. и тн., абе все гадни работи. smile048
Това са все запазени марки на AlItalia, а миналата година турските авиолинии взеха награда за авиокомпания No. 1 на Европа за 2011 година, и също така са 7мата най-добра авиокомпания в света според класация от миналата година. Пък и са член на Стар Алианс - не вярвам всичките тия отличия да не са подплатени с качествено обслужване...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм летял няколко пъти с EasyJet и съм нямал никакви проблеми:)) Само мога да ти пожелая лек, приятен и безпроблемен полет с турските авоилиний.И после пак да се похвалиш с добро обслужване:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"АвиолинИЙ" е прочут римски император, знам го.

Иначе по темата - Turkish Airlines са една от най-проспериращите компании и член на Star Alliance както каза колегата. Не би трябвало да имаш проблеми. Съвсем нормално е средностатискически на Х превозени пътници да има загубени багажи и т.н. Това го има при абсолютно всяка една компания. Просто конкуренцията си удря под кръста при всеки каф. Преди няколко години когато падна самолета за Бразилия компанията беше Air France. Стига да не е Булгаристан Ер повечето са ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако летиш с БГ Еър ( в сътрудничество с тях-ако има въобще такова)- е...о си майката!

Не си прав.

В турчина не предлагат толкова папане, колкото в българия еър :mrgreen:

Тоест предлагат, но си го плащаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летял съм с доста авиокомпании, в това число и някои с доста скъпи самолетни билети и претенции да са топ линия. Чета тук негативни коментари за българския превозвач и това е повода да се включа в дискусията. Разбирам, че манджата и багажа са важни за всички ни, но никой не отвори дума за пилотите. Мое лично мнение е, че до сега с по-добри пилоти от българските не съм летял! Не пиша само за България еър, но и за Wizz Air. Не ме интересува какво и колко ще ми сложат да ям по време на полета, интересува ме повече умението на екипажа. За елементарен пример мога да предложа, на който му се занимава и лети често, да си направи една статистика за начина на приземяване на самолета. Ако пилота е българин в голяма част от случаите може и да не разбереш, че си се приземил, а в останалите - кацането е изключително меко. Немец, австриец и т.н. - всички стоварват самолета на пистата, все едно е чувал с картофи. Последния път така го излумтяха, че след това известно време му беше трудно да хване права линия по пистата... (Луфтханза).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям. Летях с АЕРОФЛОТ до Москва-Шанхай-Москва и с БГ Еър от Москва до София.

Пилотът така го приземи, нищо не се усети. Е след това гръмко каза по уредбата: Честит рождееенн деннннн! :)

 

В интерес на истината може би е така, понеже повечето БГ самолети са по-малки от останалите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С уговорката, че се отклоняваме от темата, но за българските пилоти е абсолютно вярно!

Добри са, защото са завършили Военно-въздушното у-ще в Долна митрополия, а не някакви школи.

 

edit:

....В интерес на истината може би е така, понеже повечето БГ самолети са по-малки от останалите!

Искрене, колкото е по- голям самолета, толкова по-меко може да каца.

п.п. Не, не, не съм пилот. Гледал съм научни филмчета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летял съм с FlyBe или нещо подобно вътрешен в Англия, EasyJet, WizzAir, Bulgaria Air, MyAir. Наистина българските пилоти много добре кацат. Досега проблеми не съм имал никакви. С никоя компания. А кацането е много важно според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм летял 2-3 пъти с турските авиолинни от София до Истанбул - винаги всичко е било на ниво. Ама то докато изпиеш 1-2 бири и вече си кацнал. За мен по-депресиращо винаги е бил контингента с който се пътува. Не знам дали е традиция или аз все попадам на такива, но болшинстовото от пътниците почти през целия полет си "чукат" главите в колената и редят някакви молитви. Нищо против братята мюсюлманите разбира се.

А... и преобладават мъжките стюардеси. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Turkish Airlines е компания, която направи добра реклама последната година.

Самолетите са сравнително нови. По тази линия използват AIRBUS A320-100/200

По темата - в понеделник летях до Истамбул, с прикачване. Само добри думи, за обслужване. Единствено храната е скъперническа. Но то още като си излетял и почва снижаване, така, че по тази линия е достатъчна. Но на междуконтиненталната е недостатъчна. Сигурно директорите ползват само Turkish Airlines и не знаят как е другаде.

Като време на излитане от София (10.45ч) напълно ме устройва - нормално ставане в хотела, използване на закуската, включена в цената на стаята.

На летище София, преди качване в самолета, се предлагаха много турски вестници, но липсваше българската преса.

Не съм видял някой да се моли, както написа Camara.

По всичките им дистинации има мъже стюарди, но това вече е политика на повечето реномирани авиокомпании.

За пилотите - Аз ВЯРВАМ на българските пилоти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти през 2005 и 2006 год. съм летял София - Истанбул - Измир. До Истанбул с А319-100, а до Измир в претъпкан А320-200. Много добро обслужване. Официално обявиха, че не сервират продукти от свинско (то си го и пише навсякъде). Но кой знае какви впечатления за 50 мин. полети няма как да получиш. А иначе нямам спомен за твърдо кацане, както го имам от Wizz с унгарски екипаж. Как го излашка на летище София не е истина просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги когато летя за Манчестър ползвам тази авиокомпания.Требва да си подкрепяме спонсорите,нема как! smile049

http://www.youtube.com/watch?v=0p5FrOEaflU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес ми "гепиха" дебитната карта и сега се сещам че пише че искат картата да се представи на летището при check-in. И сега като ми издадът нова карта, тя няма да е със същия номер като тая, с която съм направил плащането и става едно мазало. На вас искаха ли ви картата, с която сте направили плащането? За e-ticket става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой ти е казал това за картата - няма такова нещо, изобщо не се притеснвай. Нужен ти е идентификационен документ - в зависимост от дестинацията лична карта или паспорт.

Ако си само с ръчен багаж си направи online check-in преднишния ден, разпечатай си бордните карти и на летището - директно към гейта.

 

До Истанбул летях преди месец - много са ми добри впечатленията от Turkish. Хранят добре, никакви закъснения или проблеми с багажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.