Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

консумация


venus_794

Recommended Posts

Привет колеги,

от 1 месец съм собственик на фабия 1,4 мпи 2000 г , с добри чувства съм към тези автомобили

крал съм и преди такава служебна ама тогава не ми пукаше колко гори, но сега като слагам от джоба ме касае.кажете вашите наблюдения относно харча на гориво за този мотор.

Благодаря предварително smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко вида 1.4 мотори, 60,75,100 коня...Общото между всичките е че не са много икономични градско 9-10 извън около 6-7 според зависи колко бързаш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, моята е 1.4 75 магарета, всеки път я засичам, колата се кара на газ, но бордовия компют

ър ми показва разхода на бензин.

Извънградско при скорост 90-100 и малко магистрала 130-140 ми е правила разход 6.2-6.3 газ.

Смесено Поморие-Бургас ми прави 7.3 - 7.5 газ, но сега като е по студено времето отива към 8 вече, което за мен напълно ме устройва при положение, че газта е 1.30-1.35 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, моята е 1.4 75 магарета, всеки път я засичам, колата се кара на газ, но бордовия компют

ър ми показва разхода на бензин.

Извънградско при скорост 90-100 и малко магистрала 130-140 ми е правила разход 6.2-6.3 газ.

Смесено Поморие-Бургас ми прави 7.3 - 7.5 газ, но сега като е по студено времето отива към 8 вече, което за мен напълно ме устройва при положение, че газта е 1.30-1.35 лв.

 

Колата е с ГИ нали? Градско в този студ как е? Че на жена ми с тоя мотор отива 14 газ :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, моята е 1.4 75 магарета, всеки път я засичам, колата се кара на газ, но бордовия компют

ър ми показва разхода на бензин.

Извънградско при скорост 90-100 и малко магистрала 130-140 ми е правила разход 6.2-6.3 газ.

Смесено Поморие-Бургас ми прави 7.3 - 7.5 газ, но сега като е по студено времето отива към 8 вече, което за мен напълно ме устройва при положение, че газта е 1.30-1.35 лв.

 

Колата е с ГИ нали? Градско в този студ как е? Че на жена ми с тоя мотор отива 14 газ :roll:

Да, колата е с ГИ. Ами добре си е колата, след 10-15 минути си е загряла напълно. Аз като запаля колата първите 2-3 минути я оставям така на място да работи и след това тръгвам, след 200-300 м и автоматично си превключва на газ. Не знам от къде си, може бе при вас са и по-големи студовете, тук при нас по-студено от -12 не е ставало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може да направиш някаква приблизителна сметка за разхода.

http://www.spritmonitor.de/en/search.html

 

Официалните стойности за разхода пък може да видиш тук:

http://catalog.auto.ru/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.