Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новобранец


vaklinator

Recommended Posts

Добре дошъл колега.

Разкажи малко повече за колата. Може да качиш и някоя снимка.

 

Поздрави и безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега.

Разкажи малко повече за колата. Може да качиш и някоя снимка.

 

Поздрави и безаварийно.

 

Благодаря! Значи 85-та годин с АГУ Ловато колата не е палена 11 години. Седяла е в гараж. 44 000 километра сив металик. Снимки когато се стопи снега, че сега не ми се чисти сняг от 1 метър пред гаража. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи интересна придобивка. Дано е запазена за тези 11 години. Да ти е честита! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си е така или пък не. Незнам дали е пребоядисвана. Нямах време да гледам такива работи. Само видях, че всичко си изглежда като ново и я платих. Така си купих и алфа ромеото преди 6 години и още си го карам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в подписа пише 120лс? лс ли е или л

Като видим снимките ше ти кажа каква е.

Добре дошъл на новия колега s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в подписа пише 120лс? лс ли е или л

 

Така пишеше на табелката под десния стоп. Аз друго не съм гледал, дори не съм влизал вътре. Просто видях, че всичко изглежда чисто ново и я купих. За съжаление все още си стои в гаража където си е седяла 11 години :( Благодаря за честитиките на всички.... щеу почерпя когато я подкарам. Засега ще си се возя с алфата. Това е което мога да ви кажа.

 

ПП Какво всъщност означава 120ЛС?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"LS" - a е по-комфортно изпълнение спрямо "L".Предните седалки имат подглавници,двигателя е 742.12Х 58 к.с. вместо 742.12 - 52к.с.Има и други разлики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението колега. Изглежда съм спасил добра кола от НАДИН

ПП Натам я бяха засили наследниците и....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........................

Тук можеш да се запознаеш с модификациите:

http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_105/120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв разрод би могла да дава една шкода 120?

ако някаде има спецификация....

Та въпроса ми е: откаде може да се изтегли документацията за тази кола ... Аз ремонтирам шкода или нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах се да снимам нещо от една моя книжка. Дано да се е получило :)

post-4842-138453365286_thumb.jpgpost-4842-138453365302_thumb.jpgpost-4842-138453365328_thumb.jpgpost-4842-138453365335_thumb.jpg

post-4842-138453365346_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода го пише в раздел литература в сервизната книжка 2 ро издание

 

LS - Luxe Super. http://skoda-virt.cz/cz/clanky/technick ... ni-modelu/ Трябва да има оборотомер, мисля че и таблото е 130 ково. Трябва да е с пластмасовите наставки на вратите, в общи линии има всички екстри. + интервален ключ.

 

Смени си платното на бензиновата помпа и ускорителната помпа, както и маркуча за бензин

 

Много добре си направил, че си решил да си караш алфата, шкодите са много красиви и бързи, но са много неустойчиви на сол и вода. Mного приятно се вземат завой с ръчна, няма общо с предномоторна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода го пише в раздел литература в сервизната книжка 2 ро издание

 

LS - Luxe Super. http://skoda-virt.cz/cz/clanky/technick ... ni-modelu/ Трябва да има оборотомер, мисля че и таблото е 130 ково. Трябва да е с пластмасовите наставки на вратите, в общи линии има всички екстри. + интервален ключ.

 

Смени си платното на бензиновата помпа и ускорителната помпа, както и маркуча за бензин

 

Много добре си направил, че си решил да си караш алфата, шкодите са много красиви и бързи, но са много неустойчиви на сол и вода. Mного приятно се вземат завой с ръчна, няма общо с предномоторна.

 

Защо да сменям платното на бенз помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт седенето гумата се разсъхва и като я покараш ще се скъса и ще отиде бензин в маслото, по- същата причина смени и ускорителната. тя като се скъса тече върху изпуск. колектор. Платното е 10-15лв, оригиналното чешко е многолистно, другите са само от 1 пласт гума. Уск помпа е 7-8лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт седенето гумата се разсъхва и като я покараш ще се скъса и ще отиде бензин в маслото, по- същата причина смени и ускорителната. тя като се скъса тече върху изпуск. колектор. Платното е 10-15лв, оригиналното чешко е многолистно, другите са само от 1 пласт гума. Уск помпа е 7-8лв

Благодаря, откаде да си ги закупя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си от София, звънни в магазина на Монтевидео, след това провери цената и в магазина на Сточна гара, търси части за 120L, в случая са еднакви. Телефоните ги има в раздела "Магазини за части" Има магазини и в другите градове, за там не мога да дам впечатление, но в горния раздел пише всичко.

Малко удобство е сайта на магазина на Сточна гара. http://skodabuldim.com/ в него има ценова листа в екселски формат в която може да се търси с Ctrl+F. Имай предвид обаче, че цените в файла са за магазина им в Казанлък, а тук в София са малко по - високи, заради доставката. Човека който държи магазина е дал и skype в сайта и поне доколкото ми е било нужно винаги се отзовава, било то заради проблем или просто за въпрос в избора на артикул.

 

Ако имаш неясноти отоносно смяната на частите, може да си изтеглиш книгите за 120 от раздел "Литература". Не си спомням дали някога съм чел за тези неща как се сменят, но поне в една от многото, е описано. В общи линии трябва да свалиш помпата. Може и на място, но е доста по трудно. Ако ти се занимава, имаш мерак, смени болтовете на бензиновата помпа с шпилки, защото блока е мек и при следващо сваляне елиминираш възможността да се развали резбата и да превърти, а за ускорителната сваляш само филтъра и тя се вижда отзад, отдясно, на 4 болта е, а отдолу има пружинка, внимавай да не я затриеш.

 

Ако тръгнеш да сменяш маркучи за бензина си вземи маслоустойчиви от магазина и като ги сменяш, ако не излизат срежи ги с нож, не ги върти и не ги дърпай много, защото месинговия щуцер излиза от капака на карбуратора. После като слагаш новите, намажи ги с грес. Маркучето за бензина което излиза от резервоара, като лежиш от задната страна на колата, до дясната гума, се пада точно зад гредата на скоростите, светни си с фенерче и ще го видиш. Избутай го нагоре с отверка и ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Няколко снимки от днес

Сефте паля кола седяла в гараж 11 години.Блокирала задна дясна гума и трудно палене на газ.... че нещо не иска да вдигне бензин

 

Немога да кача снимки. Незнам защо нестава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Май това е причината. Файла е прекалено голям. Интересно във форума на алфа ромео качвам без проблеми всякакви снимки и те сами се редуцират до нужния формат и размер. Полезно е и тук да се направи такова автоматично конвертиране.

Благодаря на колегата Жоро, който се нави да качи снимките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дошъл при нас.С каквото можем ще помогнем,флекс,чук,преса за скраб нема ядове. smile091 майтап,да ти е честита, хубаво си направил да спасиш колицата.Ще видиш удоволствието от шофирането на такава кола. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя първи впечатления.

+Двигателя запали сравнително лесно след 11 годишен престой.

+Управляемостта и видимостта назад са повече от впечатляващи

+Вози страхотно

- Много тропа мотора. Вътре все едно има буркан пълен с монети и някой го ломбурка като в тото 2. Невероятен шум се чува :(

- Много мудно ускорява. Естествено аз слизам от Алфа 144коня :)

- лошо влизат скоростите. не хъркат, но трудно се нацелват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.