Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Работа на празен ход AKL


miro_vtu

Recommended Posts

Здравейте, колеги, s_flag.

Искам и аз да пипитам относно един проблем със Октавийката ми 1!

Двигателя е 1.6SR 101к.с.(AKL). Сложил съм газов инжекцион BIGAS преди близо 2 години.

От известно време се влоши работата на празен ход и вървежа, както и разхода, респективно.

На бензин оборотите са по стабилни, но пак се колебаят, а на газ направо са ужас, играят от 400-1200, постоянно, понякога и гасне. По мудна е и харчи повече. На диагностика с VAG-COM вядях, че стойностите на дебитомера са малко извън граници. На празен ход когато оборотите играят, забелязах, че педала на газта също играе със тях и си мисля дали не е дросел, но от друга страна дали това е възможно да става от дебитомера. Или пък от нещо съвсем друго. Моля ако някой се е сблъсквал със същия или подобен проблем или по компетентен, да помогне. БЛАГОДАРЯ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебитомер! Щом така клати оборотите е от него. А на всичкото отгоре и на сканиране ти излиза той. Аз съм патил от същото. Това си е болежка на AKL мотора. Но не взимай BOSH. Веми си HITACHI, какъвто ти е оригиналния. Даже едно време го даваха с отстъпка в цената, ако върнеш стария. После задължително си изчисти дросела и го адаптирай и ще заспи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти smile159 , колега, а от къде да взема HITACHI дебитомер, защото търсих в Нета, но не мога да открия? Извинявай ако въпроса е глупав.

 

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.