Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не ми показва външната тем. на борда?


aradovanov

Recommended Posts

Колеги, на борда не ми показва температурата на въздуха?

Просто го прескача?

Къде се намира датчика и може ли да е от нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не минава през меню "температура"

Върти моментен разход-->среден разход--> изминало време-->изминати километри-->средна скорост--> и пак среден разход (по спомен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика е на предната лява малка решетка на бронята
----това ако се гледа от купето навън.

 

Ако си пред предната броня се пада дясната малка решетка или там някъде( страната на акумулатора) така да се каже smile001

post-4895-138453365149_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика е на предната лява малка решетка на бронята
----това ако се гледа от купето навън.

Ако си пред предната броня се пада дясната малка решетка или там някъде( страната на акумулатора) така да се каже smile001

Малко спам, но:

Когато се говори за детайли по автомобила, винаги се гледа по посока на движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си(без да претендирам, че съм прав), че щом "пропуска" показанието с температурата, просто я нямаш тази "екстра". :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си(без да претендирам, че съм прав), че щом "пропуска" показанието с температурата, просто я нямаш тази "екстра". :-k

 

Да и аз така мисля, но все пак ще проверя датчика.

Интересно ми дали има и други колеги с липсваща температура на борда?

Може ли да се активира с ВАГ-КОМ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,има такива колеги с липсваща температура на барда и това съм аз.

Просто е няма,а не че липсва и дава неверни параметри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Съжалявам,че използвам темата на колегата,но ще помоля, ако някой може да пусне СНИМКИ каде точно е мястото на този датчик.

Понеже моя е вързан със свинска опашка(сигурен съм ,че не му е мястото там) и като загрее дв. показва с 8 или9 градуса повече,вързах го пред решетката ,но май и там не е мястото му.Та ще бъда благодарен smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съм си го слагал сам.Намира се точно зад малката решетка на бронята от шофьорската страна.Хванал съм го със свински опашки и показва точно.Гледай притока на въздух да отива в него,а не да е на "завет" под бронята примерно,тогава ще се влияе от температурата на двигателя.По горе на схемата се вижда точно къде стой оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да го "прескача" - защото не му е мястото там. Температурата се показва на съвсем друго място - а там където уж го прескача си е борд компютъра (моментен, среден разход и т.н.) Секцията за температурата e различна от тази за борд компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да го "прескача" - защото не му е мястото там. Температурата се показва на съвсем друго място - а там където уж го прескача си е борд компютъра (моментен, среден разход и т.н.) Секцията за температурата e различна от тази за борд компютъра.

 

Това е О1 бе човек, там всичко излиза на едно място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с климатик и ми я показва на таблото ( час,температура,моментен разход,среден разход,средна скорост........ и т. н ....)

 

Комшията е комби с климатроник и му показва външната температура на дисплея на климатроника smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О1 фейслифт с климатроник - външна температура и на борд-компютъра и на климатроника ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има всякакви комбинации на О1 бе хора.

 

1. Има такива дето въобще не показват температура.

2. Има такива дето я показват само на таблото.

3. Има такива дето я показват само на климатроника.

4. А има и такива дето я показват на двете места.

 

Тая кола се произвежда над 10 години, някой неща са се променяли във времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О1 фейслифт с климатроник - външна температура и на борд-компютъра и на климатроника ....

и при мен е така

 

 

 

искам да попитам и аз нещо,за да не отварям нова тема-на брат ми на Октавията(1 ф.л.) някак си температурата е започнала да се показва не по Целзий, а по Фаренхайт и не знае как е станало това и как да го оправи.Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам и аз нещо,за да не отварям нова тема-на брат ми на Октавията(1 ф.л.) някак си температурата е започнала да се показва не по Целзий, а по Фаренхайт и не знае как е станало това и как да го оправи.Някакви идеи?

 

Предполагам, че говориш за показанията на климатроника. Сменя се така - натискаш и задържаш бутона ECON и после бутон AUTO smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че използвам темата на колегата,но ще помоля, ако някой може да пусне СНИМКИ каде точно е мястото на този датчик.

Понеже моя е вързан със свинска опашка(сигурен съм ,че не му е мястото там) и като загрее дв. показва с 8 или9 градуса повече,вързах го зад лявата решетката ,но май и там не е мястото му.Та ще бъда благодарен smile126

Снимчица моля smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че говориш за показанията на климатроника. Сменя се така - натискаш и задържаш бутона ECON и после бутон AUTO

Благодаря,получи се. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.