Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Закупуване на Октавия 2


chepho

Recommended Posts

Здравейте съфорумци,

Надявам се скоро да станем колеги...:)

Изчетох по-голямата част за Октавия и Румстър и мога да кажа , че информацията във форума върши прекрасна работа. Евала!

Така, пред избор на автомобил съм и първо се заглеждах в Астра Х 1.7 , 1,9 CDTI комби. Превид, че за парите за които ще купя Октавията, Опела ще е с около 2 години по млад. Влизах в Опела и ми се стори малко тесничък....Влизах в Румстър, а там коляното ми опира в ъгъла на касетофона (1,90см 110кг съм) , който не е от най облите . Странно тясно ми се видя и предното стъкло.На 90% съм решил колата да е Октавия 2 след 2005г. 1,9 ТДИ, но все още не съм влизал в такава, а 10% не са малък процент :)

Предполагам ще ме подкрепите за избора ?

Та въпроса ми е някой гледал ли е тази кола

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Продава се повече от 3 месеца и ми е малко съмнителна , все пак сме България .

Ако някой е гледал читава ще се радвам да сподели линк.

В ЕураТек има ли варянт за Пазарлък, Промоция и т.н. Гледам че ги дават на лизинг без оскъпяване и все ми се

струва че ако ги дам кеш може да намалят малко, ако това за 0% е реално.

На едно място прочетох , че колите по авто къщите са в по-добро състояние от тези в ЕТ?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре си се ориентирал за Шкода, но в Октавията е по тясно от Румстера. Направи тестово каране и си прецени. Имам Румстер и чакам Октавия, по размери съм същия като теб ( 1.90м,130кг). Най-гадното, че главата опира в тавана(поне при мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.93 съм на 112 кг, единствените коли в които ми е удобно са Супърб и Мерцедес Е и S клас. Мерцедеса е единствената марка в която като си дръпна седалката плътно назад и не мога да натисна съединителя. Ти решаваш.

 

P.S. С риск да бъда неправилно разбран ще те посъветвам да пробваш и покараш Мерцедес W210 от 2000г например

 

post-5513-138453364896_thumb.jpg

 

след което го сравни с Октавия и би трябвало да стигнеш до заключението, че след около 10г. Шкода ще произведе модел отговарящ или поне доближаващ се до въпросния W210 по качество и комфорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре си се ориентирал за Шкода, но в Октавията е по тясно от Румстера.

 

Чувал съм, че и седалките са и малки и може да изпаднеш в завой!

 

Октавия:post-4130-138453364946_thumb.jpg

Румстер:post-4130-138453364957_thumb.jpg

Фабия:post-4130-13845336496_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като съм 198см и съм 130кг и октавиата ми се вижда най-широката кола, която съм карал до сега. Когато се качих за първи път в шоурума, след като слезнах от астра (комби), едвам достигнах таблото/жабката и в момента ми е трудно - навеждам се доста, за да стигна. Главата не ми опира, има към 20-25см до тавана. Седалката съм я нагласил на средно положение по дължина (облегалката съм я свалил назад точно до ръба на колонката до шофьора), за да мога да стигам педалите, и на две идеи по-високо от най-ниската точка на дълбочина (т.е. свалил съм я надолу, а когато я сваля напълно до долу - не успявам да си видя капака и чистачките - все едно съм седнал на земята до колата. Волана съм го бутнал една идея преди най-високото му положение. Когато бутна седалката най-назад, остават 10см между задната седалка и шофьорската, а стигането на педалите е с върха на обувката, т.е. никак не е удобно да се стигнат, дори е трудно.

 

Така, че - не знам как си настройвате седалките, че ви се е видяла тясна октавията, но... Когато се качи някой по-дребен, направо пропада и веднага дърпа седалката напред - струва му се, че седи на задната седалка... Има доволно място за коленете отзад зад водача, но не е супер конфортно и широко, както от другата страна - зад пътника.

 

 

На едно място прочетох , че колите по авто къщите са в по-добро състояние от тези в ЕТ?

 

Зависи. Идеята на това твърдение, сигурно идва от факта, че в ЕТ някаква част са върнат лизинг от някоя фирма или buy back, което само по себе си значи "карай докато върви и после друга"... Колко са проверени и как са нагласени - друг въпрос. Всичко е късмет, когато ще купуваш нещо такова - дори новите са въпрос на късмет...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след което го сравни с Октавия и би трябвало да стигнеш до заключението, че след около 10г. Шкода ще произведе модел отговарящ или поне доближаващ се до въпросния W210 по качество и комфорт.

 

Не споря, че W210 е голям и комфортен, но е най-ГРОЗНИЯТ мерцедес произвеждан някога smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата е въпрос на вкус, само ще припомня, че W210 излиза на пазара през 1995г. когато Шкода произвежда eдинственно Фелиция, а компанията майка VW едни наистина грозни и отвътре и отвън Пасат 3 и Голф 3 и нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите размери са малко по-малки от на колегата shaft - 181/101 кг - но ми е достатъчно широка и висока Октавията.

Единствената забележка ми е към страничните опори на седалките - малко са по-малки за по едра задница :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да седалките на О2 са по-лошо измислени от О1. Всъщност не са лоши, но не са за големи хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То какво се оказва-всички каращи октавии са около 2та метра и са над 100кг smile091 .Аз сам 1.93 130 кг и октавииката ми идва една идея тесничка.Зад мен не може да седне спокойно дори и дете.Седалката е свалена до долу,дръпната е почти до край и облигалката ми стои на 130 градуса,волана максимално на горе за да не ми опира шкембака :lol: .Ама е голямо густо да я караш.Карам и бус форт бордови с единична кабина,ама никак не ми е удобно в него.Едно пътуване до София и обратно-все едно съм изминал над 1000 км без почивка.Затова помисли колко души ще пътувате по честичко и за какво ще се ползва колата.Колкото до състоянието на колите откадето и да е на късмет.Важното е да ти е на сърце.Аз като купувах моята шкода,пазарлъка с продавача бе точно 15 минути.Колата имаше доста забележки(за мен това си е нормално,все пак е втора употреба )и все още някой не са отстранени,няма и да бъдат :oops: ,но като я видях и се влюбих в нея.Всичко се оправя.Важното е да ти е гот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна , понеже и аз съм от тежката категория smile091 ..., наскоро тествах едно ново audi A4 , ма чи то и там седалките са за тесногъзци. Все едно са копирани от О2. :-k Като караш все си наместваш бузите на гъза. Макар и да струваше над 50 бона . Подходящи са като за любомировци, бегачковци , мисуревци и т.п. Не че не се свиква , ама за тези пари можеха да резнат още поне 5 см полиуретан...Гадни производители!!! smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна , понеже и аз съм от тежката категория smile091 ..., наскоро тествах едно ново audi A4 , ма чи то и там седалките са за тесногъзци. Все едно са копирани от О2. :-k Като караш все си наместваш бузите на гъза. Макар и да струваше над 50 бона . Подходящи са като за любомировци, бегачковци , мисуревци и т.п. Не че не се свиква , ама за тези пари можеха да резнат още поне 5 см полиуретан...Гадни производители!!! smile045

smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То какво се оказва-всички каращи октавии са около 2та метра и са над 100кг smile091 .Аз сам 1.93 130 кг и октавииката ми идва една идея тесничка.Зад мен не може да седне спокойно дори и дете.Седалката е свалена до долу,дръпната е почти до край и облигалката ми стои на 130 градуса,волана максимално на горе за да не ми опира шкембака :lol: .Ама е голямо густо да я караш.Карам и бус форт бордови с единична кабина,ама никак не ми е удобно в него.Едно пътуване до София и обратно-все едно съм изминал над 1000 км без почивка.Затова помисли колко души ще пътувате по честичко и за какво ще се ползва колата.Колкото до състоянието на колите откадето и да е на късмет.Важното е да ти е на сърце.Аз като купувах моята шкода,пазарлъка с продавача бе точно 15 минути.Колата имаше доста забележки(за мен това си е нормално,все пак е втора употреба )и все още някой не са отстранени,няма и да бъдат :oops: ,но като я видях и се влюбих в нея.Всичко се оправя.Важното е да ти е гот.

 

На О1 задноседящия е наказа по дефоулт :) Аз съм с доста по скромни размери - 175/75, ама имам навика да карам с опънати крака. И зад мен място напрактика няма.

 

На О2 този проблем е коригиран, ама пък самата ерогномия на седалката е куцо скроена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ,че сме извън стандарта на френските мъже ,се дължи на това,че не ни мързи да ядем и то по много.Затова има два вида хора - слаби и красиви. smile001 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ,че сме извън стандарта на френските мъже ,се дължи на това,че не ни мързи да ядем и то по много.Затова има два вида хора - слаби и красиви. smile001 .

 

Аз също съм в тази категория 180см./ 110кг. и съм напълно съгласен с колегата.smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох... Да ви ожали човек...

направо

На мен пък са ми СУПЕР удобни седалкита на Октавия 2.Но на единицата са кофти-като на фабията са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яжте по малко свинско!!!!!!!!! да ви стават седалките!!!!!!!!! smile004 smile045 smile091

 

 

Ами телешкото ще трябва да намалим smile168 ,а и по малко бира.Към автора на темата-колега шкодата е перфекна кола.За някой е тясна,за други широка.Въпрос на анатомия.Взимай смело няма да съжаляваш.Като четеш мненията,може да останеш с впечатление,че сме заклети фенове на марката.Това е така,но има защо. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох... Да ви ожали човек...

направо

На мен пък са ми СУПЕР удобни седалкита на Октавия 2.Но на единицата са кофти-като на фабията са.

 

Не е точно така. На фабията са твърди като на О2, което на мен не ми харесва. На О1 ми се струват по комфортни...но пак зависи от вида им, нали имаме разновидности :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами купете си по една 120ка, да видите седалка! Все едно си седнал във фотьойл/така ли се пишеше/ smile027

 

off :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами купете си по една 120ка, да видите седалка! Все едно си седнал във фотьойл/така ли се пишеше/ smile027

:lol:

 

По-темата: Седалките на О2 са супер удобни според мен, не знам какво има намирате "мана" :) Може би щото съм 65 кг. :D

А и като цяло Октавията е перфектния автомобил за мен в съотношението цена/качество. Е може би съм и малко пристрастен, ама само малко... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами купете си по една 120ка, да видите седалка! Все едно си седнал във фотьойл/така ли се пишеше/ smile027

:lol:

 

По-темата: Седалките на О2 са супер удобни според мен, не знам какво има намирате "мана" :)Може би щото съм 65 кг. :D

А и като цяло Октавията е перфектния автомобил за мен в съотношението цена/качество. Е може би съм и малко пристрастен, ама само малко... smile049

Ами ти сам си си отговорил. Наистина това дето Димон го каза е така и за RSката е така. simichoil разправяше ,че на един дълъг път 700км. му посинели бузите отстрани. Ние с тия седалки сега ще откажем всички потенциални купувачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.