Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Настройки за звука на китайска навигация


Recommended Posts

Имам си едно "китайско чудо"-навигация и имам едни настройки за аудиото, които незнам как е добре да ги направя

 

става въпрос за следното

 

Bass Cent Freq 60Hz; 80Hz; 100Hz; 200Hz

Bass Q Value 1; 1.25; 1.5; 2.0

Bass DC Gain On; Off

Mid Cent Freq 500Hz; 1kHZ; 1.5kHz; 2.5kHz

 

Mid Q Value 0.5; 0.75; 1.0; 1.25

Treb Cent Freq 10kHz; 12.5kHz; 15kHz; 17.5kHz

LOUD Cent Freq 400Hz; 800Hz; 2400Hz

 

кви са тия Hz кви са тия числа , не се ориентирам

 

техниката за озвучаването в колата ми е това http://www.avitel-bg.com/car-audio/car_ ... er_s320.4/

 

http://www.avitel-bg.com/car-audio/car- ... s/esk_165/

 

Ако трябва да настройвам и нещо по усилвателя ето това са възможностите за настройка на усилвателя http://www.sonicelectronix.com/pictures ... _id=408881

 

ПС: наясно съм с китайското чудо , че има голяма вероятност да не е от голямо значение какво ще избера, но все пак ми се ще да пробвам да направя някакви настройки. Затова ме ориентирайте къде какво да избера :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз при мен сим сложил:

Bass Cent Freq 80Hz; - като при 60 все едно няма сила да ударят ниските, а при 100 и нагоре се губят

Bass Q Value 1; - Това така и не го разбрах за какво е точно, някакъв коеф., сложил съм го на 1, но и на 1.25 и 1.5 разликата при мен е много минимална

Bass DC Gain On; Off - Това го нямам

Mid Cent Freq 500Hz; 1kHZ; 1.5kHz; 2.5kHz - Това го нямам

Mid Q Value 0.5; 0.75; 1.0; 1.25 - Това го нямам

Treb Cent Freq 12.5kHz; - Среда на средните честоти

LOUD Cent Freq 400Hz; 800Hz; 2400Hz - LOUD-а го държа на Off, защото ми стои усилено на макс и там няма разлика далище е на On или Off и си го усилвам и намалявам от процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за настройките на трибандов тонкоректор.

---

Bass Cent Freq 60Hz; 80Hz; 100Hz; 200Hz - Тази настройка определя централната честота на бас корекцията.

Bass Q Value 1; 1.25; 1.5; 2.0 - Тази настройка определя качествения фактор на филтъра, т.е. ширината на лентата. Q = Fcenter / Fband.

Bass DC Gain On; Off - Тази настройка не е много ясна, евентуално включва или изключва възможността на крайното стъпало да усилва и постоянната съставка на сигнала, като не виждам никакъв смисъл да е на "On".

 

Mid Cent Freq 500Hz; 1kHZ; 1.5kHz; 2.5kHz - Тази настройка определя централната честота на корекцията на средните честоти.

Mid Q Value 0.5; 0.75; 1.0; 1.25 - Тази настройка определя качествения фактор на филтъра, т.е. ширината на лентата. Q = Fcenter / Fband.

 

Treb Cent Freq 10kHz; 12.5kHz; 15kHz; 17.5kHz - Тази настройка определя централната честота на корекцията на високите.

Май липсва настройка за честотната лента на високите :-k

 

LOUD Cent Freq 400Hz; 800Hz; 2400Hz - Тази настройка определя от коя честота надолу да действа физиологичната корекция за слаб звук (Loudness). Не е ясно защо е "Cent Freq", тъй като този филтър би трябвало да не е лентов, а нискочестотен.

---

По принцип никой не може да ти каже какви настройки са подходящи за твоят случай. Целта е да де приспособят максимално към конкретната акустика на системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.